Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha valaki nevelőszülő szeretne...

Ha valaki nevelőszülő szeretne lenni, akkor lehet választani az elvárásainak megfelelő gyereket vagy ezt az gyámhivatal szabja meg?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha valaki szeretne nevelőszülőlenni, megvan minden anyagi háttere,stb., de nemtud minden elvárásnak eleget tenni. Pl. 6-7 éves kortól szeretne gyereket, mivel egyedülálló és a munkaideje 8-16-ig tart, ami lefedi az iskolaidőt. Olyan gyereket, aki nem tartozik semilyen etnikumhoz, nem sajátos nevelési igényű és a vér szerinti szülei nem látogaják, később hvatalosan is örökbefogadható, csak fiú/lány legyen, tahát én döntöm el a nemét stb, stb., Ilyen kérések felmerülhetnek,amikor valaki jelzi az területi illetékesnek,hogy nevelőszülő szeretne lenni?

Tudom, elég furcsán hangzik, de ha valaki ezt a szerepet be szeretné tölteni, akkor azt úgy kell, hogy pozitív legyen a kimenet a nevelő és a nevelt részéről is és valaki nem tud minden feltételt teljesíteni...

Aki nevelőszülő vagy érintett a témában, adna erre választ?



2016. jún. 12. 17:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

10.


Kétféle nevelőszülő létezik MO-n.


Hagyományos: Saját gyerekekkel összesen 4 gyermeket nevel. Nem kap fizetést, csak 15 ezer ft körüli tiszteletdíjat a gyermek ellátásához szükséges összegen felül.


Hivatásos: Minimum 3 gyermeket kell vállalniuk, saját gyerekekkel együtt összesen 7 gyermeket nevelhetnek. Munkának számít, kb 135ezer ft-ot kapnak a gyerekek ellátási díján felül.

2016. jún. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
nem fogalmaztam pontosan, hagyományosra gondoltam
2016. jún. 14. 08:54
 13/13 anonim válasza:
100%

Ne akarj nevelőszülő lenni sok olyan szellemi fogyatékos gyerek van ebben a rendszerben aki 1év után nagyon kimeríti az embert.

Szerintem azt a gyereket akik eldobtak maguktól a szülei teljesen egészséges nem lehet.

Tapasztalat szüleim 3évig voltak nevelőszülők és a végén már nem bírták.

(nem vagyok állami gondozott csak az IGAZI szüleim foglalkoztak ezzel.

Megfelelő anyagi háttér melett.

2016. jún. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!