Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ki milyen nemű/korú/hovatartoz...

Ki milyen nemű/korú/hovatartozású gyereket fogadott örökbe és mennyit kellett rá várni?

Figyelt kérdés
2017. júl. 25. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
4 éves (mostmár 5) japán kislányt. Nem vártunk semennyit, mivel nem terveztük az örökbefogadást. A kislány hozzánk került és nálunk maradt. Már hivatalosan is családunk tagja. Ez bonyolult történet.
2017. júl. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Több örökbefogadott is van a családunkban, már felnőttek és gyerekek is.

Mind magyarok, fiúk-lányok vegyesen.


Akiket régebben fogadtak örökbe rájuk kevesebbet kellett várni, mint az újabban örökbefogadottakra.


első örökbefogadás 1987. Fiú, két éves volt, nem kellett sokat várni rá, nem tudom pontosan, mert én akkor még nem éltem, de nem volt egy év sem az elbeszélések alapján.


második: 1995. lány ikerpár koraszülöttek, kisebb problémákkal, őket már a kórházból a nagynénémék hozták haza. (kb 3 hónapos korukban)


harmadik:2003. lány 5 éves volt, kissé problémás, nála úgy ment hogy kifejezetten őt kérték, miatta indították el a procedúrát, amire a végére értek, meg is kaphatták.


negyedik:2010. fiú csecsemő, rá 4 évet vártak. Előtte volt már egy kislány, de a szülőanya meggondolta magát.


ötödik: 2017. 6 éves és 10 hónapos fiú-lány testvérpár, rájuk másfél évet vártak, bár csak egy csecsemőt terveztek, végül jött bónuszka is vele, ami a legjobb döntés volt:-)


hatodik: ez még folyamatban van, nővéremék 4 éve várnak újszülöttre, de még nem keresték őket.

2017. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
70%
2,5 éves kislány gyamhatarozat kezhezveteletol 3 hónapra kaptuk.Imádjuk
2017. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!