Örökbeadás, de hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretném örökbe adni a születendő babát. Pontosan mi ennek a menete? Megvető válaszokat kérlek ne írjatok. Köszönöm

2017. ápr. 5. 07:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kapcsolatot a Bolcso Alapitvannyal!
2017. ápr. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

orokbe.hu oldalt nézd meg, ott elég sok információt találsz.


Bemehetsz a TEGYESZ-be is vagy bármely alapítványhoz segítenek.


Van lehetőség nyílt és titkos örökbeadásra is.


Elég jól ismerem a témát, igaz a másik oldalról. Szóval nyugodtan írj ha van kérdésed.

2017. ápr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Minden elismerésem, hogy nem ölted meg a babád, hanem esélyt adsz neki egy boldog életre. Hívd fel a Tegyeszt.
2017. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A többiek írták már hol tudsz segítséget kérni, én csak annyit tennék hozzá, hogy ha a nyílt örökbe adást választod, akkor majd annyit kell megtenned a szülés előtt, hogy egy pszichológus elbeszélget veled (nem kell félni tőle, nagyon rendesek) de enélkül nyílt-an nem adhatod örökbe a babát. Gondolom azt tudod(?) hogy a nyílt örökbe adásnál megismered a szülőket és a baba születése után együtt mentek majd be a gyámügyhöz aláírni a papírokat, hogy az ő javukra mondasz le a babáról, a titkos örökbe adásnál nem fogod megismerni az örökbe fogadókat. Mind a két esetben: szülés után 6 heted van meggondolni magad. Nyílt örökbe fogadással lett a kisfiúnk én hónapokig jártam együtt gondozásra a kismamával, együtt csináltunk végig mindent, ha bármilyen kérdésed van nyugodtan írj privát üzenetet, nagyon szívesen válaszolok!

Még annyi: Soha ne foglalkozz majd azokkal akik ferde szemmel néznek rád... A legcsodálatosabb ajándékot adod majd egy házaspárnak amit ember-embernek adhat.. Légy büszke magadra, hisz a nehezebb utat választottad !!!

2017. ápr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező

Mindenképp olvass utána, ahogy írták erre az orokbe.hu nagyon jó hely. Van pár alapítvány, aki segít, nézz utána melyikük milyen elveket vall és válassz. Mindenképp jó kezekben leszel, akárhogy is döntesz. Arra kérlek, hogy ha megtörtént az örökbeadás, akkor is foglalkozz magaddal és a lelkivilágoddal, hiszen nagyon nehéz időszakon mész majd át és az alapítványok nem engedik el a kezed szülés után sem, ha szeretnéd.

Mint egy jövőbeli örökbefogadó anyuka, köszönöm, hogy ilyen felelősségteljesen gondolkozol és nagyon sok erőt neked az elkövetkező időkre!

2017. ápr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget. Ha talalálnék egy örökbefogadó anyukát aki szimpatikus, akit az alapítványokon kívül ismerek meg, úgyis megoldható a dolog? Természetesen hivatalos úton gondolom
2017. ápr. 5. 13:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ige megoldható, az alapítvány mindenben segíteni fog neked.
2017. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

igen úgyis megoldható a dolog, csak fel kell majd venni valamilyen szervezettel közben a kapcsolatot... én teljesen véletlenül egy ismerősöm által ismertem meg a mi örökbe adónkat :)

Talán védőnő segíthet aki a közeledben lakik... azt nem tudom, hogy a szervezetek ilyenben segíthetnek-e , egy kérdést esetleg megér...nem tudom, hogy engedik-e hamarabb felvenni a kapcsolatot mint 1-2 héttel a szülés előtt... ebben nem vagyok otthon hányadik hétben vagy? :) (4-es voltam)

2017. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az orokbe.hu -n van örökbeadói fórum is, oda lehet kérni felvételt, nem jut be akárki, sorstársakkal tudsz beszélgetni. Azt döntsd el, hogy mit szeretnél, szeretnél-e egyáltalán találkozni a leendő szülőkkel. A tegyeszes titkos örökbefogadásnál nem fogsz, a bölcső alapítványnál 1x csak, a szülés után pár nappal/héttel csak, amikor aláírod a papírokat (1,5-2 órára látod őket), a gólyahírnél akár 7. hónapban is megismerheted őket és lehet "közös szülés". A saját személyiséged alapján kell döntened, hogy mi lenne a legjobb neked. Van, akinek teher az új szülők ismerete és hogy ezzel ilyen szinten foglalkoznia kell, nem akarja tudni, hogy hol van pontosan a gyereke, van, aki örül, hogy valaki ott van mellette a terhessége során. Ez kettős eléggé. Mindkét esetben felkészült emberekkel fogsz találkozni.

Aki örökbefogadhat (megvan a határozata ehhez), az túl van már elég sok vizsgálaton: legalább 2x pszichológiai vizsgálaton esik át, mivel csecsemőről van szó, ezért házaspár lesz, megvizsgálták a lakását (kimentek és megnézték), beszélgettek velük órákat, hogy a motivációik és az elképzeléseik biztosan megfelelőek legyenek, megvizsgálják a jövedelmüket, kérnek róluk orvosi információkat, eljáratják őket egy 20 órás tanfolyamra. Megtanítják őket, hogy hogyan tudják úgy a kezdetektől elmondani, hogy örökbefogadták a gyereket, hogy a gyerekben ne legyen düh az örökbeadó felé. Később aztán hivatalosan is kezdeményezheti a kapcsolatfelvételt, amit te el is utasíthatsz.

Ha nyílt örökbefogadásról van szó, kérhetsz évente 1-1 képet is az örökbefogadótól, amit az alapítvány fog elküldeni. Titkos örökbeadásnál csak akkor fogsz ismét tudni a gyerekedről, ha ő úgy dönt kamasz/felnőtt korában, hogy fel szeretné venni veled a kapcsolatot. Mindennek van jó és rossz oldala, ez egy kemény döntés.

Kitartást!

2017. ápr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
És ez mennyi idő ha pl meg van a szülő aki örökbefogadná ?
2017. ápr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!