Ha örökbe szeretném adni a születendő babámat, hogy kell elinditanom a folyamatot?

Figyelt kérdés
Kerlek ne vessetek meg. Mar van ket kisfiam, 2 es 4 evesek. Nem reg tudtuk meg, hogy varandos vagyok. Az abortuszra gondolni sem tudok, de sajnos megtartani sem tudom. Mik az elso lepesek, kivel kell felvenni a kapcsolatot? Nem erheti hatrany a ket gyermekemet az orokbe adas miatt? Nem akarjak majd oket is elvenni? Nem tudom, hogy mukodik ez?

2014. nov. 4. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2014. nov. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

A folyamathoz nem tudok hozzászólni, de amiatt ne félj, hogy a másik két fiadat hátrány éri. Elvenni pedig semmi esetre sem fogják emiatt.

Egy kedves baráti párt ismerek, akik így fogadtak örökbe, egy család negyedik, majd ötödik gyermekét. Mind a kettőt újszülöttként. Amikor jött a családnál az ötödik gyerek, azonnal rájuk gondoltak, hogy a testvérek együtt maradjanak ilyen formán.

Arra azért készülj fel, ha örökbe adod, sosem láthatod majd, nem keresheted, nem tarthatsz fenn vele kapcsolatot.

Sok erőt és kitartást kívánok!

2014. nov. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! ahogy az előttem szóló leírta, a másik két gyermekedet semmilyen hátrány nem fogja érni ettől nem kell félned :) első körben a TEGYESZ-hez menj be és jelezd ott az örökbe adási szándékod.. a TEGYESZ most már nem csak titkos, hanem nyílt örökbe adással is foglalkozik, ami annyit jelent, hogy a nyíltnál megismerheted az örökbe fogadó házaspárt... titkosnál semmit nem fogsz tudni, kikhez került a babád... nyílt örökbe adás esetén részt kell venned egy "krízis tanácsadáson" ami annyit jelent, hogy egy pszichológus beszélget veled... nem kell félni tőle, nagyon aranyosak, nem lekezelőek! ezt ott helyben a TEGYESZ-nél elintézik neked a saját pszichológusukkal... titkos örökbe fogadásnál nem tudom, hogy előre lemondhatsz-e a babáról a gyámügyön, de nyíltnál tudom, hogy csak szülés után együtt kell bemennetek férjeddel és a házaspárral, a gyámügyre, hogy lemondjatok az ő javukra a babáról... nyílt örökbe fogadásnál az örökbe fogadó szülőkkel lehet "megállapodást" kötni, hogy évente-fél évente 1-1 levelet-képet küldjenek nektek a babáról.. ez kizárólag megegyezés kérdése, erre kötelezni nem lehet az örökbe fogadó házaspárt.. van aki abba is belemegy, hogy találkozz néha a babával de szerintem ez nagyon ritka és őszintén szólva én ezt nem tartom jó ötletnek, hisz folyamatosan feltépődnek a sebek nálad és nem tudod túl tenni magad.. és a gyerek míg pici se tudná hova tenni a dolgokat, hogy akkor most ki az anyukája... ha bármi kérdésed van még nagyon szívesen válaszolok...(egy örökbe fogadó anyuka, nyílt örökbe fogadásunk volt, hónapokig együtt jártam a kismamával vizsgálatokra, így tudom mit kellett végigcsinálni:) )sok erőt nektek!
2014. nov. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Dehogynem tarthatja vele a kapcsolatot. Nyilt örökbeadás is létezik...


Kedves kérdező, ugy jártál mint én :( A bölcsö vagy a golyahir alapitványt keresd, nagyon rendesek es segitökészek

2014. nov. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy vetünk meg, te nem a könnyebb utat választod, azt teszed ami a gyerekednek a legjobb és nem ami neked. Én tisztellek érte hogy nem rohansz abortuszra. A bölcső alapítványnál tényleg nagyon rendesek, és ha akarod, láthatod is majd a kicsidet ha nyílt örökbefogadással adod örökbe. Én is így szeretnék majd babát magamnak pár év múlva. Sok erőt és kitartást kívánok neked.
2014. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is arra várok, hogy örökbe fogadhassak, és én ennél szorosabb kapcsolattartást is el tudok képzelni. - Remélem egyszer megtalál, aki szintén erre vágyik. - Egyébként a többiek teljesen jól leírtak mindent, de a kissebb alapítványok is nagyon segítőkészek.

Ha írsz privát üzenetet, hogy mire lenne szükségetek, talán tudok kicsit én is segíteni.

Sok erőt nektek!

2014. nov. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 örökbefogadás válasza:
lehet tudni mi lett azóta veled? mi itt találtunk rá az öröbeadónkra annak idején, tudok segíteni neked ha szeretnéd! sok erőt!
2015. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!