Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Törvényes dolog-e kiskorú (8...

Törvényes dolog-e kiskorú (8 éves lesz) gyereket hipnotizálni, és kinek a beleegyezése kell hozzá?

Figyelt kérdés
Feleségem barátnőjének a fia tanul valahol hipnózist, nem tudom, egyáltalán milyen keretek között, de a nejem úgy tűnik, rákattant a dologra. Miközben én nem annyira...

2016. máj. 18. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
És komolyan a törvénnyel akarsz előjönni a felesédegnek? Miért nem beszélitek meg? Ő meg hogy egyezhet bele ilyenbe, ha az apa ellenzi? Amúgy én se engedném, ne turkáljon a gyerekem agyában semmiféle sarlatán.
2016. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Snorri ***** válasza:
90%
És hol tanul hipnózist? Mióta? Ez nagyon nem játék! A hipnózis képzett szakembernek engedném, pszichológusnak, pszichiáternek, akinek ez a szakterülete. Nagyon rosszul is elsülhet ez a dolog. Hogy lehet ennyi esze a feleségednek, hogy a gyerekén kísérletezik? Vesse alá magát, ha nincs jobb dolga. Nehogy engedd, mert tényleg baj lehet.
2016. máj. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Snorri ***** válasza:
Még valami. Azért vagytok a szülei, hogy óvjátok, vigyázzatok rá, és biztosítsatok neki mindent, amitől majd boldog, és kiegyensúlyozott felnőtt lesz. Szerintem ebbe nem fér bele, hogy alávessétek egy hipnózisnak, amit nem lehet tudni, hogy milyen képesítésű ember csinál. Mit fog tenni, ha valami baj lesz? Nincsen gyakorlata. Egyáltalán ez hogy merült fel? Eszembe nem jutna ilyen. Teljesen kiakadtam....
2016. máj. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is fel vagyok háborodva, de mivel ezt neki a külföldön élő, előző házasságából való fia barátjának az anyja javasolta, akivel jelenleg barátnők (egyszerre áll fenn a messziről jött ember szindróma - legalábbis részemről, és a bizalmi faktor - részükről...) Azért gondoltam jogi eszközökre, mert ha egyszer valamit a fejébe vesz, mondhatok neki akármit, hallgat mindenki másra, rám már csak akkor, amikor esetleg késő... Hiába tudom én, hogy a dolog milyen veszélyes lehet, ha nem NAGYON hozzáértő végzi, - ez őt messze nem érdekli... MIT TEHETEK ?
2016. máj. 19. 08:44
 5/7 anonim válasza:
Nem árthat úgy is csak egy nagy baromság az egész.
2020. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Utolsó! Ezt bár régi a kérdés, de nagyon-nagyon komolyan kell venni!


Nálunk a faluban egy pszichológus így vett rá 2 fiatal lányt a szexre, hipnózissal. Pedig neki még képesítése is van, nem kamu a dolog. Én átérzem az aggodalmat, ez nagyon szarul is elsülhet.

2020. okt. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6/6: Köszönöm, valami hasonlóra gondolva tartottam ettől. Hál'istennek azóta megoldódott másképpen a dolog, de valóban igaz, hogy (minden ellenkező híresztelés ellenében!) ártani is lehet a hipnózissal.

5/6: Kétkedőknek javaslom tanulmányozásra pl. a CIA-féle MK-Ultra programok tanulmányozását, amiket még kongresszusi vizsgálattal sem sikerült maradéktalanul feltárni a titkosításuk miatt, látszólag már nem folytatják őket (valójában igen, de más, újabb katonai kódnevek alatt), viszont ezzel együtt is makacsul tények maradnak. A hipnózis még képzett szakemberek kezében is lehet kockázatos, nemhogy gátlásos kamaszok által valamiféle gyorstalpalón "megtanulva"..!

2020. okt. 7. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!