19 évesen lehet valaki egy kiskorú gyámja? Illetve milyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

2016. júl. 5. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Testvérnek, rokonnak igen pl.: ha meghaltak a szüleitek, egyébként nem.
2016. júl. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Nem tudom, nem vagyok jartas benne. De pl. Ha szul egy gyereket akkor jogerosen is ugymond a gyamja az anyja, azthiszem. Ilyen korban lehet orokbe fogadni is tudtommal, ha minden egyezik a feltetellel es akkor is a gyamja. Kerem vilagositson fel valaki, ha rosszul tudom.
2016. júl. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon rosszul tudod kettes. Ha vki szül, nem gyám, hanem szülő, törvényes képviselő.

Örökbefogadni pedig 25 éves kortól lehet.

2016. júl. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
Koszonom a felvilagositast, inkabb ez is egy kerdes volt, mint valasz es nem allitottam biztosra, csak elgondolkodtam, attol meg nem kellett volna lepontozni.... koszonom...
2016. júl. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Testvérnek, illetve testvér gyerekének lehet, ha megfelel a feltételeknek. Lakhatás, jövedelem, pszichológiai alkalmasság.

Ilyen korú nagyon nagyon ritkán lesz gyam, leginkabb akkor, ha a szülők hirtelen elhunynak.

2016. júl. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

"attol meg nem kellett volna lepontozni"


Miért is nem? Hasznos? Nem hasznos, mert semmi se igaz belőle, így félrevezető. Pont erre van a pontozás.

2016. júl. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rokongyermek (testvér, unokatestvér, testvéred gyermeke) gyámja lehetsz ha a feltételeknek megfelelsz, továbbá örökbefogadhatod a párod gyermekét. Örökbefogadni idegen gyermeket csak 25 éves kortol lehet (házaspár esetében elég ha ez egyik fél teljesiti a kritériumot) ha egyedül gondolkoznál örökbefogadáson akkor a tanfolyamot elvégezheted, környezettanulmányon részt vehetsz és ha alkalmas vagy felkerülsz a várolistára is, de gyereket csak a 25. Születésnapod után kaphatsz.
2016. júl. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az örökbefogadásna semmi köze a gyamsaghoz, miért lett ide keverve?
2016. júl. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!