Hogy lehet valaki csupán vallási okból ennyire fanatikus az abortusz kapcsán? Olyannak megtiltani az abortuszt, akit megerőszakoltak, vagy a gyermek életképtelen vagy veszélyben az édesanya élete.

Figyelt kérdés
[link]
2016. szept. 21. 11:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
A vallás sosem volt logikus.
2016. szept. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
A vallás ezeket az eseteket nem ítéli el!
2016. szept. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
12%
Az lemaradt, hogy római katolikus vallásra gondoltam, a többit nem tudom mit mond erre.
2016. szept. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
16%

Hogy lehet szelektálni az életet? Pont ma olvastam egy manusról, aki Down-os és mégis polgármester. Vagy főiskolás. Vagy művész és még sorolhatnám. Ezeket az embereket megölik, mert állítólag nagyon betegek, bár ők nem így gondolják.

Azt is biztosan tudom, hogy ha kiderült volna bármelyik gyerekemről, hogy valóban annyira beteg, hogy születés után életképtelen, akkor sem fogom megöletni az anyaméhben, ahol a legnagyobb biztonságban érzi magát. Születés után el akarok búcsúzni tőle és nem durván széttépetni! Nem normális az, aki ezt humánusnak mondja, hogy a gyereket szét kell tépetni, mert azzal teszünk jót!

Erőszak esetén sem kapartatnám ki magamból, inkább örökbe adnám, ha nem tudnám felnevelni! De tudom jól, hogy ti hamarabb öltök, mint mentsétek az életet és egy valóban emberi megoldást találjátok. Undorító az egész.

2016. szept. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Az anyaméhben, amíg azt "szét lehet tépni", szó sincs gyerekről..magzatról maximum.

Elmebetegnek tartom az egészet ahogy van.

Az persze senkit nem érdekel, ha anyuka meghal a szülőszobán vagy milyen lelki nyomorba, öngyilkosságba kergeti a nőt, ha ki kell hordani annak az személynek a gyerekét, aki meggyalázta. Emlékeztesse még jó sokáig őt az esetre..nem csak a 9 hónapig, hanem még utána is, amíg regenerálódik a szervezete a szülésből..már ha regenerálódik.


Ha ilyen lenne, akkor én azonnal mennék külföldre, a lengyel törvényhozót meg szembeköpném.


Számomra az életképtelen gyerek is ilyen.. Persze fájdalmas lenne elveszíteni egy 10 hetes, ne adj isten 24 hetes magzatot is, hiszen vártam, akartam őt, de még mindig sokkal kevésbé fáj ez, mint az, hogy halva szülessen/1 óráig éljen szenvedve/2 hétig éljen szenvedve/vegetáljon 15 éves koráig stb.


A vallás pedig sosem volt normális.

Ez az egész ahogy van elmebeteg..számomra ez a felháborító és gusztustalan.

2016. szept. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
88%
és mondjuk mi van akkor, ha valaki várandós, és mondjuk rákot diagnosztizálnak az anyánál, azonnali beavatkozás szükséges? menjen kemóra a bával, vagy ne is kezeltesse magát, amíg várandós, inkább haljon meg, de hordja ki? Fotelfilozófiában mindenki annyira okos.
2016. szept. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Hányinger ez az egész. "Csupán vallási okokból" milliókat irtottak ki a történelem során, szinte versenyezve, hogy ki tud kegyetlenebb módokat kitalálni. Az nem gond, az teljesen rendben van. Egy felnőtt, vagy akár egy már megszületett gyerek nyugodtan megdögölhet nem érdekel senkit, csak az a szegény szerencsétlen embrió hajajajajajj...
2016. szept. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Minden elismerésem azoké az EMBEREKÉ, akik foglalkozásukat tekintve nőgyógyászok, nem hóhérok. Azoké, akik nem vállalnak ilyen fajta gyilkosságot! "Ahova Isten bárányt ad..." Milyen igaz! A többi kifogás! (csak hogy legyen vallási vonatkozás)
2016. szept. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

[link]

Szólj az istenednek, hogy innen kifelejtette a legelőt!

Ha létezik, aljas és kegyetlen.

2016. szept. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%

Nem gondoltam, hogy a kérdés Kelet- Afrikára vonatkozik :)

Mert ott az abortusz nem hiszem, hogy téma!

De nem gondolom, hogy a Lengyelországban vagy Magyarországon élő nők ilyen körülményekre mondják, hogy "nem tudom vállalni..." Szóval ott igenis van "legelő", ahol van abortusz!

2016. szept. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!