Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Milyen problémák merülhetnek...

Milyen problémák merülhetnek fel, ha egy iskolás korú gyereket fogadunk örökbe?

Figyelt kérdés

Egy iskolás korú gyereket szeretnénk örökbefogadni. Lehetne azt mondani, hogy elég sok szeretettel minden rendben lesz, de tisztába vagyok vele, hogy ez édes kevés lesz. Sokan azt mondták, hogy az ilyen gyerek erősen traumatizáltak szoktak lenni. Tippeket, ötleteket szeretnék kérni arra, hogy az esetlegesen felmerülő problémákat hogyan kezeljük, oldjuk meg.

Köszönök minden választ!



2014. szept. 2. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvben 6 éves korunkra "készen" is vagyunk. Viszont nagyon ritkán lehet vmi úgy elcs.ni, hogy ne akarjon vhová tartozni egy gyerek.

Szerintem semmi gond nem lesz, ha elsősorban szeretni akarjátok és csak másodsorban nevelni!

éééés megjegyezném, hogy meg van ám emelve a virtuális kalapom. Minden tiszteletem és megbecsülésem a döntéseteké!

2014. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szia ez nagyon összetett, erre nem lehet pár mondatban válaszolni... minden gyermeknek más a háttere, más traumák érték, más a mentalitása így nehéz bármilyen tanácsot is adni... amit én "adnék" neked... egy könyv ajánló... nekem is megvan, úgy gondolom az egyik leghasznosabb örökbe fogadással kapcsolatos könyv... egy pszichológusnő írta, aki saját maga is örökbe fogadott, ő is fogadott örökbe gyermeket és az örökbe fogadott gyermekekre specializálta magát, sok kis igaz történet van benne, gyerekek vizsgálatáról, beszélgetéséről, milyen probléma hogy oldódott meg... rendeljétek meg!


[link]

2014. szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

No1: igen. Elsõ sorban szeretni akarjuk, a nevelés meg ráér. :D na vicc.nélkül: igen. A nevelésben sem én sem a feleségem nem nagyon "jeleskedünk". Mindketten dolgoztunk már gyerekekkel. Õ tanár, én programozó, de egyetem alatt egy befogadó otthonban dolgoztam. De mindeketten inkább barátként, egy szeretni való lényként tekintünk a kölykökre, mintsem valakire, akit minden áron fegyelmeznünk kell. De ez nem azt jelenti, hogy mindent szabad lesz.

No2: kössz az ajánlatot. Majd igyekszünk beszerezni a könyvet.


Ja és No1: köszönjük a kalapemelésed. :)

2014. szept. 2. 22:47
 4/4 anonim ***** válasza:
hálás lesz mint egy kiskutya, és sokkal jobb mint saját gyerek
2016. aug. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!