Általában milyen hosszú egy örökbefogadási procedúra, ha nagyobbacska gyereket szeretnék? Úgy tudom azok vannak többségben, akik babát, vagy kicsit szeretnének. Valamint van a korra szabály, hogy x évvel idősebbnek kell lennem a gyermeknél?

Figyelt kérdés
2016. jún. 3. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok mindentől függ. Például, hogy mit értesz nagyobbacska gyereken, hol élsz, honnan akarsz örökbefogadni, milyen egyéb egészségügyi, származási elképzeléseid vannak, satöbbi.

25 évvel idősebbnek kell lenned a gyereknél. Ez alól a családon belüli (házastársi)örökbefogadás esetén lehet eltekinteni.

Ha tényleg érdekel a téma ajánlom az orokbe.hu oldalt.

2016. jún. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azóta sikerült utánanéznem, 16 évvel kell idősebbnek lennem a gyereknél :)
2016. jún. 5. 22:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. Bocs. legalább 25 évesnek kell lenned. Rosszul írtam :)
2016. jún. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Azóta már én is utánaolvastam sok mindennek, bár ezt, hogy 25 nek kell lennem legalább, pont nem tudtam.

2016. jún. 6. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!