Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha szeretnénk örökbefogadó a...

Ha szeretnénk örökbefogadó a férjemmel egy gyermeket a meglévő fiaink mellé és felvesszük a CSOK-ot akkor meggyanúsítását minket h haszonszerzés olyan tennénk?

Figyelt kérdés
Nem emiatt fogadnánk örökbe(hiszen saját is lehetne még),ha fel akarnánk venni a CSOK-ot.Viszont mindig is szerettem volna segíteni egy kis arcának,akit eldobtak.Van két fiam,de segítenek egy gyermeknek h legyen lehetősége az életben és több,mint amúgy lenne.Az már csak egy plusz h jár erre állami támogatás,h még nagyobb helyet biztosítsunk nekik.
2017. febr. 7. 12:19
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat,a telefonom át írta a mondandom.Remelem érthető így is.Amugy 28evesek vagyunk egy 2 és egy 1eves fiúval.Nincs sok pénzünk,de nem is szűkölködunk.
2017. febr. 7. 12:22
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Biztos lehetsz benne, hogy vannak olyan rosszindulatú emberek, akik meg lesznek győződve róla, hogy ezért teszitek. Attól függetlenül is, hogy 3 gyerekkel indokolt a nagyobb ház / ha van egy ilyen támogatás, akkor miért ne élnétek vele / ha csak a támogatás igénybevétele lenne fontos számotokra, akkor felvehetnétek úgy is, hogy majd később lesz saját gyerek, nem kell azonnal felmutatni 3 gyerkőcöt.
2017. febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom.Most ugye 70nm-en lakunk.Meg fiatalok vagyunk,így nyilván nem lenne kizárt h esetleg megegyezik babát vállalunk.Gyorsan jöttek most is egymás után,terhességet és szülést könnyen viseltem.Lenne lehetőség építkezésre(telek megvan) Igénybe vehetnénk a támogatást,h aláírják lesz 3.baba 10even belül.Viszont így inkább örökbe fogadnánk saját helyett.Nem a pénz miatt,nem amiatt h nem tudnék szülni megegyezik,hanem,mert van már saját és lehetőséget adhatnak egy kisgyereknek normális családban felnőni.Elmenyeket adni.Csak nem tudtam h a gyámhatóság ebbe belekotne-e?!Mintha csak emiatt történne.
2017. febr. 7. 12:41
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Azért örökbe fogadni nem olyan egyszerű, mint azt valószínűleg gondolod... Alaposan megvizsgálják a körülményeiteket, a pszichológiai alkalmasságotokat, részt kell vennetek egy felkészítő tanfolyamon és utána valószínűleg évekig várnotok kell majd (ha újszülöttet szeretnétek - a meglévő gyerekek miatt nagyobbat nem is fogadhattok örökbe, csak a saját gyermekeiteknél fiatalabb jöhet számításba, egy csecsemőre pedig több évet kell várni).

És ott az érem másik oldala... megértem a segítő szándékodat és nagyon dicséretes, de közben meg olyan párok vannak várólistán, akiknek nem lehet saját gyermekük és nagyon vágynának babára. Olyanok elől vennéd el a lehetőséget, akiknek ez az EGYETLEN esélyük gyermekre.

Egy egészséges, fehér bőrű csecsemőt több százan fogadnának szívesen örökbe, tehát nekik egészen biztosan megvan az esélyük arra, hogy családban nevelkedjenek.

Ha neked az a fontos, hogy olyannak adj lehetőséget, akinek nincs más esélye, akkor roma, vagy beteg babát vállalj, mert nekik rosszabbak az esélyeik a családban nevelkedésre. (Ahogy a nem csecsemőknek is, de nagyobb gyermeket ti nem fogadhattok örökbe a meglévő gyerekek miatt.)

Ha nem vállalnál roma, vagy beteg babát, akkor mindenki jobban jár, ha inkább saját gyermeket vállaltok.

2017. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
A 4-es válaszolóval 100%-ban egyetértek. Nagyon becsülendő az elképzelésed, de a ti esetekben tényleg egy saját baba lenne az ésszeűbb megoldás.
2017. febr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom,h nem egyszerű.Tisztaban vagyok vele.Tudom már a menetet és azt is,h valószínűleg nem egyből kapnánk babát.Igy nem is újszülöttet szeretnénk.Mire kapunk babát,addigra a fiaink nagyobbak lennének.Betegseg(súlyosan károsultak nem,de hiányosságok) v más nemzetiségű baba sem kizáró ok nalunk
2017. febr. 7. 13:17
 7/10 A kérdező kommentje:
Aki nagyon vágyik babára nem csak egészséges és fehér babát szeretne v vallalna
2017. febr. 7. 13:18
 8/10 A kérdező kommentje:
2017. febr. 7. 13:25
 9/10 anonim ***** válasza:
mi akkor kezdtünk el építkezni amikor már a kezünkben volt a határozat, hogy örökbe fogadó szülők lettünk, tehát várólistán voltunk... van egy vér szerinti gyermekem is és igen felvettük mi is az akkor még SZOCPOL-t a várt örökbe fogadott gyermekünkre... szerintem fordítsátok meg a sorrendet és előbb vigyétek végig a procedúrát, a gyámügy utána már nem tud belekötni :) - bár nem hiszem amúgy hogy gondolnának ilyenre, főleg azért nem mert nem meddő pár vagytok... hajrá! :) (lassan 3 éves már az örökbe fogadott kisfiúnk is :) )
2017. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gomili válasza:

Kedves Kérdező!


Segíteni, akkor segítenél, ha idősebb gyereket fogadnál örökbe, mert őket sajnos nehéz örökbe adni már. De egy babára éveket várnak azok a szülők, akiknek nem lehet saját gyermekük, akiknek minden vágyun, hogy ők is család legyenek, és az örökbefogadás az egyetlen esélyük, arra hogy család legyenek. Ők nem úgy tekintenek a gyerekre, hogy SEGÍTEK RAJTA, hanem életük értelmére! Így szerintem ezzel nem segítenél egy babán, mert őértük, így is sokan éveket várnak!

2017. márc. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!