Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Akik örökbeadták a gyermeküket...

Akik örökbeadták a gyermeküket hogyan viszonyult hozzátok a közvetlen környezetetek?

Figyelt kérdés
A család, munkahely, szomszédok pl.
2017. aug. 1. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Mért kéne nekik tudni? Én a páromon kívül nem avatnék be mást! Nemhogy a szomszédokat vagy a kollégákat!
2017. aug. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát mert szemmel látható a terhesség. És a gyest is intézni kell a munkahelyen, de ha örökbeadom akkor nem kell gyes, csak az a pár hét szülési szabadság. Ha meg visszamegyek úgyis azt kérdezi mindenki h mi lett a babával.


Ugyanígy a szülők. Nyilván ők is látják h a lányuk terhes. És nyilván érdekli őket h mi lesz az unokájukkal.

2017. aug. 1. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Én csak olyan esetről tudok, akinek nem volt munkahelye (diák), és ott egyszerűbb volt megoldani a titkos szülést (a szülők sem tudtak róla). Érdemes érdeklődni a szervezetnél, amelyiken keresztül az örökbeadás megy, biztosan tudnak tanácsolni a diszkrécióval kapcsolatban. Szerintem nehéz lehet ezt úgy megélni, hogy mindenki tud róla a környezetedben.
2017. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyat ismertem, aki anyaotthonba ment, ott hordta ki a babát, akit új szülei vártak (nyílt örökbeadás volt).


A lány apukája támogatta, sőt úgy emlékszem először ő maga javasolta ezt a megoldást. A baba apja nem tudott róla, de utólag biztos megtudta, mert volt egy közös kisgyerek is, vele volt még gyesen a lány, de megszakította vele a kapcsolatot, mert a pasi agresszív lett.

2017. aug. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan alapítvány, ahol van úgynevezett krízislakás. Oda lehet menni amikor már látszik a hasad és segítenek a titkolt terhesség megtartásában és az örökbeadás lebonyolításában is. (lehet azt mondani, hogy pl külföldön dolgozol, koliban laksz, stb) Arról nem beszélve, hogy a Te lelkivilágoddal is foglalkoznak. Mi a Bölcső Alapítványnál és a Gólyahír Egyesületnél állunk sorban, mint örökbefogadásra várakozók, így kb ismerjük Őket. Mind a kettő alapítvány teljes válszélességgel segít a szülőanyáknak, bármelyiket nyugodt szívvel ajánlom! Más a mentalitásuk, érdemes utána olvasni és az alapján dönteni. Ha van kérdésed a másik oldalról nyugodtan írj rám.
2017. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az örökebadók jó része az utolsó 2-3 hónapot a munkahelyétől és a barátaitól távol szokta tölteni. Ha civil szervezeten keresztül sikerül segítséget szereznie (pl Bölcső Alapítvány, vagy Gólyahír), akkor gyakran a lakóhelytől távol adnak szállást erre az időszakra és a szülést követő 6 hétre, segítenek olyan orvost találni, aki ír táppénzes papírt is. A húgommal szült együtt egy nő, tökéletesen tudta titkolni a hasát, ő vakbélműtétről szóló papírokat kapott a szülésnél.

A legjobb dolog amit ilyenkor valaki tehet, hogy még a megszületés előtt találkozik egy megfelelő civil szervezet munkatársával, vagy a tegyesz munkatársával, mert sokszor ők az egyetlen "szövetségesek" ebben a kérdésben, támogatják az anyát, akár megtartja a babát, akár úgy gondoskodik róla, hogy más gondjaira bízza. Sajnos a környezet nem szokott támogatóan fellépni, nagyon ritka, amikor nem csak egy extra nyomásgyakorlásként rontanak a helyzeten...

2017. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. En orokbeado vagyok. Amit en tapasztaltam, a csaladomon belul is voltak elteresek hogy ki hogy viszonul a dologhoz. En nem titkoltam kulonosebben, hiszen masnak nem volt koze hozza. A szomszedok nem nagyon lattak, remete eletet eltem szulesig. Nyyilt orokbefogadas volt, korhazbol vittek is a gyereket. A megiteles pedig mindenkinek es mindenhol valtozo lesz, nem tudsz egy alltalanos megitelest kialakitani errol. ha erdekel meg a tema irj privit
2017. okt. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!