Ti mit gondoltok arról ha valaki szülés helyett inkább örökbefogad?

Figyelt kérdés
lehet idővel máshogy fogom gondolni de én nem szeretnék szülni, maga az a tény h fájdalmas ráadásul az első pár èv nagyon nehéz és még sorolhatnám, ti mit gondoltok erről??

2016. jún. 28. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Semmi bajom az örökbefogadással, nagyon sok kicsi vár szerető szülőkre. A fájdalmas szülés indok még oké, de honnan gondolod, hogy egy örökbefogadott gyerekkel könnyebb? Még ha nem is csecsemőt kapsz, később jön a fogzás, dackorszak, kis tinikor, nagy tinikor, minden időszakban megvannak a szépségek és a nehézségek
2016. jún. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem, hogy egy ovissal, iskolással, kamasszal könnyebb, mint egy csecsemővel... sőt. Amúgy ha egyszer feléled benned a gyerek utáni vágy, akkor nem fog számítani, hogy milyen a terhesség és a szülés, az ösztön ezeket százszorosan felülírja, végtelenül mellékes lesz, hidd el!
2016. jún. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Én azt gondolom az ilyenről, hogy csodálom tiszta szívemből.
2016. jún. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Ha a szüléstől mondjuk olyan szinten rettegsz, hogy az pszichológiailag alátámasztott, akkor oké, de azért, mert fájni fog... Nekem fura! De ettől függetlenül semmi elítélendő nincs benne. Mekkora gyereket fogadnál akkor örökbe? Mert ezek szerint újszülöttet nem.
2016. jún. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A szüléstől való félelem szerintem elfogadható indok.

Az viszont butaság, hogy a nagyobb gyerekkel könnyebb főleg, ha örökbefogadásról van szó.

A valóság nem úgy működik mint a filmek. Itt nincs az, hogy bemész délelőtt, kiválasztod a szőke copfos tündéri kislányt, vagy a jólfésült fess legénykét és délután már haza is viszed ő pedig hálás és tökéletes lesz amiért neveled.


Ha nagyobb gyereket fogadsz örökbe az problémákat hoz magával, már csak azért is hisz kiszakítod a megszokott környezetéből, ott kell hagynia az ideiglenes családját (legyenek azok nevelőszülők, vagy intézeti nevelők és lakótársak), a barátait és mindent. Egy kisgyereket, sőt egy felnőttet is nagyon megtud viselni egy ilyen jellegű elszakadás.


Ha foglalkoztat az örökbefogadás akkor olvass róla. De az elképzelés és szerintem még te is nagyon gyerekcipőben jársz.

2016. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha előre tudod, hogy ez probléma, akkor ez a párkapcsolataidban is gond lehet, mert nem biztos, hogy ezt a másik fél megérti/hajlandó elfogadni. Az örökbefogadásra pedig úgy készülj, hogy sokat kell várni. Lehet fél év is, mire kiadják az alkalmasságit, kell képzésre járni, kérnek igazolást a jövedelmedről, kimennek megnézni a lakásod, pszichológussal kell beszélgetned, lehet 5 alkalommal is, ... A sorbanállókhoz képest nagyon kevés az örökbefogadható gyerek a rendszerben, egy 1 év alatti gyerekért 4-5 évet várnak, de egy 3-4 év körülire is lehet 1,5 fölötti a várakozási idő, ha olyan helyen élsz az országban és nem fogadsz el roma gyereket. Ha az első pár évet átugrod, akkor más problémákkal szembesülhetsz hirtelen, pl. kötődési problémák, agresszió, ...
2016. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
szülés után már nem lesz olyan kivánatos a p..i..nád,kitágul rojtos lesz, ezért van a sok válás.
2016. júl. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is elfogadható indok hogy fél a szüléstől, most minek kötelezzük rá ha van más mód is?

Én speciel azért szeretnék inkább örökbefogadni, akár egy nagyobb gyereket, mert ők már a világon vannak de nincs családjuk, ha szülök egy gyereket akkor nekünk jó lesz, de ha örökbe fogadok, nekünk ugyanúgy jó de mellé egy családtalan gyereken is segítek.

Meg ja, elmondták hogy megy a szülés, láttam anyámat császár után ahogy vécére menni se tudott egyedül..... Ha nem baj inkább kihagynám.

2016. júl. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

most jönn az hogy "ilyen korban mért gondolkozok ilyeneken" meg hogy még gyerek vagyok stb.

16 éves vagyok és oviban dolgoztam ott az ovónők sokszor beszéltek a szülésről és amiket hallottam azok alapján eléggé elpártoltam a szüléstől, mástól is ezekhez hasonlókat hallottam, de mondták hogy ha ott lesz az idő akkor nem fog érdekelni mindez, de ezért köszönöm a válaszokat :D

2016. júl. 11. 21:59
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

Nyugi, én is kb 15-16 évesen döntöttem így, miután töritanárom elmesélte a felesége kalandjait a szülőszobán, ilyen nyalánkságok hogy beöntés, fél napos vajúdás, gerincbe adott érzéstelenítés, gátmeccés... hmmmmmm.

Meg láttam anyámat császár után, képzeld el hogy azokat a hasizmokat amiket felüléshez használsz átvágják.

Volt egy ilyen elvárás-valóság lista ahol többek között volt a "elvárás: a szülési fájdalmakat elfelejted amint meglátod a kisbabádat, valóság: a gyerekeid nevét előbb fogod elfelejteni mint a szülési fájdalmakat"

2016. júl. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!