Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ti örökbe adnátok az 5-6 éves...

Ti örökbe adnátok az 5-6 éves gyermeket, ha? (lényeges lent)

Figyelt kérdés
Ha van több másik testvér, de a család széthullik, és mindenki megsínyli, mert az említett gyermek állandó teljes felügyeletet igényel, ami anyagilag is megterhelő, és a többi gyermek háttérbe szorul és szenved emiatt?
2018. márc. 14. 20:28
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
94%

Az én gyerekem is autista, de csak enyhén èrintett.


Találkoztam egyáltalán nem kommunikáló 5 éves kislánnyal és nem beszélő, ritkán kommunikáló 7 éves kisfiúval.


Ha én lennék ebben a helyzetben, hétvégékre vinném le a gyerekem a bentlakásos intézetbe, hogy szokja a környezetet, napközbenre pedig felvenném a kapcsolatot egy hasonló helyzetben lévő szülővel. Összeszoktatnám a két hasonló állapotú gyereket, és néha én vigyáznék kettőre, néha a másik gyermek anyja.


Egyre többet vinném a bentlakásos intézménybe, olyan 7 éves kora körül már otthagynám éjszakára is, kezdetben heti egy napot, majd így tovább.


Attól, hogy nem kommunikál, még vannak érzései, gondolatai és igenis feltűnik neki, hol van, csak talán nem úgy, mint nekünk.


Amikor vizsgálatra vártunk, a nem beszélő kisfiú apukáját apának szólította a gyerekem. A férfinek kõnny szökött a szemébe, és azt mondta, már el is felejtette, hogy apa..aztán kiment, a kisfiú anyukájával meg ottmaradtunk a váróban.


Nagyon nehéz lehet, hogy nem csak nem beszél, de mégcsak nem is kommunikál. Nincs semmi rossz az bentlakásos otthonban, az a nem normális, ha egy emberre egy másik rááldozza az egész életét.

2018. márc. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
4%
.
2018. márc. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
90%
A bentlakásos otthon valószínűleg járhatóbb út. Sok-sok erőt Nektek!
2018. márc. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
7%
.
2018. márc. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
90%

Nincs reális esélye, hogy örökbefogadnák a gyereketeket.

A ti esetetekben az örökbeadás azt jelentené, hogy úgy kerül be egy intézetbe örök életére, hogy netek azután egyszer se kelljen meglátogatni.

2018. márc. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
70%
En igen. Nem tennem tonkre tobb ember eletet egy sulyos beteg gyerek miatt, van a kornyezetemben ilyen. Ragaszkodnak a gyerekhez akinek minden mindegy, nem beszel olyan mint aki nincs is eszen. Most 4 eves, a szulok kb 20 evet oregedtek, apuka gurizik mint az allat, anyuka otthon van apolja a gyereket, anyagilag is egyre rosszabb a helyzetuk. Semmi ertelme. Javulas nincs, alarendeltek mindent a dolognak es csak szenved az egesz csalad. A tobbi egeszseges gyerek is, akiknek szuksege lenne a torodesre mert nekik nem mindegy. Nem leszek nepszeru de en is intezetbe adnam, nem azert mert nem szeretnem, hanem mert mindenkinek jobb lenne. Viszont mindenkinek joga van eldonteni, hogy mit csinalna, azt is megertem aki nem adna. Nehez dontes, sok erot kivanok kedves kerdezo!
2018. márc. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim válasza:
77%
Olyan nincs, hogy "neki mindegy, nem ragaszkodik senkihez", legfeljebb nem tudja kinyilvánitani azon a nyelven, amelyet mi beszélünk... Ha eltávolítanak egy családtagot a családból bármilyen indokkal, az mindenképpen megviseli a többieket is, minél fiatalabb valaki, annál inkább.Mert nem érti a döntéshozó szempontjait, csak látja a cselekedetet és adott esetben rettenetesen szorongóvá válik, mert bizonytalan lesz, hogy vajon őt mikor távolítják el ezért vagy azért. Nagyon nehéz döntés. Biztos, hogy külső segítség, támogatás kell!! Drukkolok, és hát én imát is küldök...
2018. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
34%
Nálam ez elvi kérdés: Tök mindegy mi történik, a gyermekeim (annyit vállalok be amit életem árán is fel tudok nevelni) elsőbbek a világon mindennél. Egy család széthullása nem jelentheti, hogy egyetlen gyermek is szenvedjen. Ha kell egyedül is felnevelem a gyermekemet. Annyi gyermeket meg nem vállalok be felelősen gondolkodó emberként, amit nem tudnék akár magam is felnevelni ha az élet úgy hozza. Nem könnyű a kérdés, de örökbe csak az adja a gyermekét aki lusta dög és nem akar magának gondot. Olyan nincs, hogy nem tudom. Olyan nincs hogy nem bírom. Ha már megvan a gyermek, az életem árán is felnő és jó sora lesz!!!!!! Ha kell, az ördögnek adom el a lelkem. De akkor is jó lesz a megszületett gyermekemnek. Aki nem így gondolkodik, az nem szülő, az fialó legfeljebb.
2018. márc. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:

Utolsó, te rosszul értelmezed, amit írtam. Az érintett gyermek a legkisebb, és a család széthullása alatt nem azt értem, hogy a párom távolodott el. Nem. Az egészséges gyerekeken látni, hogy mennyire nem bírják már ezt az állapotot annak dacára, hogy rengetegszer átbeszéltük.

A megoldás egyébként megszületett, mindenkinek köszönöm a válaszát!

2018. márc. 25. 18:38
 50/61 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a többi gyermek?

És mi lett a megoldás?

Akár privátban is megírhatod, én nem ítélkezem.

2018. márc. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!