Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tervezett gyerekek szülei!...

Nem tervezett gyerekek szülei! Környezetetek tudja, hogy véletlenül sikerült a gyerek és még nem terveztétek, de megtartottátok? Gyereknek elmondtátok vagy tervezitek elmondani?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 5. 09:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A férjem első gyereke nem volt tervezett. Ő már fiatal felnőtt, tud róla. Nem látom, hogy ez bármi problémát okozott volna neki.
2015. ápr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Nekünk tervezett, de mindenki azt hitte, hogy nem az, mert gyorsan összedobtuk az esküvőt a hírre, ráadásul pár vendéggel.

(Valójában is minimál esküvőt akartunk, de eredetileg májusi időponttal, nem februárival)


Egyébként nem, ha nem terveztük volna, akkor se mondanánk el a gyereknek soha. Miért is kellene tudnia? Hogy úgy érezze, nem akartuk, nem szeretjük?

2015. ápr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nővéremék sem tervezték a gyereket főleg 19 évesen nem akart még szülni, de mégis becsúszott, akarta is az abortuszt amiről már lecsúszott, akkor meg örökbe akarta adni, de utolsó pillanatban meggondolta magát, meg persze a szüleink is eléggé haragudtak rá hogy túl korán akar babázni amikor még az érettségije sem volt meg, meg persze egyetemre is mehetett volna, de hát ezzel elszúrta a tesóm, az örökbe adást a szüleim már nem engedték mondván ha már megszüli akkor nevelje is el, meg az ő gyerekét, meg a szüleim unokáját ne idegen nevelgesse. A nővérem akkori párja nagyon akarta a gyereket, munkát talált magának sokat spórolt össze, mindent megadott nekik. Nővérem is megszerette a gyerekét, semmiért nem akarja őt elveszíteni, az akkori párjával szakítottak mert a srác nem akart még gyereket valójában ezt a 3 éves lelkesedését is csak megjátszotta hogy ne szekálják halálra ameddig nem tud lelépni innen. Persze le is lépett már külön családja van azóta mivel eltelt több mint 10 év. A tesóm elmondta a gyereknek hogy nem tervezett volt, a gyerek tudomásul is vette de tudja jól hogy ugyanúgy szeretik őt mintha tervezett lett volna. A tesóm nem nagyon akarta elmondani, de el kellett mondania, mert a gyerek már hiányolta az apját is, meg úgy is kiderült volna és inkább 12 éves fejjel tudja meg mint fiatal felnőttként amikor ő is bele eshet hasonló csapdába.
2015. ápr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

A húgom is tudja hogy nemvárt.

14 éves és nem zaklatja fel.

Sőt, a kislányom is tudja szintjének megfelelően.

Nem akartam, hogy kamaszkorában számolja ki, hogy pont három hónappal az esküvő után született. Meg 19 voltam mikor világra jött.

Nem akartam hogy idősebb korában maga vonjon le téves következtetéseket.

2015. ápr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem is 19 volt anyám, sose érdekelt, hogy tervezett voltam-e. De kb 15 éves korom körül elmondta, hogy igen. Ha nem az lettem volna, akkor se hiszem, hogy zavarna.
2015. ápr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nem számít,az én kisfiam nem tervezett,ő szerelemgyerek :)
2015. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én sem voltam tervezett és a férjem sem, mindketten tudjuk. Hát ettől Függetlenül vagyunk és nen érzünk hatranyt miatta, tudunk róla egy ideje.

A mi babánk tervezett mondjuk.

2015. ápr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
6 éves a lányom, születése óta egyedül nevelem, 20 évesen estem teherbe vele. Már a kezdetek kezdetétől a világ legtermészetesebb dolgaként beszélek neki arról, hogy nem is számítottam rá, hogy ő megfogant, de amikor megtudtam, hogy ő ott növekszik bennem, az életem egyik legboldogabb pillanata volt. Néhány hónapja már arról is beszélgettünk, hogy azért eleinte izgultam, hogy milyen lesz anyukának lenni, mert nem egészen éreztem magam felkészültnek rá, nagyon fiatal is voltam, és hogy nagy kaland volt ez nekem, illetve még mindig az, de arról is beszéltem neki, hogy az életem csak jobb lett az ő jöttével, és nagyon örülök neki, hogy így alakult, mert nagyszerű dolog az ő anyukájának lenni. Az apjáról is beszélek neki, akivel amúgy tartja a kapcsolatot, és aki szintén nagyon szereti őt. Nem értem, miért kellene titkolni a gyerek elől az ilyesmit. Nem az a lényeg, hogy tervezetük-e vagy sem a jöttét. Hanem, hogy hogyan fogadtuk őt. És a mi lányunk szeretetben él. Nincs miért rosszul éreznie magát a fogantatástörténete miatt.
2015. ápr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
nálunk tervezett volt a fiam, de mindenki azt hitte véletlen.. mondogattak is, hogy oh nem baj, ha jonni akar, hadd jojjon.... (pedig már 28 éves voltam..férjem meg 32)
2015. ápr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem terveztük a kicsit,én 21 voltam mikor született,párom 31. Rokonok tudták,hogy nem terveztük,mert elég rosszak voltak az anyagi körülmények.Azóta 2,5 éves a pici lány,párom dolgozik,keres annyit,hogy megéljünk,én egy hónapja kezdtem,igaz csak 4 órában,de kezdésnek megfelel.

Nem vagyunk házasok,nem is leszünk szerintem,nem is tudom miből merülne fel a gyereknek valaha is,hogy akartuk-e vagy sem.

2015. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!