Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ti mikor döntöttétek el, hogy...

Ti mikor döntöttétek el, hogy örökbefogadtok egy gyermeket?

Figyelt kérdés
Férjemmel egy ideje próbálkozunk a családalapítással, de eddig nem jött össze. Extra vizsgálatokon még nem voltunk, de nem is biztos, hogy alávetnénk magunkat annak a sok kezelésnek. Szóba jött az örökbefogadás is, de még csak mint lehetőség. Érdekelne, hogy milyen körülmények között határoztátok el magatokat.

2015. júl. 30. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem fogadtam örökbe, egész biztos, hogy akkor jutnék erre a döntésre, ha a sajat/ biológiai szülőség egyéb alternatívái sem működnének. Van pl. A lombik bébi program... Erdemes elobb ezt körbe járni szerintem.
2015. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Persze ugyanolyan szeretetben fel lehet nevelni egy örökbe fogadott babat is, de ha nem muszáj, akkor kar kihagyni a várandósságot, a szülést, az ujszulott babáddal az összeszokást, hogy felismered benned a sajat es a szerelmed vonásait... Szóval ezek azért nagyon szep dolgok, amik örökbe fogadás eseten kimaradnak. Persze annak is megvan a szépsége, es nem mellesleg egy nagy jócselekedet is orokbe fogadni egy kis árvát. Nekem van 2 sajat kisfiam, de többször álmodtam mar, hogy orokbe fogadok egy harmadikat, hogy segítsek egy szegény kisgyermeken
2015. júl. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Jocselekedet?

Ha egy ujszulottet fogadsz orokbe , arra olyan sor all, h semmifele jocselekedet nem igaz, mert ha te nem viszed, ugrik erte a sorban kovetkezo.

Ha idosebbet fogadsz orokbe, akkor se azert tedd, h segits egy szegeny arvan, hanem azert, mert vagysz egy gyerekre. Lassan el lehetne felejteni ezt a gondolkodasmodot, a karitativ orokbefogadas kb azt jelenti, hogy orszagos listarol fogadsz orokbe egy roma testversort.

2015. júl. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Attól még, mert sor all érte, jót teszel vele. Nyilván azért fogadod orokbe, mert vágysz rá. Egyebkent meg nemcsak újszülöttet lehet orokbe fogadni. Ott van még egy rakás szerencsétlen kisgyerek, aki a kutyának nem kell. Persze lehet akadékoskodni. Meg okoskodni. De általában pont az ilyen okos emberek soha semmi jót nem tesznek senkiért.
2015. júl. 31. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolod? Mit tudsz rolam?

Hol latod, h azt irtam, h nagyobb gyereket nem lehet orokbefogadni?

Fussunk neki meg egyszer. Az az ember nem jot tesz egy gyerekkel, azzal, h orokbe fogadja csecsemokorban, hanem vagyik egy gyerekre, aki a sajatja lesz. Idillikus szep kep, h megment egy kisbabat, kozben errol szo sincs, tobb szaz hasonlo szulo varakozik vele egyutt, hogy kiteljesedjen a csaladja.

Karitativ orokbefogadasrol akkor beszelunk, ha beteg, roma, idosebb es esetleg testversort vallal vki az orszagps listarol, es ezzel MEGMENTI a gyereket/gyerekeket attol, h kulfoldre keruljenek. Igy mar erted? Az orokbefogado szulokre nem ugy kell tekinteni, mint megmentokre, a legtobbje, a normisabb resze vissza is utasitja ezt az attitudot.

Halistennek az of szulok egyre felvilagosultabbak, es mar nem a 70-es, 80-as evekben elunk, a rendszer is tudatosabb, a helyukre kerulnek a dolgok a fejekben.

2015. júl. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, tudom, hogyha az lenne a jó, ha minden anya átélhetné a várandósságot, a szülést stb. De ez nem mindenkinek adatik meg, nyilván ha választhatnék és is ezt választanám, de eléggé idegenkedek az ilyen mesterséges dolgoktól, persze a vizsgálatoknak alávetjük magunkat, hátha nincs nagy baj. :)

A kisebb vitára reagálva: bár mi még nem vagyunk örökbefogadó szülők, de szerintem sem karitativ hőstett örökbe fogadni egy gyermeket-sem kisebbet, sem nagyobbacskát. Sőt, azért valljuk be, kicsit önző dolog is(mindamellett persze jót tett), hiszen legalább annyira vágynak az örökbefogadók egy gyermekre, mint az a bizonyos gyermek egy családra, vagy még jobban. Persze, hogy ezzel jobbá teszi a gyermek életét, de azért az örökbefogadás gondolata ott kezdődik, hogy vágyom egy gyermekre.

Vagy rosszul gondolkodok?

2015. júl. 31. 10:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van.

Ajanlom neked a www.orokbe.hu c oldalt, jo kis tarsasag van ott, szakertok, csaladok interjui, konnyebb ugy dontest hozni, ha sokat olvasol a temaban. Szeretettel varunk ott😊

2015. júl. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sáskáné ***** válasza:
Érint a téma, ezért is reagálok rá. Most indítottuk el az örökbefogadást és valóban nem jó cselekedet miatt és haragszom is, ha valaki ezt hiszi, hanem pont ellenkezőleg, a gyerek vagy a gyerekek fognak velünk jót tenni, Ő vagy Ők fogják betölteni az életünkben lévő űrt és nem mi fogunk jót tenni velük. Örülök, hogy egyre többen gondolják így. Sajnos tapintatlan emberek mindig lesznek,de ha kérlek, elfogadsz egy jó tanácsot, ne is hallgass rájuk, csak a saját szívedre.
2015. nov. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Koszi Saskane, h megerositettel a velemenyemben.

Boldog gyerekvarast, sok turelmet kivanok, es gyere nyugodtan a fent emlitett weblapra, gyorsabban telik ugy az ido, ha hasonlo emberek kozott vagy. 😊

2015. nov. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!