Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ért-e már valamelyikőtöket,...

Ért-e már valamelyikőtöket, Kedves Örökbefogadók, hátrányosan a nyílt örökbefogadás kapcsán az a bizonyos 6 hét "gondolkodási idő", amikor az életet-adó meggondolhatja magát? (A 6 hétre vonatkozó trv. Módosítás 2014. 03.15-én lépett életbe. )

Figyelt kérdés

Nagyon kiszolgáltatott állapotnak gondolom, ilyenkor nem véletlenül retteg 6 hétig az örökbefogadó, még ha az alapítványok azzal nyugtatnak, hogy ilyen "nem szokott előfordulni".


Természetesen a másik oldal is érdekel.


Köszönöm a válaszokat!



#örökbeadás #életetadó
2014. okt. 15. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
nálunk áprilisban volt a nyílt örökbe fogadás, és semmilyen hátránnyal nem járt... igaz így többet kellett várni az új anyakönyvre és ebből kifolyólag minden más papírra, de ezen kívül nem okozott ez problémát... én hónapok óta ismertem a kismamát, együtt jártunk vizsgálatokra... tudtam, hogy nincs lehetősége meggondolnia magát, családja is tudott róla nem segítettek neki, ő meg olyan anyagi helyzetben volt (van) hogy nem tudta megtartani... persze vártuk azért mi is, hogy leteljen, de nem volt bennem félelem... amit az alapítványok mondanak, hogy nem szokott ilyen előfordulni, ez tényleg így van, mi is beszéltünk a tanácsadónkkal erről és azt mondta abban az esetben szoktak visszalépni, ha titkolt a terhesség a család előtt és egy véletlen folytán kiderül ebben a 6 hétben hogy szült az anyuka és a család összefog és segít neki, hogy meg tudja tartani...
2014. okt. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A legtöbb forrás (alapítványok.tegyesz), azt mondja, 100ból néhány alkalommal gondolja meg magát vki. Ha reálisan nézzük, akkor ennek abban az esetben van esélye pl ha kiskorú, vagy fiatal az örökbeadó, a családjával él esetleg, és a család vagy megtudja a titkot és mellé áll, vagy vmiért meggondolja magát, és mégis támogatja az örökbeadót. A legtöbb örökbeadónak sem szándéka sem lehetősége nincs meggondolnia magát.
2014. okt. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Rokonom akkor gondolta meg magát mikor irták volna alá a papirokat. Sirt mindenki,ő is és a le endő szülök is.
2017. júl. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!