Meleg párok! Milyen volt az örökbefogadás? Hogyan álltak hozzátok?

Figyelt kérdés
A párommal gondolkozunk az örökbefogadáson. Ő 34 én 37. 6 éves vagyunk együtt és úgy érezzük, felkészültünk.

2017. márc. 16. 12:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%
És ha pasik? Használják a kávéjukba a donor által kapott mintát? Nem leszbikusz írt, hanem meleget, és a pasik használják ezt a szót magukra.
2017. márc. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%

Ennyi dinkát... már bocsánat... Nem kell eltitkolni a másik létét, de sajnos a bejegyzett élettársi kapcsolat nem házasság, a törvény pedig úgy íródott, hogy egyedülállók, vagy házaspárok fogadhatnak örökbe. Jogilag vicc, hogy nem megoldható, hogy minden esetben mindkettőtökhöz tartozzon, de annyi.

Nem lesz egyszerű menet, de nem ti vagytok az elsők, akik ezen keresztül mennek. Minden hátrányát érezni fogjátok, amit az egyedülállók is a rendszerben, hátrányosan fognak megkülönböztetni a hetero házaspárokkal szemben, mert a törvény ezt írja elő. Valószínűleg nem lesztek rosszabb helyzetben, mint egy egyedülálló nő, vagy férfi, aki egyedül szeretne örökbe fogadni. Higgyétek el, a legtöbb gyerekvédelmis látott már sok dolgot, a legtöbben jól állnak hozzá.

Egy hetero házaspár 3-5 évet vár egy teljesen egészséges 0-3 év közötti fehér kisbabára (annyivel több az örökbefogadni szándékozó, mint az örökbeadható gyerek), ezért akik egyedülállóként várakoznak, "engedményeket" szoktak tenni ehhez képest. Ilyen pl. hogy idősebb gyereket fogadnak örökbe, hogy "korrigálható" egészségi állapotot is elfogadnak (ez lehet egy allergia, egy ételintolerancia, vitiligo, ...), hogy ismeretlen apa esetén is vállalják a sötétebb bőrszínű gyereket, ... Ebben a helyzetben azt kell a legjobban végiggondolnotok, hogy mi fér nektek még bele. Ismert szülői hátterű fehér újszülöttre kb esélyetek sincs, mert azokat hetero házaspároknak fogják odaadni (egyszerűen a hatályos törvények miatt). Hallottam olyan történetet, ahol sötétebb bőrű babát kapott egy lezbikus pár kicsit több, mint 1 év várakozás után.

Bocsáss meg, hogy hetero örökbefogadásra váróként írtam, de a korábbi válaszok miatt úgy éreztem, hogy muszáj írnom.

2017. márc. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

4!


Valóban, egyedulallokent fogadhat örökbe és aztán nevelheti az azonos nemű partnerével. Aztán megromlik a kapcsolat/meghal az orokbefogado és a nem hivatalos apuka/anyuka semmi joggal nem rendelkezik a gyerekkel kapcsolatban.

2017. márc. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha nem csecsemőt szeretnétek, hanem megfelel egy idősebb gyerek is, biztos gyorsan kapna valamelyikkötök egyedülállóként. Főleg, ha lehet roma és/vagy sérült gyerek is.
2017. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%
7-es vagyok és természetesen mindenkinek joga van azt gondolni, amit akar, csak nem értem, miért kellett pár kedves szót lepontozni. Én tényleg azt gondolom, hogy jó helye lenne nagyon sok kisgyereknek becsületes homoszexuális embereknél. Azt gondolom, mindenkinek joga van megszületni, aki megfogant, joga lenne a családban való nevelkedéshez, az emberhez méltó élethez, ők pedig örökbe akarnak fogadni. Tiszteletre méltó, miért ne lehetne drukkolni nekik?
2017. márc. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
67%

13-as: nem igaz, hogy örökbefogadó halála, kapcsolat megromlása esetén semmi joga nem lenne.


A volt nevőszülőnek is megítélhet a bíróság kapcsolattartási jogot, ugyanaúgy, mintha a vérszerinti gyereke lenne a másik szülőnél elhelyezve.


Halál esetére lehet gyámnevezéssel élni, akkor az örökbefogadó halála esetén automatikusan a párja lesz a gyám, és el is indíthatja azonnal ő az örörkbefogadást.


Szóval a szabályozás messze nem ideális, de sokkal több lehetőséget biztosít, mint amit legtöbben gondolnak.

2017. márc. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha van pénzetek, akkor jobban jártok egy beranyaval. O kihordja es maganutas örökbefogadóként egyikőtök örökbe fogadja.

Csehországban legalis. Magyar novel Kimentek egy klinikára es ott beültetés keretein belül megtörténik a dolog. Beranya pénzével együtt - amit általában kérni szoktak- 4-5 milliobol kijon.

2017. márc. 18. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!