Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Afrikai árvát lehet valamilyen...

Afrikai árvát lehet valamilyen módon örökbe fogadni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék segíteni egy afrikai gyereken, emberen. Nem azért mert menő meg ilyesmi, a dolog miértje az legyen most magánügy. Tudom, hogy itt is rengeteg árva van de szerintem az itteni árvák még mindig jobb helyzetben vannak mint az afrikai árvák. Szeretnék saját gyereket is, bár az nem biztos, hogy nekem lehet.


Legyetek szívesek a kérdésre válaszolni! Nem kérek az elítélő válaszokból!

Egyébként nem most szeretném ezt megejteni, de nagyon tervben van a dolog.


2015. febr. 23. 17:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem hinném. A saját országodban is nehéz procedúra egy árvát örökbe fogadni. Külföldről, ráadásul másik kontinensről meg szerintem egyenesen lehetetlen. (kivéve ha Angelina Jolie vagy, vagy valami hasonló sztár. nekik mindent lehet)
2015. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Miért nem egy magyarországi gyereket fogadsz örökbe. Ha jót akarsz tenni, "gondolkozz globálisan de cselekedj helyben". Ez mindenfajta jótékonyságra igaz (think globally, act locally, angolul a jelmondat)
2015. febr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem lehet. Egy ismerősünk egy Kambodzsai gyereket fogadott örökbe.
2015. febr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Bemész az adott ország követségére és viszel BŐVEN kenőpénzt. Tényleg!


Ez egy jó cikk: [link]


Nem hivatalosan magán cégek és ügyvédek is intézik ott helyben KEMÉNY PÉNZÉRT,amit ki kell fizetned,mert ha buksz a határon...

2015. febr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Termėszetesen lehetsėges, nem 1 ismim van aki nem sajat orszagabol fogadt orokbe gyereket!
2015. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sok afrikai ország előírja,hogy ott kell élned hosszabb ideig! Pl.: [link]


Ne itt várj infókat! Irány a követség!

2015. febr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hivatalosan kint kell élni x hónapig az adott közösségben és ismerni kell a gyereket is, akit szeretnél örökbefogadni. Vagyis kimész, mondjuk segélyszervezettel, dolgozol kint egy évet, megismered az életüket, a kultúrát és a gyereket és utána beadhatod a kérelmet, amit majd az adott ország szabályai szerint elbírálnak. Kenyai örökbefogadásról az ismertetőt a neten is megtalálod magyarul is, mert pár éve olvastam.
2015. febr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Lehet külföldről örökbe fogadni, megvan ennek a menete. De hosszadalmas.
2015. febr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Azt írod,hogy egy afrikai gyereken,emberen szeretnél segíteni.

Ahhoz nem kell elhozni Afrikából akkor.Nem is lenne jó neki.Miért emelnéd ki a saját környezetéből,nem lenne az jó neki.Kereshetsz egy afrikai családot,akik fölnevelnének egy árvát,vagy akár többet is ugyanabból a pénzből,amit nem Afrikában fordítanál rá vagy rájuk.

Akkor megtarthatnák a saját nyelvüket,kultúrájukat a saját helyükön.Sokkal jobbat tennél úgy.

2015. márc. 8. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Voltam afrikai országok követségén Budapesten. /nyelvtanulásban kértem segítséget/ Rendkívül segítőkészek és jóindulatúak voltak velem. Azt már nem tudom, hogy pontosan hol volt, de valami olyasmit kell keresni, hogy afrikai országok egyesített hivatala, vagy ilyesmi. Amikor ott jártam, láttam a falon ilyen jellegű plakátot. Feltétlenül ott kell kezdeni. Segíthetnek még a magyarországi menekülttáborok befogadással foglalkozó szakemberei is.
2015. márc. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!