Vannak itt olyanok akik örökbeadták a gyermeküket? Miért döntöttetek így? Megbántátok?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 12. 09:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
5%
OFF: Sajnos kevesen vannak akik örökbe adnak. Inkább elvetetik, mert az számukra egyszerűbb - "ha én nem tartom meg nehogy már más akarja felnevelni". Pedig sok olyan pár van akiknek nem lehet saját gyereke és a legnagyobb szeretetben és odaadásban nevelné fel ezeket az örökbe adott gyerekeket. Egyszerűbb megölni, mint lehetőséget adni annak a csöppségnek, hogy felnőhessen egy igazi szerető családban.
2014. ápr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Igen ebben igazad van. Sokan gondolkoznak így hisz szerintük könnyebb elvetetni mint megszülni.
2014. ápr. 12. 09:24
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Vagy talán azért veteti el, mert nem tudja vàllalni a 40 hét terhességet, és az ezzel jàró vizsgálatokat, kellemetlenségeket, orvost, védőnőt, egészségügyi problémákat, kiesést a munkából, iskolából, az emberek ujjal mutogatását, hogy hol a baba, az anyagi kiadásokat, a testi változásokat, a szülést/császárt, tejbellövést, a megalázásokat stb stb.

Én nem adtam örökbe, nem vetettem el, de elítélni sem tudom azt, aki az abortuszt

vàlasztja. Főleg, hogy ma még mindig sokan hiszik, hogy a védekezés kizàrólag a nő dolga mind anyagilag és az esetleges fizikai következmènyek tekintetében is.

Az ítélkező örökbefogadóknak meg fehér újszülött kell, ugye?

2014. ápr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Én sem ítélem el őket hisz nem tudom hogy mi okból szánták magukat erre a döntésre. De itt azon a kérdéseken akadok ki hogy elvetette a gyereket mert tönkre megy az alakja terhesség miatt,csúnya lesz...
2014. ápr. 12. 10:15
 5/26 anonim ***** válasza:
Mert ezeknek a kerdeseknek nagy resze provokacio, hogy porogjonaz oldal vagy tinik unatkoznak.
2014. ápr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%
Van egy sorozat - nem tudom Magyarorszagon vetítik e- Im having their child a címe. Olyan nőkről szól, akik örökbe adni tervezik a gyereket. A sorozat nagy részében tobbedik gyermekről van szó, akit anyagi okok miatt nem tud vállalni a nő, aki kilencven százalékban egyedül maradt, apuka lelépett. Minden epizód az ket no szerepel, kb 1/3 az aranya azoknak a sorozatban, akik megis megtartják a babát. A szules utan nehány héttel, hónappal felkeresi őket a stáb es megkérdezi, megbántak e a döntést, egyetlen egy sem bánta meg. A beszámolókban mindig az "igy jobb eletet tudtam biztosítani neki" szerepel. Egyszer az egyik anyuka ugy döntött, megis megtartja a gyereket, mert apuka visszament hozza - volt mar 2 vagy 3 gyerekük es igencsak viharos volt a kapcsolat. Par hónappal később apuka lelépett, anyuka pedig ujra elindította az örökbefogadást.....
2014. ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
7%
Az sztk vizsgálatok ingyenesek, a védőnő szintén, szülni az ügyeletes orvosnál is lehet. Aki örökbe akarja adni nem hiszem, hogy elvégeztetné a fizetős vizsgálatokat vagy elmenne 4Ds babamozira, nem jelent munkából kiesést sem a terhesség ez ugyanis nem betegség lehet mellette dolgozni. Az meg igenis önzés hogy inkább haljon meg egy gyerek mert "kényelmetlen gyereket szülni"! És nem akarnád szerintem te sem felnevelni valaki olyannak a nagy valószínűséggel beteg gyerekét aki végig pöfékelte, piálta és drogoza a terhesség 9 hónapját. Igenis ítélkezel 3-as, csak te a másik oldalon állsz.
2014. ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%

Én béranyaságot vállaltam a nővéremnek.

Így is ,hogy tudtam,hogy nem az én gyerekem nagyon nehezen tudtam oda adni. Sokat sírtam.Viszont a nővéremék nagyon szeretik a picit és én is látom minden nap.Én lettem a keresztanyukája.:)

2014. ápr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Aztan hol vallalatal te beranyasagot, utolso? Csak mert Magyarorszagon tilos....
2014. ápr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Rokaone ***** válasza:
11%

Heló mindenki!


Elolvastam a kérdést és a kommenteket is. Aki elítáli az abortuszt az nem gondol bele, hogy anyagi problémák miatt döntött így? Most néhányan meg fognak botránkozni és nagyjából lesza...,de elmondom. 34 éves vagyok jelenleg, nem kamasz. 2012 decemberében közölte velem sz orvosom, hogy terhes vagyok /ráadásul első/. 1 hónappal előtte veszítettem el az állásomat én is és a párom is. 16 nm-es lakásban laktunk. Nem voltak meg a feltételei annak, hogy megtartsuk. még akkor sem, ha utána örökbe adjuk. ahoz naggyon gyorsan kellett volna találni örökbefogadó szülőt, hogy támogasson anyagilag, hogy az a baba úgy fejlődhessen, ahogy igazán szükséges és egészséges babát adhassunk át.

Tehát mielőtt elítélsz valakit,nézd meg a hátteret is.

Mellesleg néha eszembe jut, hogy most mekkora lenne.... most szeptemberben lenne 1 éves.....

2014. ápr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!