Azok, akik örökbefogadás mellett döntenek, de nem azért, mert nem lehet saját gyerekük, hanem mert ezt jobbnak tartják, mi az okuk rá? (Nem jótékonysági oldalról nézve! )

Figyelt kérdés

Azt a választ ne írják be, kérem, hogy azért, mert ezzel megmentenek egy árva gyereket, jó szándékból stb., mert ez nem mondja meg azt, hogy azt a természetes ösztönt, amit egy ember, főleg egy nő (anya) érez arra, hogy gyereket szüljön, a méhében növessze, majd szoptassa, miért dobja sutba.

Illetve az apuka azt a szintén természetes ösztönt, hogy a saját génjeit továbbörökítse, szintén miért dobja sutba.



2018. szept. 21. 13:37
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
9-es. A nyugati, fejlett társadalmak (és 1-2 fejlett keleti ország, pl. Japán) lakossága folyamatosan elöregszik, mert nincsenek utódok, a nők nagy része 0 vag max. 1 utódot vállal. Az a helyzet, ami az óriási túlszaporodást okozza, a fejletlenebb, 3. világbeli országokra jellemző: ott nyomor van, ennek ellenére 5-6 gyereket vagy többet simán megszülnek. Te ezt a primitívséget kevered azzal, hogy valaki, akinek beleférne az életébe és az anyagi helyzetébe, finnyáskodás miatt nem vállal.
2018. szept. 21. 14:36
 12/31 anonim ***** válasza:
90%

Nem érted. TELJESEN MINDEGY, hogy melyik országok és melyik népek szaporodnak túl, a Föld tartalékai ugyanúgy ki fognak merülni.

Egyébként nagyon sok, RENGETEG olyan ember nevel gyereket a fejlett országokban is, akire egy hörcsögöt sem lenne szabad rábízni. Csak hajtotta őket az ösztön ugye...

Hidd el, tudom, oviban dolgozom, és bizony a szülők jó része kimeríti a primitívséget fogalmát.

2018. szept. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
*primitívség fogalmát
2018. szept. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
De ha valakinek belefér az életébe meg az anyagi helyzetébe, akkor annak már kötelező SZÜLNI?
2018. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim válasza:
100%

Afrikában lehet, hogy több a gyerek, de nagyobb a halandóság is. És több afrikai tesz ki egy európai vagy amerikai polgárt. Nézzük csak a fogyasztást, a műanyagok őrült pazarlását stb. Egy magyar életszínvonalon élő emberiség mellett kb 1,5 Földre lenne szükség.

Tehát a létszám nem minden, ez nem ilyen egyszerű kérdés.

De még ha tényleg ki akarna halni az emberiség, akkor is teljesen elfogadható döntés a gyerektelen élet. Nem mindenki vágyik erre, és ami ugyanolyan fontos, nem mindenki alkalmas rá. Sajnos nagyon sok gyerek jövője, élete már a születése pillanatában megpecsételődik a családja és a körülményei miatt.

A gyerektelenség felelős döntés a legtöbb esetben, bármi is legyen az oka.

2018. szept. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

"a nők nagy része 0 vag max. 1 utódot vállal"

Tudtommal a gyerekvállaláshoz két ember kell, nem csak egy nő -.-"

2018. szept. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj, de NORMÁLIS emberek túl tudnak lépni az ösztöneiken, nem majmok vagyunk! Nem is értem miből gondolod, hogy csak azért mert valaki nő, máris észvesztő késztetést kell éreznie a terhessegre, szülésre, szoptatasra és gyereknevelesre. Majd mindenki eldönti saját maga, hogy neki mi a fontos és mi nem az életben! Mintha a terhesség és a szülés annyira csodás érzést lenne, hogy érthetetlen ha valaki ezt önszántából nem akarja.... Épp csak a világ egyik legfájdalmasabb dolga. Ha valaki gyereket szeretne, ellenben a szülés fájdalmat nem akarja magáénak tudni, akkor örökbefogad. Ha esetleg egyáltalán nem is akar gyereket, akkor egyaltalan nem szül.

Felnőtt emberek azért vállalnak gyerek, mert ŐK maguk akarnak, nem azért szülnek, mert “Jajj utódot kell nemzeni, mert fogy a népesség...” Én speciel pont letojom, hogy elvileg! fogy a népesség, nem akar gyereket és nem is fogok szülni. Számomra és a férjem számára is vannak ezerszer fontosabb dolgok az életünkben, pont nem hiányzik belőle egy hyerek, aki fejestől forgatná fel a megszokott életünket.

Nem tiszta, hogy milyen alapon akarod itt lassan kérdőre vonni, hogy ki hány gyereket vállal vagy épp nem vállal. Foglalkozz a saját meheddel, te szulj akar 10-t is, mással meg nem kell foglalkozni. Igyis napi szinten látni olyan szülőket, akikre egy plüss macit nem bíznék ra, nem hogy egy gyereket!

2018. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
17/17Minden szavaddal egyetértek!!Mi Örökbefogadtunk egy tüneményt:így teljes az életünk😜
2018. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
17-es, én eredetileg nem ezt kérdeztem, ti kanyarítottátok el a kérdést ebbe az irányba. És nem akarok erről vitát, a gyermekvállalás nem primitívség, a fajfenntartás nem primitív dolog. Ha az lenne, az ember nem is lenne rá képes. De az meg egy paradoxon lenne, mert akkor nem is lenne ember. Lehet, hogy a szülés kellemetlen, de ha az anyád is ezen a véleményen lett volna, most nem írogatnál itt. És a szülés nem kötelező, nem azért kell, hanem azért, mert ez teszi teljessé az ember véges életét. Ha hagy maga után valakit.
2018. szept. 21. 15:32
 20/31 anonim válasza:
100%

Én teljesnek érzem az életem gyerek nélkül is. Akinek a legnagyobb "eredménye" az életben, hogy szült, ott már gondok vannak. Ebből szokott aztán később lenni a saját, ki nem élt vágyak gyerekre erőltetése. Na meg a szülésre egy egér is képes, nem olyan nagy kiváltság ez, mint amilyennek néhányan tekintik.

Semmi gond vele, ha valaki úgy érzi erre vágyik, de azzal sincs, ha valakinek ez nem fontos.

Tipikus szöveg, hogy ha anyukád is így gondolkodott volna.. stb. Mi lenne akkor? Nem lennék. Senki se kérte, hogy szüljön meg, én végképp nem. Az ő döntése volt, ha nem léteznék nem is zavarna.

Ha meghalok és nem marad utánam utód akkor meg szintén nem fog zavarni, mert halott leszek.

Szeretteim, barátaim, családom így is lehet, nem leszek egyedül. Ha gyerekem lenne sincs rá semmi garancia, hogy majd engem akar ápolni idős koromban, és nem is várnám el.

2018. szept. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!