Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Van itt olyan, aki örökbeadta...

Van itt olyan, aki örökbeadta a gyerekét, vagy tud segíteni örökbeadással kapcsolatban - infóval?

Figyelt kérdés
Helyzet a “szokásos”; nem kívánt terhesség, apuka lelépett, nehéz körülmények, albi, stb... nem is ecsetelném, mert felesleges. A lényeg, hogy erősen gondolkodom az örökbeadáson, de fogalmam sincs a lehetőségeimről... gondolok itt pl. arra, hogy amint kiderül a munkahelyemen a terhesség, repülök - ez tuti, már az interjún is céloztak rá. Namost ennem, számlákat/albit fizetnem muszáj, és gondolom az utolsó 1-2 hónapban amúgysem tudnék dolgozni... esetleg van valamiféle támogatás erre a kis időszakra? A másik, hogy a gyerek valóban egy szerető, babára váró családhoz kerül, vagy csak beqrják egy árvaházba, ahol szenvedhet 18 évig, aztán majd lesz vele valami...? Mert azért ez nagyon nem mindegy! Egyébként védőnőnél - vagy hogyhívják - jártam, de csak unottan eldarálta az abortusszal kapcsolatos teendőket, én meg hülye voltam, magamra vettem a lenèző/lekezelő hangnemet, nagyon bántott, úgyhogy nem is kérdezősködtem, csak azon voltam, h minél előbb szabaduljak... szóval ha valakinek van bármiféle tapasztalata ezzel kapcsolatban, az sokat segíthetne rajtam. Köszönöm!

2018. jún. 15. 15:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

#9-es: A nevelőotthonban felnőtt ismerősöd nem örökbefogadott. A tényleges örökbefogadott ismerősnél eddig nem az örökbefogadás ténye volt a probléma gyökere, hanem a titkolózás. Örökbefogadás után az édesanya az örökbefogadó lesz, nem pedig az életadó. Nem elbizonytalanítani kellene a kérdezőt a döntésében, hanem segíteni neki és a kérdésére válaszolni. Valószínű megvan az oka, amiért nem vállalja, vállalhatja a kicsi felnevelését, és igenis tisztelet érdemel, amiért az abortusz helyett esélyt ad neki egy boldog életre. Van olyan helyzet, amikor azzal tesz jót valaki, ha képes lemondani a születendő babáról az ő érdekében.


Kedves kérdező, rengetegen várnak örökbefogadható kisbabára/gyerekre, ha aláírod a lemondó nyilatkozatot, akkor a kórházból már garantáltan egy szerető család viszi haza, akik megfeleltek az alkalmassági vizsgálaton (pszichológiai és orvosi vizsgálat, környezettanulmány, jövedelemigazolás). Állami gondozásba csak akkor kerül, ha nem mondasz le róla, akkor nevelőszülőknél helyezik el, és ha fél évig nem keresed, akkor lesz örökbeadható.

Vannak krízisterheseket segítő alapítványok is (pl. Gólyahír, Bölcső, fészek, stb.), ők a lakhatásban és a megélhetésben is tudnak segíteni, illetve meggyőződhetsz arról, hogy kikhez, hová kerül a kicsi, meg is ismerkedhetsz velük (persze ez nem kötelező, ha nem akarod). Szerintem ez lenne neked az ideális megoldás. De az illetékes TEGYESZ is segít, ha hozzájuk fordulsz. Nagyon bátor vagy, és minden tiszteletem, amiért az abortusz helyett az örökbeadást választod. Az orokbe.hu-n is érdemes szétnézned, nagyon sok a pozitív történet, és a lehetőségeidet is szépen bemutatja. Bátorság, és a legjobbakat kívánom neked és a kisbabának is!

2018. jún. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
16%

Hatos nem a maga véleményét írta le, hanem a közvéleményt. Sajnos igaza is van.

Egy ismerősöm életadó. El kellett költöznie, mert nem bírta azt elviselni, ahogy az emberek bántak vele.

2018. jún. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
9%

11! Attól, hogy nem buzdítottam a kérdezőt az örökbeadásra, még igenis a kérdésre válaszoltam!


Infót kért, én informáltam. Nem brazil szappanoperáktól ihletett ideák, vagy unatkozó középiskolás lánykák okoskodása alapján , hanem a való életből vett példákkal.


Úgy gondolom, hogy ha a kérdező már a kérdésében leír olyanokat, hogy a várandósság utolsó 1-2 hónapjában nem tud egy anya munkát végezni, és láthatóan a védőnő szerepével is vannak problémái, nem biztos, hogy azzal segítünk legjobban, ha feltétlen támogatjuk az örökbeadási ötletét.


