Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadásról beszélgettünk...

Örökbefogadásról beszélgettünk, de a páromnak más nézetei vannak, mint nekem. Ő csakis fehér gyereket hajlandó örökbe fogadni, mert szerinte ha pl. roma származású a gyermek, akkor a génjeiben van a bűnözés. Szerintem ez baromság. Szerintetek?

Figyelt kérdés
A fehér bőrű csecsemőkre iszonyú sokan állnak sorba, nagyon sokat kellene várni, míg egy fekete, kreol vagy roma babára szinte senki. Szerintem az életmód - tehát a bűnözés - nem öröklődik, ugye csak a neveltetésen múlik, mi lesz a gyermekből, ha felnő?

2014. aug. 22. 16:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
19%

Ez hülyeség. Ez csak a nevelésen múlik. Azért mondják hogy a génjeiben van mert roma szülők nevelik és ezt úgy teszik ahogy ők élnek.

De nem biztos hogy egy színes bőrűt örökbe tudnák fogadni.

2014. aug. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom. ismeretségi körömben 2 örökbefogadott roma gyerek van. illetve anno még iskolatársaim voltak.


egyik srác rendőr lett és példaértékű életet él.

másik srác 17 évesen elszökött, azóta is lop, csal, többször ült börtönben.

fene tudja min múlik. de roma és roma között is van különbség, sokan vannak akik, tanult, tisztességes emberek, nem pedig útszéli sátoros cigányok


viszont ha a férjed nem tudná sajátjaként szeretni egy roma gyereket akkor biztosan nem szabad örökbefogadni, mert abból csak rossz sülhet ki

2014. aug. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%

Anyukám foglalkozott hhh-s gyerekekkel, és az volt a tapasztalat, hogy ha rendes ember neveli őket fel, rendesek lesznek, de amint találkoznak a társaikkal, előjön a vér. Szociológiából is tanultuk erről a dologról, ők keresik a hozzájuk hasonlókat.


Szerintem, attól, hogy te hülyeségnek tartod, amit a párod mond, meg kell tudnotok egyezni, nem kényszerítheted rá a kis purdét, csak mert szerinted rendben van. Ki tudja, lehet, hogy negatív tapasztalatai vannak velük kapcsolatban, és ezért nem is fogja tudni szeretni.


Várjatok fehér babára, ha ő azt szeretné:)

2014. aug. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

"amint találkoznak a társaikkal, előjön a vér"


Ha én normálisan nevelem a gyerekem, eszébe nem jutna lemenni haverkodni egy koszos, rablóbandához.


Ha te kimész pl. Ausztriába, ahova sajnos magyarok elég sűrűn járnak lopni, és találkozol velük - találkozol a társaiddal, hisz te is magyar vagy - akkor elmész velük lopni??

Ebből látszik, hogy ez az "előjön a vér" is mekkora baromság...


Nyilván, amíg nem egyezünk meg, nem kezdjük el az örökbefogadást, ezt én is így gondoltam.

2014. aug. 22. 16:27
 5/27 anonim ***** válasza:
72%

A férjednek nagyon igaza van, érzi a bajt. A roma az rengeteg bajt fog okozni amit nem tudtok majd kontrollálni, nem a neveltetéstől függ. Benne van a vérében. Sajnos a rokonságon belül megtörtént, két rendes ember akinek nem lehetett gyereke,(könyvelő és mérnök) probléma probléma hátán 16 éves korában elment otthonról a gyerek, csavargott, nem akart tanulni stb. stb. Egy ilyen padlóra tesz 2 normális embert is, hazudik és egymás ellen próbálta őket uszítani.


Nem véletlen hogy az a gyerek abba a roma családba született le, teljesen más energia nem kompatibilis egy magyarral, nem tudsz azonosulni a gondolkozásával, mert neked nem fér bele a hazugság és a lopás. Neki pedig lételeme.

2014. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Sok tulajdonság öröklődik, a személyiség több mint fele, tehát a férjed aggodalma szerintem jogos, és nem állítom, hogy minden roma bűnöző, mert egyik rokonom férje cigány és rendes, dolgos ember, és a gyerekei is rendesek, szorgalmasak, de sajnos ez a kevesebb.
2014. aug. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%
Én a férjeddel értek egyet, nekem is csak fehérgyerek kéne.
2014. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy szerinted baromság, de tanulni kellene szociológiát, genetikát, és ilyesmiket, amiket tanítanak egy rendes középiskolában is, szóval nem tudom, te hány éves vagy...
2014. aug. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%

szia!


Anyukám óvónő. Járt hozzá egy roma kisfiú. Örökbe fogadták, a lehető legjobb szülők. Jó nevelés, pénz volt bőven, szerették. Mégis előjött belőle "a vér" már az óvodában! Csúnyán beszélt, verekedett, c.gányosan viselkedett stb. és nem a szülők nevelték olyanra!

Szóval előfordul. De nem 100% Talán nagyobb %-ban, mint magyaroknál.

2014. aug. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
89%

Szerintem ez nem (csak) a neveltetés kérdése , biztos hogy ha úgy van nevelve , akkor eszébe nem jut a másik ember tulajdonához hozzányúlni , de abban is van igazság , hogy hiába a neveltetés , a sok szeretet , de akkor is benne van a vérében a bűnözés.

Nem lehet tudni , hogy pont az a gyerek akit örökbe fogadtok , milyen lesz!

Szerintem pedig azt a gyereket meg lehet nevelni , de ha a férjednek nem kell roma gyerek , akkor ne fogadjatok örökbe , mert nem fogja úgy szeretni , és lehet , hogy pont ezért lesz bűnöző a gyerekből...

2014. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!