Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Az örökbefogadó anya esetében...

Az örökbefogadó anya esetében mennyire helytálló az édesanya elnevezés?

Figyelt kérdés
2016. dec. 26. 20:18
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Megszólalhatok? Örökbefogadott vagyok, bár az tény, hogy több, mint 40 évig nem tudtam ezt. A szüleim a legjobb, legdrágább ÉDES szüleim voltak, aki megszült, azt génadónak hívom. Még ez is túl szép és tiszteletteljes számára, mert a két éves kutatómunkám eredményeként amik kiderültek róla...... édesanyának hívni? A szó legteljesebb megcsúfolása lenne. 5 gyereket vettek el tőle, bár kicsit későn, mikor már ... sokáig voltak rémálmaim, mindig sötétbe zuhantam...de nem értettem, miért mert csodálatos, szerető ÉDES szüleim voltak. Ma már tudom, a génadóm embertelen bánásmódjának következménye volt.

Bár egyetlen dolog miatt nehezteltem rájuk, miért nem mondták el az igazat, de közben rájöttem, CSAK ÍGY TUDTAK MEGVÉDENI!! 60 évvel ezelőtt a LELENC a legnagyobb szégyen volt, mindenhol kicsúfolták és kiközösítették.

Volt-e édesanyám? Igen, volt (sajnos, még azelőtt meghalt, mielőtt megtudtam az igazat, így sosem tudtam elmondani neki, hogy azért, amit velem tett-tettek édesapámmal, mennyire hálás vagyok, még sokkal inkább, mint ha a vér szerinti szüleim lettek volna. Mert egy vér szerinti szülőnek KÖTELESSÉGE becsületesen, szeretetben felnevelni gyermekét, de az örökbefogadás nem kötelező. Az egy csodálatos JÓTÉTEMÉNY!. Minden tiszteletem, hálám ezeknek a nemes ÉDESANYÁKNAK? ÉDESAPÁKNAK:

Nem mindig a szó szerinti értelmezést kell használni, és nem ezek az emberek teszik tönkre anyanyelvünket, hidd el, kedves 74 %-os hozzászóló.

Inkább hallgass bele egy sima TV riportba, még a helység és helyiség szavakat sem tudják a kedves riporterek helyesen használni. És ez csak a jéghegy csúcsa!

2017. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!