Persze lehet menni alapítványokoz, akik legalább felvilágosítják az esetleges árnyoldaláról is adolognak, de legkevésbé a TEGYESZ-t kellene javasolnod, ha jártas lennél az egészben.

2018. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
69%

[link]


Az örökbeadó anyák nagyon bátrak és önzetlenek!


Felnézek rájuk, mert merik az életet választani. Ők a gyermekük szükségét képesek a maguk szüksége elé helyezni. Ezek az emberek gondoskodó, felelősségteljes felnőttek, akik képesek egy krízishelyzetben rövid- és hosszútávon is gondolkodni.


Ne úgy nézz az örökbefogadásra, hogy azzal a gyermeked valaki másnak adod, vagy elhagyod. Gondolj rá úgy, mint egy tervre, amit gyermeked jövőjére nézve készítesz. Például Reese Witherspoont is örökbe fogadták. Kevesen tudják, hogy manapság már a biológiai anya választhatja ki, melyik család nevelje a gyermeket. Megnézheted, hol fog lakni, és hogy biztosítva lesznek-e azok a dolgok, amik számodra fontosak, hogy a gyermeked megkapja őket. A vér szerinti anya dönti el, milyen információt oszt meg magáról, illetve mennyire szeretne részt venni a gyermeke életében. Arra is lehetőség van, hogy levelet, csomagot küldjön, évente fényképet kapjon. Persze csak ha akar.

2018. jún. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, ne aggódj, ha lemondasz a gyerekről azonnal az örökbefogadó szülőkhöz kerül, több éves sorok vannak egészséges fehér babákra.



Amúgy látom egyesek le akarják beszélni az örökbefogadásról... abortusz ketegóriában 24/7 az megy hogy "ne vetesd el, add örökbe" aztán ha valaki így dönt rögtön nem jó mert jaj az bűn meg jaj inkább nevelné fel az éhhalál szélén.

Na elmentek ám a ***** anyátok szét******* retkes *********.


*********!

2018. jún. 22. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha más út nincs, a legnagyobb dolog, amit tehetsz érte, hogy szerető családba adod!

Persze, ők is emberek, de vágynak arra, hogy jó szülei legyenek a kismanónak, aki benned növekszik!

Ajánlom pl. a Gólyahír egyesületet, több éve segítenek mindkét résztvevőnek, szülőanyának és a gyermekre váró családoknak is!

[link]

Ők többet tudnak mondani a dologról! Nyugodtan bízz meg bennük, Móruczné Gabi a vezetője az alapítványnak, egy nagyon kedves védőnéni! Ő biztosan nem lesz unott, vagy lekezelő! Jó egészséget kívánok nektek!

2018. júl. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Végül felkerestem az egyik alapítványt, nagyon sokat segítettek, utánajártak egy csomó mindennek, stb... a terhesség alatt az általuk biztosított szálláson laktam, más terhes nőkkel együtt. Természetesen kirúgtak, munkám azóta sincs... végül nyílt örökbefogadással találtak szülőket a gyereknek, nagyon szimpatikus, kicsit idősebb házaspár volt. Sokat beszélgettünk, ők úgy gondolják, nem akarják titkolni előtte, h örökbefogadott, mert később, ha mondjuk felnőtt korban szembesül majd ezzel, az nagyobb sebeket ejthet rajta, mintha kezdettől fogva tudná. Megértettem, és egyet értettem velük. Még kapcsolattartást is felajánlottak, de azt én semmiképp sem akartam - ő az ő gyerekük, ők a szülei, én csak kihordtam.

A szülés után sajnos vissza kellett költöznöm a szüleimhez, munkám még mindig nincs - vidéken nőttem fel, itt alig van munkalehetőség -, persze keresek. Nagyon nehéz most így a semmiből újrakezdeni. Amit tudok, segítek: háztartás, kert rendezése, bevásárlás, stb..., de kár tagadni, h megakadt az életem, és - hiába nem mondják -, a szüleim terhére vagyok. Nem látom a kiutat egyelőre, de tudom, h hálás lehetek már csak ezért is, h ők itt vannak, és újra befogadtak...

Hát nagyjából ennyi. Úgy éreztem, h ha már ennyi segítő szándékú választ kaptam, az a minimum, h megírom, h azóta mi a helyzet.

Mégegyszer köszönöm Nektek!

2019. júl. 24. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!