Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg baj az, hogy én...

Rionen kérdése:

Tényleg baj az, hogy én inkább az örökbefogadás mellett döntök mit a szülés mellett?

Figyelt kérdés

Nincs semmilyen szervi panaszom sem nekem, sem a páromnak.

Ha szeretnénk valószínűleg lehetne saját babánk. Azzal is tisztában vagyok, hogy a születésnél nincs nagyobb csoda, a saját babádat a kezedbe fogni, akiért örökre felelős vagy és a végsőkig imádod.

Ettől függetlenül vagy épp ennek ellenére, én még is az örökbefogadást választom.

Családban nőttem fel, a párom is. A családjainknak is meg van a maguk árnyoldalai, mint a velem egyidős fiatalok nagy részének. De jó volt családban felnőni, iskola után hazamenni, és OTTHON is érezni magamat. Valahova tartozni. Ezt az érzést szeretném megadni másoknak is mert módomban áll, és azért ez sem elhanyagolható érzés.

Értem én a vallási és ösztöni hátterét a "sokasítsátok be a földet" elvnek. De az én számításaim szerint elértük azt a pontot ahol pont elegen vagyunk. Mind vallásilag mint biológiailag. 8 milliárdan vagyunk és az valóban rengeteg ember.

És valóban banálisan hangzik az "ember újrahasznosítás" elve, hisz nem vagyunk mi egy halom újságpapír, mégis ha jobb meló kell tanulunk, képezzük magunkat, vagy akár úgy is mondhatom hogy újra hasznossá tesszük magunkat.

Nos ebből kiindulva, én nem érezek magamban annyi jogot, hogy hagyjam elveszni azokat az emberi lehetőségeket akik nem vágynak másra csak egy kis őszinte szeretetre.

Ez tényleg olyan nagy baj?



2013. máj. 21. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez egyáltalán nem baj, sőt számomra egy nagyon tiszteletreméltó, nemes, emberi gesztus, és szép elhatározás. Ha ez a párodnak is megfelel, és együtt így akarjátok, akkor sok sikert és kitartást kívánok hozzá!
2013. máj. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy iért teszed fel a kérdést. Ez kifejezetten olyan döntés, amiben nem hinném, hogy másokra kellene hallgatni. Ha te így látod jónak, akkor tégy így.

Miért szükséges a külső megerősítés, mi a tényleges kérdés?

2013. máj. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ki szerint baj?

Idegenek szerint? Akkor nem kell vele törődni, mit mondanak.

Vagy a párod szerint? Hát az bizony már baj. Mert az örökbefogadás és a saját gyermek vállalása is egy felelősségteljes döntés kell legyen. Ha ebben nem vagytok egyetértésben, akkor abból nagy bajok lesznek később.

2013. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel mert a környezetemben mindenki úgy nézett rám mint egy kötözni való bolondra. A döntésünkön ez nem változtat de azért jól esik a pozitív megerősítés:D
2013. máj. 21. 19:28
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem baj. Sok sikert!
2013. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
örökbefogadni és szülni nagyon nem ugyanaz,teljesen más érzés és élethelyzet!
2013. máj. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Amit írsz az természetesen igaz, de áruld el, hogy mi köze van a kérdéshez?
2013. máj. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Egyetlen dolgot kérlek-kérlek, vegyél figyelembe! Hogy hihetetlen nagy munka egy gyereket is felnevelni, és még több munka és szenvedés egy örökbefogadott gyerek! Nagyon nemes a cél, és nagyon örülök, hogy vannak még emberek, akik így gondolnak, de én egy örökbefogadott fiú húga vagyok, és senkinek nem kívánom ezt. Kiskoromban a bátyám többször meg akarta verni anyámat, volt, hogy apámnak kellett lefognia, és olyan is, hogy mentőt hívtak hozzá, hogy nyugtatózza be. Persze, sosem gondolta komolyan, de pár éves voltam, és most már tudom, hogy semmi baj sem lehetett volna, de még mindig elkap a sírás, mert emlékszem, hogy mit éltem meg akkor, amikor egy sarokba húzódva, zokogva-félve imádkoztam, hogy legyen már vége, és minden nap attól tartottam, hogy lesz nap, amikor ez újra megtörténhet. Ma már 16 éves vagyok, de még mindig nem mondom, hogy könnyű, a bátyám már nem velünk él, mert anyukámmal egyszerűen nem tudják elviselni egymást, de így is folyamatosak a konfliktusok, sajnos ő nem alkalmas önálló életre, ebből adódóan rengeteg iszonyatos butaságot csinál, és a szüleim (főleg anyukám) ezeket a feszültségeket kegyetlenül rajtam vezetik le, van, hogy burkoltan, de van, hogy konkrétan velem kezd el üvölteni, hogy miért merek én még itt megszólalni is, mert ott van ő, és nekik elég ő elég teher a vállukon, én csak ne akarjak semmit. Sajnos ebből kifolyólag tényleg nem volt gyerekkorom, egyszerűen nem tudok együtt érezni a korosztályommal semmiben, és sajnos érzem ennek a rengeteg negatív hatását - most, és még mennyi lesz később!

Nem elrettentésnek akarom ezt írni, mert tényleg remek dolog, amit vállaltatok, csak arra kérlek, hogy gondoljátok meg nagyon! Nem kell, hogy úgy legyen nálatok is, mint nálunk, tudom, hogy a szüleim sok mindent nagyon rosszul csináltak, és az egészet sem gondolták át rendesen, szóval csak annyit akarok mondani, hogy ti ne tegyetek így, mert ha én nem lennék, a szüleim akkor sem lennének boldogok, mert túlvállalták magukat, nem elég nagyok a feladathoz.

2013. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Hát nem tudom, nincs bajom az örökbefogadással(mondjuk én nem tenném, nem tudnám úgy szeretni, mint a sajátot, de más biztos tudja, nincs ezzel gond), de a magyarázatod alapján szerintem nálad vannak bajok azért. Ilyen szöveget lenyomni, kicsit félek tőled.
2013. máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is nagy álmom, hogy megadjam azt a szeretetet egy intézetis gyereknek, amit sajnos nem kaphat meg, de nekem nincs ehhez társam:( A helyedben szülnék előbb egy sajátot(nekem van) és meglátod, hogy akkor leszel igazán ANYA.Teljesen másképp állok a gyerekekhez, a gondjaikhoz amióta anya vagyok.Sok sikert!
2013. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!