Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egyedülálló nő még akkor sem...

Egyedülálló nő még akkor sem fogadhat örökbe gyermeket, ha elég pénze van arra, hogy akár 6 évig ne kelljen dolgoznia és teljes mértékben ellássa az anyai feladatokat?

Figyelt kérdés

2015. jan. 9. 11:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, egyedülálló nő fogadhat örökbe gyermeket.
2015. jan. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
5%
Nem 6 évig, de GYedet kapjon már, másképp hogy gondolod?
2015. jan. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

miért ne fogadhatna örökbe egyedülálló nő? fogadhat... és nem azt fogják nézni mennyi pénze van a bankszámláján :)

viszont a családosokat részesítik előnyben, ha egyedülállóként szeretnél akkor nagyobb esélyed van egy idősebb gyermek örökbe fogadására, mert azt kevesebben vállalják be

2015. jan. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2-es, valamit félreértettél. Nem kell a GYED sem, meg semmi, a pénz nem akadály.
2015. jan. 9. 11:35
 5/14 A kérdező kommentje:
3-as, köszi, igen, ezt tudom, hogy a párokat jobban preferálják, és egyedülállóknak olyan gyermeket adnak, aki a pároknak nem kell...
2015. jan. 9. 11:36
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egyedülálló nőt, aki fehér újszülött babát fogadott örökbe. Azt viszont nem tudom, hogy nyílt örökbefogadás volt-e.
2015. jan. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Örökbe fogadhatsz, viszont így is hosszú a várólista és a párokat részesítik előnyben. Viszont ha megfogadsz egy tanácsot, a Gyed-et, egyszer anyaságit, TGYÁS-t igényeld, még akkor is ha nem feltétlenül lenne rá szükséged, mert az neked is jár az államtól (ha dolgozol, és feltételezem, hogy igen mert az örökbefogadás egyik alapja, hogy legyen munkahelyed, és havi jövedelmed), ugyanúgy mint mindenki másnak. Másnem majd nyitsz a gyereknek egy számlát, és azt az összeget félrerakod neki. Minden forint számít.
2015. jan. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Tényleg félreértettem a kérdést, úgy értettem, hogy egyedülálló csak akkor fogadhat örökbe, ha van 6 évre félretett pénze. Elnézést!
2015. jan. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Semmi gond! :) Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 9. 12:13
 10/14 iluci26 ***** válasza:
Alapítványnál csak párok fogadhatnak örökbe ,de tegyeszen keresztül is sok örökbefogadás történik és nincsenek hátrányos helyzetben az egyedülálló örökbefogadók. Tegyeszen keresztül is lehet nyíltan örökbe fogadni:)
2015. jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!