Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha úgy döntenék, hogy örökbe...

Ha úgy döntenék, hogy örökbe adom a babát, azt mennyivel előtte kell eldöntenem?

Figyelt kérdés
Dönthetek akár a szülés napján is arról, hogy inkább örökbe adnám a babát? Tanácstalan vagyok és nem tudom meddig lehet erről dönteni. Már most terhesen elég sokszor előjön nálam depresszió, félek, hogy szülés után csak rosszabb lesz, a babának pedig csak jót szeretnék. Fiatal is vagyok hozzá, de elvetetni nem volt szívem. Nem "elárverezni" szeretném most itt a gyereket, ha úgy döntök, akkor a megfelelő szervezeten keresztül tenném, csak nem tudom, hogy ha úgy döntök, akkor mi ennek a menete.
2014. szept. 2. 14:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Akár a születése napján, akár utána is. Az illetékes Gyermekjóléti Szolgálat, de akár a védőnőd is tud felvilágosítást adni ebben.
2014. szept. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
ahogy az előttem szóló írta, szülés napján is eldöntheted és utána is... szülés előtt igazából nem is lehet lemondani még róla.. (nyílt örökbe fogadásnál biztos nem - mi is így fogadtunk örökbe babát és szülés után kellett együtt elmennünk a gyámügyre, az anyuka aláírta a lemondó- mi meg az elfogadó nyilatkozatot) választhatsz nyílt örökbe fogadást, ezt most már a TEGYESZ-en keresztül is megteheted és alapítványokon keresztül is, ennek az a lényege, hogy megismerheted az örökbe fogadó szülőket, és választhatsz titkosat ez a TEGYESZ-en keresztül megy, ilyenkor nem fogod tudni kikhez, hova került a babád... kitartást kívánok! nem könnyű döntés ez...
2014. szept. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ahogy írta az előttem író, akár a születése napján is.Az apuka nem tudja felnevelni?
2014. szept. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor még eszerint van időm dönteni. Az apja még csak 1 éve dolgozik az egyetem után, pályakezdőként nem keres sokat, főleg úgy, hogy albérletet is kell fizetnie. Én még egyetemre járok, van egy évem hátra, ami a baba miatt tolódna úgyis, fizetésem pedig nincs.
2014. szept. 2. 16:34
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is örökbefogadó szülők vagyunk,nyílt örökbefogadás útján lettünk szülők.Már a szülés előtt is eldöntheted, de utána is.Ha az örökbefogadás mellett döntesz és a nyíltad választod,én kisebb alapítványokat javaslom.A kicsik is nagyon profik.Te válassz szülőket ne az alapítvány!

2014. szept. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Akármikor.dönthetsz igy.

De azért gondoldd meg. Hátha mégis megtartanád. Hátha volna rá valami lehetõség. Az lenne a legjobb, ha nálad maradna, de ugyebár nem ismerem a helyzeted. És ha tényleg úgy érzed, hogy nálad nem lenne jó helyen, add örökbe. Akárhogy is döntesz, remélem a legjobb lesz a babának.

2014. szept. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szia! Jól írták előttem, szülés után ráérsz ezügyben dönteni, sőt, szerintem jobban is tennéd, ha csak akkor tennéd. Egyrészt nem tudhatod, mit hoz ki belőled a megszületése, és ez egy életre szóló döntés, nagyon meg kell fontolni, és nem lenne jó, ha később esetleg folyton azon gondolkodnál, mi lett volna, ha nem döntesz elhamarkodottan.

Másrészt sajnos sok esetben az is befolyásolja az anya döntését, hogy már terhesen ott sertepeltél körülette egy kedves örökbefogadó pár, és végül úgy érzi, nem teheti meg velük, hogy meggondolja magát.


Ha végül úgy döntesz, örökbeadod, először gondold végig, nincs-e valaki a családotokban (vagy az apa családjában), aki szívesen örökbe fogadná a kicsit.

2014. szept. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
szia még annyi jutott eszembe, hogy ha végül örökbe adás mellett döntesz, azon belül nyílt örökbe adás mellett, akkor azt csak úgy teheted meg, ha előtte részt veszel egy "krízis tanácsadáson" - ami abból áll, hogy egy pszichológus beszélget veled... a mi kismamánk a TEGYESZ-nél volt, mondta, hogy nagyon aranyosak, nagyon kedvesek voltak vele, igazából megpróbálnak neked segíteni, végigvenni az összes lehetőségedet, hátha meg tudod tartani a babát... lehet lenne olyan megoldás is az esetedben, ami neked eszedbe sem jut, hogy ne kelljen örökbe adnod... nyugodtan menj be és kérd a segítségüket... egyrészt lehet megoldódik a helyzeted, másrészt ha mégsem, és nyílt örökbe adás mellett döntesz, már nem kell szülés után ezzel "bajlódnod" -tényleg ne félj tőle! nem lesznek lekezelőek, meg fognak próbálni segíteni neked! "2"
2014. szept. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ó Te szegény lány.

Azért ezt gondold át rendesen, mert már nem fogod tudni visszacsinálni, és szinte biztos hogy megfogod bánni később.

2014. szept. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
16%
Utálom azt, hogy valaki csinál egy gyermeket, és a szülei nem tudják megtartani. Próbáld meg a nagyszüleinél.
2014. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!