Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha úgy döntenél hogy örökbeado...

Ha úgy döntenél hogy örökbeadod a babádat?

Figyelt kérdés
A zárt vagy nyílt örökbeadást választanád? Miért?

2015. márc. 24. 20:25
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
ezt én se értem mégis mivel zsarolhatná? törölni magunkat a közösségi oldalakról? mikor be tudom állítani, hogy csak az ismerőseim láthatják az adatlapomat? - nálunk amúgy csak szülés előtt 1-2 hétig volt ismerősöm az anyuka és megbeszéltük hogy tiltom, 1: nem kell senkinek tudnia, hogy mi ismerjük egymást, 2: pont emiatt, mert ő nem kért fényképet és mondtam neki hogy néha 1-1 képet fel fogok tenni, így ő nem láthatja... és szépen úgy vannak a képek beállítva hogy csak az láthatja akinek én megengedem :) szóval ennek nincs semmi értelme... telefonszámcsere: soha nem veszem fel rejtett számos telefont , ha meg kiírja is csak egyszer fogom felvenni ha zaklatni akarna... elköltözés: aki nyíltan örökbe fogad készüljön, hogy új lakhelyet kell keresnie??? ez azért durva lenne :)
2015. márc. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Gondolom azért, hogy nehogy eszükbe jusson, hogy meggondolták magukat... Valaki tudja, hogy mi van akkor? Meg gondolhatja magát? Gondom a zsarolást arra értik, hogy pénzt kér a jómódú örökbe fogadóktól, hogy ne gondolja meg magát....
2015. márc. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
szülés után 6 hétig meggondolhatja magát, utána már semmi joga nincs a szülőanyának, ha engem megzsarolt volna akkor mentem volna a rendőrségre, ugyanis az gyermekkereskedelem... szépen le is csukták volna anyukát... szóval próbálkozhatott volna vele :)
2015. márc. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Egy rokonom az utolsó pillanatban meg gondolta magát és mégse adta örökbe a babáját. Volt ott sírás mindkét részről.


Most jó pár évvel késöbb vhogy az oviba az ovónők megtudták h annak idején örökbe akarta adni(sztem a védőnő mondhatta el,vagy a vezető ovónó,aki a gyámügyön is dolgozik). Ott szivatják meg alázzák rokonomat ahol tudják.

PL március elején még overálba vitte a gyereket oviba,mert nem volt még pénze kabátot venni,erre beszólt az ovónő h nincs pénze nevelni a gyereket,örökbe kéne adnia meg hasonlók.

2015. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Lehetőleg szülői értekezleten:


"Kedves óvónő! Ha Ön anyagilag megszorulna, és nem lenne pénze kabátot venni a saját gyerekének, akkor azt a megoldást választaná, hogy örökbeadja? (És várok a válaszra.) Szóval nem is gondolta komolyan, amikor ezt javasolta nekem, csak próbált rosszindulatú lenni, ugye? (És várok a válaszra.)"


Arról (most már) nem tehetünk, hogy milyen döntéseket hoztunk meg a múltban. Feltételezem, hogy az akkori tudásunk szerint a legjobb döntést hoztuk mindig. Egy a fontos, hogy álljunk ki magunkért, és ne hagyjuk, hogy mások puszta élvezetből a földbe próbálják döngölni az önértékelésünket!

2015. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Nyilt,mert nem bíznám a véletlenre,kik nevelik fel.Szerintem bátrabb dolog és a gyereknek is jobb,hiszen az ilyen örökbefogadó szülők sokkal inkább segítik a gyereküknek elfogadni a helyzetet,nem tabu a téma.
2015. márc. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Na látjátok ezért nem fogadnék örökbe nyíltan. Amikor írtam, hogy az örökbe adó zaklathat, annyira lehetetlennek tartottátok.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2015. márc. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
nem zaklatásról írtam, hogy nem tudja megtenni, hanem a zsarolásra, hogy pénzt kér, hogy ne mondja vissza... sajnos igen én is olvastam ezt, de úgy gondolom ez egyrészt nagyon ritka esetben történik meg amit itt olvastunk, másrészt ha tényleg elfajulna a dolog, akkor szintén rendőrséghez fordulnék, ugyanis nincs joga a szülőanyukának ehhez, ha bármit is megígér az örökbe fogadó szülő, az nincs lepapírozva, (az más kérdés hogy amit megígér úgy gondolom tartsa is be mert úgy tisztességes, vagy ne ígérjen!) de ha túlmenne azon a határon amit megbeszéltünk akkor feljelenteném zaklatásért... (magunkon kívül 4 családot ismerek ahol nyílt öf volt, sehol nincs probléma)
2015. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Kívánom, hogy ne is legyen. Minden elismerésem annak aki örökbe fogad!
2015. ápr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!