Örökbefogadás: nem néznek rasszistának, ha kikötöm, hogy nem szeretnék roma kisgyereket?

Figyelt kérdés
Tehát ha megmondom, hogy egészséges "fehér" gyermeket szeretnék örökbefogadni, akkor nem kapok megjegyzést amiatt, hogy rasszista lennék?

2017. febr. 2. 21:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokan kikötik hogy milyen származású legyen szerintem ezt ők már nem furcsállják. Max megmondod hogy szeretnéd hogy valamennyire hasonlítson rád vagy hogy egy fehér gyerekkel jobban tudnál azonosulni. De ne hangoztasd hogy a romák ilyenek meg olyanok.
2017. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Hát,én vettem már részt örökbefogadás előképzésen. Ott kimondottan nem ajánlották,hogy Magyar Romát fogadjon örökbe.Mivel ez későbbiekben kihatással lehet,számos dologban a gyermek kárára.Szerintem Magyarországon eléggé komolyan veszik az örökbe adott gyermekek érdekeit.(legalábbis Győr környékén). Nem olyan sitty-sutty megy ám az :)
2017. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem is értem a kérdésed lényegét. Ha most furán néznénak, akkor inkább fogadnál örökbe roma gyereket, csak mert rasszistának néznének?

Kicsit komolyabban kell venni az örökbefogadást, elvileg egy életre teszed, és a gyereknek Sem lenne jó hosszú távon, ha azért vállaljátok be, mert épp ő van, mert kihatnak a kapcsolatotokra.

2017. febr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Miért volnál ettől rasszista? De még ha annak is néznének mások: mit foglalkoznál velük, nem ők nevelnék fel a gyermeket, hanem Te, neked kell, hogy fontos legyen, hogy kit akarsz vállalni és kit nem! Akivel kapcsolatban már eleve ellenérzéseid vannak, szerinted képes lennél maximálisan szeretni? Na ugye, hogy nem...
2017. febr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerinted hány fehér ember akar roma gyereket örökbe fogadni? Azon csodálkoznának el, ha azt mondanád, hogy az is lehet.
2017. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem csak így sokkal lassabban fogtok sorra kerülni.
2017. febr. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként örökbefogadás előtt találkozhatsz a babával és még akkor is mondhatsz nemet. Gyerekkel nem kiszúrni akarnak, hanem azt hogy szerető családban nőjön fel.
2017. febr. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
De, egyértelműen rasszistanak néznek, hiszen az vagy. Viszont ez miatt nem fognak rád neheztelni, hiszen először is a gyerek érdeke, hogy neki megfelelő közegben nevelkedjen, másrészt meg a nagy többség amúgy is rasszista bevallottan vagy titokban
2017. febr. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem! Te magyar vagy, tehát magyar gyereket akarsz. Az lenne fura, ha cigányt akarnál.
2017. febr. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem tök mindegy h mit gondolnak rólad? Nekik ehhez semmi közük. Ha nem akarsz roma gyereket, akkor írd oda, azért ez elég nagy horderejű kérdés ahhoz h ne azon agyalj mit gondolnak mások.
2017. febr. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!