Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha a kiskorú hugom nevelöszülö...

Ha a kiskorú hugom nevelöszülökhöz került, akkor apám miért kap leveleket a miskolci gyámügytól, kormányhivataltól?

Figyelt kérdés
Édesanyàm és az élettàrsa nevelte a szüleim 2008-as szakitàsa utàn(jogilag hàzasok)apàmnak azóta nen volt beleszólàsa az ügyekbe.Idén januàrig lakott anyàmékkak a tesom.Mi nem tudtuk vàllalni mert nem olyanok a körülményeink, 4-en lakunk 48 négyzetméteres lakàsban, adóssàgaink vannak anyâm pénzügyi analfabétasàga miatt stb.Remélem nen fizetnünk kell a nevelöszülöknek??Nem tudunk, mert épp hogy nem raktak ki a lakâsból minket, fizetnünk kell a törlesztöket stb.Nem tudok-tudunk segiteni rendszeresen csak néha-néha.

#Gyâmügy #kormànyhivatal
2016. ápr. 12. 19:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
miért kéne fizetni? Nekik az állam fizet.
2016. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
szegény kicsi lány, remélem most legalább jó helyen van és ott szeretik! szép család lehettek apukáddal... :(
2016. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Màsodik vàlaszoló: Nem tehetünk arról , hogy anyàm rosszba hagyott minket anyagi értelemben és mivel apàm nevén voltak a hitelek , így nekünk kell rendezni ezeket.Apàm csak egy hiszékeny, befolyàsolható szerencsétlen ember.Ha ismernéd anyàmat és amiket velm és a hugommal tett nem ràm mondanàl ilyet....
2016. ápr. 12. 19:30
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj, de azt azért nem hiszem el, hogy ha valaki fel akar állni, akkor 8 év se elég... az meg anyaként végképp nem tudom elképzelni, hogy egyiket nevelem míg a másikat "nem tudom".

egyébként engem nem zavar, hogy anyádat szidod. engem az zavar, hogy szegény kicsi lány nem kell senkinek. illetve remélem, amit írtam is, hogy ott jó neki! mert ilyen családdal megérdemelné!

2016. ápr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

A hugod az élettársátol van? Tehát összeállt valakivel, szült egy gyermeket és továbbadta?

Vagy apádtol volt terhes és összejött a jelenlegi élettárssal? Akkor ezért kap apád is levelet.mert az ő lánya is és akkor joga van tudni róla, hogy mi van a gyerekkel. De miért nem neveli akkor?


Hogy lehet ilyet csinálni egy kisgyermekkel.

2016. ápr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó fej, nem azon aggódsz hogy esetleg valami baj van vele, csak azon hogy nehogy adni kelljen neki :(

Hány éves vagy?

2016. ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

1!


Az állami gondozásba vett gyerekek után a szülő -ha ismert- köteles gondozási díjat fizetni.

Itt meg apukanak eddig is támogatnia kellett volna a gyereket....

2016. ápr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Az a "kisgyerek" lassan 18...amugy meg igen nem volt elég 8 év hogy a sok hitelt rendezni tudjuk.amikor havonta küldenek a bankok, vègrehajtók újabb tartozàsokról leveleket...A tesom is vérszerinti testvérem.Jó hogy úgy itélkeztek rólam és az életemről hogy nem ismertek, nem tudtok semmit az életemről a körülményeimröl semmit.Amugy meg anyàm 8 éve nem kérte nyilvàn mert tudta vagy felébredt a lelkiismerete hogy engem meg apàmat szarban hagyott..megtehette volna...nem? DE ÉN VAGYOK A SZAR AMIÉRT A SAJÀT ÉS A LÀNYOMAT HELYEZEM ELŐTÉRBE...nagyszerű..
2016. ápr. 12. 22:30
 9/24 anonim ***** válasza:

ha 8 év után is naponta jönnek a felszólítások újabb hitelek miatt, akkor anyád nem "pénzügyi analfabéta" hanem remek okirat hamisító :)


értem már, azért félsz, hogy apádnak fizetnie kell a saját gyereke után, mert a te gyerekedet kell eltartania. minek az embernek ellenség ha ilyen családja van!

2016. ápr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Amugy igen lehetséges, hogy anyàm esetleg hamisított, de ha ki is kérnék eredeti szerzödéseket, nekünk nem lenne jobb.Egyébként apàm nem tart el.meg mire fel "turkàltok" a zsebünkben?Mégis mit kénne tennem? Adjam a törlesztökre szànt pénzt a hugomnak?És mi meg menjünk az utcàra? De haggyuk is az egészet, úgysem érthetitek , ti kivülàllok milyen az amikor nincs pénzetek néha tejre sem..mert ti vagytok a tökéletesek!! A szent emberek , akiknek rendezett az élete, nincs hitele, 5 ft-tal nem tartozij.Imàdom , hogy a jogi förumokon, pénzügyi oldalakon vagy akàr a Facebook csalàdi pótlék csoportban a bejegyzéseket olvasva vilàgos , hogy nem csak én vagyok anyagilag patt helyzetben, mégis ezen az oldalon senkinek nincs problémàja..Hàrom testvér között én szenvedtem a legtöbbet pl.amikor az àramot kiakartàk kapcsolni mert anyàm eltüntette a leveleket(postàs volt) meg amikor 7 évesen eltörte az orrom ok nélkül( nem én csinàltam x dolgot) Amugy a hugom szért lépett le mert vitài voltak anyàmmal a tanulàs, a bulizàsok,

csavargàsok miatt.Mindegy is, úgysem tudjuk egymàs igazàról meggyözni egymàst.Köszönöm az itélkezést.

2016. ápr. 12. 23:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!