Jogos, hogy a gyámhivatal elakarja venni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Húgomnak van két gyereke, egy 3 és egy 4 éves. A probléma az, hogy a gyámhivatal folyton rá van szállva, plusz a gyerekek apja, aki arab. Mindig elakarja vetetni. Húgom apámmal él és a családdal egy nem túl nagy panel lakásban. A nagyobbik gyerek apámmal, a kisebbik húgommal egy ágyban. Van egy gyerekágy amiben egyik sem akar aludni. A falak összevoltak firkálva, amire felszólítottak minket és le is lett festve. Erre előjöttek most ezzel, hogy a gyerekeknek külön ágy kell, és vegyünk az amúgy se nagy házba, meg egy gyerek ágyat...amiben persze senki se akar majd aludni. Ma bementek húgomhoz az iskolába, hogy hagyja abba és dolgozzon, holott előtte ők ajánlottak, hogy tanuljon meg valamit és mellette keressen munkát.

Továbbána határidőt péntekre adták meg, ha nincs meg az ágy...elveszik a gyerekeket. Nem mondom, hogy gazdagok vagyunk, de hiányt sem szenvednek a gyerekek. Valamint, mint kiderült, elvennék őket gyermekotthonba, a gyerekek képeit már ezelőtt egy gazdag családnak mutatták, akik pedig egyből örökbe is fogadnák...Így felgyorsítva a dolgokat.

Kérdésem az lenne, hogy ez most így jogos, hogy egy ágy miatt, elveszik a gyereket a családtól, anyjától és egyből odaadják őket vadigeneknek?



2018. szept. 10. 14:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem, szerintem ilyen nincsen, valamit félreértetek, egy ágy miatt nem vesznek el gyerekeket az anyjuktól.
2018. szept. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

Mára vége az iskolának? Akkor inkább tanulj még valamit, mert ez gyenge kamu.


Egyrészt ilyenért nem emelnek ku gyereket,

másrészt a kiemelt gyerek sem örökbe adható.

2018. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%

Kezdjük ott, hoyg ez nem így működik. Ha a gyámhivatal el is venné a gyerekeket, ők NEM lesznek örökbe fogadhatóak, csak ha MINDKÉT szülő lemondd róluk hivatalosan. Az alap felállás az, hogy ha a körülmények miatt vesznek el gyereket, akkor az anya visszakaphatja őket, ha rendezte a körülményeket. SZóval elsősorban a családba VISSZAHELYEZÉS az elsődleges cél, nem az örökbeadás. Ez a jogi része.


Az meg a másik része, hogy 1 ágy miatt nem vesznek el gyereket, mert a szülőkkel is aludhat a gyerek.


SZerintem itt más is van a háttérben, mert 1 ágy hiánya miatt nem visznek el 2 kisgyereket...

2018. szept. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is kamu. De leírom, mert épp ráérek: ha járnak a nyakukba, annak oka van. És az nem az ágy. A firkalt fal sem.
2018. szept. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami mese, mert nem így mennek a dolgok.
2018. szept. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Igazat megvallva én is kamunak gondolnám, ha nem így lenne. Nekem is lenne jobb dolgom, mint ilyeneket kitalálni. Engem is ugyanígy meglepett, viszont húgom majdnem sírva jött haza gyomorgörccsel. Ugyanígy meglepett az egész, mert életemben nem hallottam ilyenről és nem igazán értem mire fel fenyegetik. Csak kíváncsi voltam, hogy ilyen tényleg lehetséges-e. Mikor a nagyobbik gyerek megszületett akkor egy időre elvették tőle, nevelőszülőkhök, amíg a lakás nem nézett úgy ki, ahogy nekik megfelelt. Nem tudom, mi más lehet a háttérben, ami miatt ennyire rá lehetnek szállva. Én egyetemre járok és nem sokat vagyok itthon és nem is tudom mik vannak a háttérben. Ha jól tudom az arab apjuk nem rég tett feljelentést és mindent összevissza állított. Hogy a gyerektartást hamarabb kéri húgom, és hogy magára költi, vagy pl. hogy telefonon mondták neki a gyerekek, hogy éheznek... miközben általában inkább ő küld kevesebb összeget. A pasi megcsalta őt és gyereket csinál egy nőnek, akivel most azt hiszem Németországban él. Jöttek volna, gyereklátogatásra valamelyik nap. Hogy ők elviszik strandra a gyerekeket. Húgom ezt nem engedte, mert nem is olyan napon jöttek és félt attól is, hogy elvinnék magukkal. Mint utólag kiderült, elvileg amúgy is Pestre akartak volna menni. Erre fel jött tőlük a feljelentés ami után most jött a gyámhivatal. Nagyjából utána voltak ezek, a gyerek firkák lefestése, szekrénycsere. Aztán elvileg ezek a dolgok amiket húgom mondott el.
2018. szept. 10. 15:13
 7/28 A kérdező kommentje:
Én is jól tudom, hogy nem így mennek. Éppen ezernyi dolgom lenne nekem is. Viszont kíváncsi voltam, hogy ez csak szerintem ekkora baromság. Csak gondoltam, van valaki aki tud valami okosat mondani, hogy ha ez most tényleg így volt és tényleg ezt akarják, mit lehetne tenni...mert most ezek szerint tényleg egy szar kiságy miatt akarják elvenni a gyerekeket, de az örökbefogadásba biztos nem is menne bele.
2018. szept. 10. 15:15
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Addig míg a szülők nem mondanak le a gyerekről nem adható örökbe úgyhogy tuti nem mutogathatják semmiféle gazdag párnak a képeiket.

A falfestés megvolt, ha nem veszélyezteti a gyerekeit a tesód, ha gondozottak ápoltak és megfelelően fejlődnek ahogy korukhoz illik.Ha tesód nem alkoholista,drogos ha nincs kupi a lakásba akkor nem gondolom, hogy elveszik tőle.

Nem lehet, hogy tesód esetleg elhanyagolja a gyerekeket? Ha bankszámlára megy a gyerek apjától a pénz és úgy van ahogy a tesód mondja tegyétek azt is a gyámügy orra alá, hogy tessék ennyit késett és ennyivel kevesebbet fizetett az apa.Cáfoljátok meg az apát és akkor majd nem piszkálják tesódékat.

De amúgy bántás nélkül ,legtöbbször olyan helyre mennek ahol valami tényleg nincs rendben.

2018. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Igen az a örökbefogadás, nekem is teljesen nonszensz. Nehezen is tudom elhinni, meg fenyegetésként is. Kétlem, hogy húgom ilyet hazudna, de nem is értem miért fenyegetnek ilyennel. Bankszámlára utalás bemutatása mondjuk jo ötlet, bár nem tudom most biztosra, volt mikor postai úton utalta. Amit leginkább gondolok az az, hogy kupinaz tényleg tud lenni, kicsi a lakás, gyerekek mindent szét szednek, és hát a lakás méretéhez képest sokan tartózkodnak otthon. Valószínűleg ez lehet a legnagyobb oka és ezért kellhet a kiságy. Csak hát ezt szerintem normálisabban fenyegetés nélkül és nem ennyire szűkös határidőre kéne kitűzni.
2018. szept. 10. 15:34
 10/28 A kérdező kommentje:
De ilyen elhanyagolás nincs, rendesen öltözteti, mos rájuk, óvodába viszi/visszük a gyerekeket. Nem iszik, max nagyon ritkán, sőt a családban senki otthon.
2018. szept. 10. 15:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!