Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadott gyermekünknek...

Örökbefogadott gyermekünknek előkerültek az igazi szülei! Hogy mondjam el neki?

Figyelt kérdés

13 éves, nagyon kamaszodik, abban a korban van, hogy neki minden mindegy, mindenre mégis érzékeny. 2 éves kora velünk van, mi vagyunk a családja, úgy tekint ránk, mint a szüleire, de persze tudja, hogy örökbefogadtuk.

A szülei nagyon hirtelen bukkantak fel, és szeretnének találkozni a lányukkal, de... de nem jó emberek. Az apukája a lány születésekkor börtönben ült, az anyja részeges, drogozott. Most sincsenek elfogadható, emberképes állapotban.

Mielőtt megejtenék a találkát, el szeretném mondani a lánynak, hogy mire számítson. De hogyan tegyem, hogy ne romboljam le az álmát a szüleiről. Arról ő is tisztában volt, van, hogy a szüleinek nem megy jól az élet, de ennyire...



2014. szept. 13. 22:19
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*óta
2014. szept. 13. 22:22
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
En biztos hogy nem engedném hogy találkozzon velük . Nehogy mar 13 év utan jöjjön ra valaki hogy gyereke van. Meg ha a gyerek hozakodna elo azzal hogy szeretne megismerni őket , es tudom hogy hol vannak akkor oké . De nehogy egy olyan ember kovetelozzon aki eldobta.
2014. szept. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Honnan tudják,hogy kinek adták örökbe a gyereküket? Ez titkos.
2014. szept. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

én szépen megkérném őket, hogy jöjjenek vissza 5 év múlva...

ő a te lányod és ezt nekik el kell fogadniuk.

nehéz helyzet, de most eleve olyan sérülékeny korban van...

majd ha ő kéri akkor lehet ezen gondolkodni, szerintem addig nem kell

2014. szept. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A lányommal, mikor kicsit nagyobb lett, megbeszéltük a dolgot. Ő azt mondta, ha bármikor előkerülnek a vérszerinti szülei, szetetne találkozni velük. Arra mind a hárman rábólintottuk, hogy akármilyrnek is legyenek a az igazi szülei, egy-két találkánál több nem lesz, nálunk marad. Minket tekint a szüleinek.
2014. szept. 13. 22:38
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

Lehet pont azert mondtak le rola, hogy jobb elete lehessen. Honnan tudod? Erdekes amugy az emberi gondolkozas. Mikor vki abortuszt akar, akkor az szemet, inkabb adja orokbe. Miutan meg orokbe adja azutan meg felelotlen, aki eldobta a gyermeket. Ki erti?

Kerdezo. Vazold fel neki. Mondd el, hidd el jobb lesz. Jobb lesz ugy talalkoznia veluk, hogy tudja milyenwk lehetnek. Utana o maga ugyis eldobti, hogy meg szeretne e latni oket vagy sem. Legy mellette a donteseiben! Ti vagytok a csaladja, ratok tamaszkodhat csak...

2014. szept. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
2-es valaszolonak irtam.
2014. szept. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Mindent felvázolok neki, és ha úgy dönt most, hogy mégsem akarja látni őket, megértem és mellette állok.
2014. szept. 13. 22:41
 9/20 anonim ***** válasza:
26%
2 es vagyok. Azt megertem ha valaki lemond a gyerekeröl mert jobb jövöt akar neki mint amilyet ö tudna biztositani. Csak Akkor arra is kene gondolnia, hogy nem zaklatja fel a 13 eves gyereke lelkivilágát . Es hogy hamar találkozni szeretne vele, akkor osszeszedhette volna magat , volt ra pár eve, es nem a nevelőszülő aggódna azon hogy hogy mondja el a gyereknek azt hogy aki szülte ugy néz ki hogy megfog ijedni.
2014. szept. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, hogy hogy kerültek elo a verszerinti szulok, honnan tudjak, hogy ti fogadjátok örökbe?
2014. szept. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!