Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki saját...

Van itt olyan, aki saját gyermeke mellé fogadott örökbe egy, a saját gyermekkel közel azonos korú (esetleg nemű) gyermeket?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mennyire volt nehéz (vagy esetleg könnyű) dolgotok a közel egykorú gyermekekkel, hogyan tudta elfogadni a saját gyermek, hogy hirtelen új családtag érkezett stb., bármi, ami ezzel kapcsolatosan veletek történt, eszetekbe jut. A válaszokat előre is köszönöm!
2012. aug. 14. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Szia. Nem tudom ez válasz e kérdésedre, hisz nem szülői szempontból írom. Nálunk ez a helyzet, vagyunk mi édestestvérek, és örökbefogadtak anyuék még egyet. Az egyik öcsémmel egy idős, igaz ismerték egymást már régről. Teljesen jól megvannak mint az igazi testvérek, és mi is többi tesók is így vagyunk vele (kicsik a korkülönbségek). Én ugyan úgy öcsémnek hívom, ugyanúgy szeretjük mind. Remélem tudtam segíteni :) Jaj és friss élmény, még nincs 2 éves az ügy.
2012. aug. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Persze, hogy hasznos volt a válaszod, köszönöm szépen! Nem csak szülőktől, hanem gyerekektől is várom a tapasztalatokat, mindenki véleménye érdekel, aki ilyen helyzetben van.
2012. aug. 15. 22:49
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Mi 5-en vagyunk edestestverek es 4-et fogadtak a szuleink.

Nalunk ugy vannak a kor kulonbsegek,hogy a verszerinti noverem es a fogadott battyam kozt 5 honap a kulonbseg. A fiatalabbik fogadott battyam es koztem 8 honap a kulonbseg , a fogadott noverem es koztem csak 8 nap a kulonbseg. A verszerinti ocsem es a fogadott hugom kozott 7 honap a kulonbseg.Es utanuk meg van ket verszerinti hugom.

En igazabol a noveremrol meg magamrol tudok legjobban nyilatkozni,koztunk van csupan csak 8 nap.

Mi mindig egy szobaba aludtunk, egy osztalyba jartunk es anya kiskorunkba eleg egyforman oltoztetett minket(ezt az egyet nem szerettuk). Mig kissebbek voltunk akkor nem igazan kedveltuk egymast, rengeteget veszekedtunk. Aztan mikor nagyobbak lettunk egesz jol kijottunk egymassal,megosztottuk egymassal a titkainkat,pasi ugyeket, falaztunk egymasnak,stb..

Most sajnos megint nem vagyunk tul joba mert nekem mar van gyerekem es most varom a masodikat,nekik meg nem jon ossze :(

2012. aug. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, hasznos volt! Remélem, hamarosan rendeződni fog újra a viszonyotok!
2012. aug. 18. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!