Van olyan, hogy valakit előnyben részesítenek az örökbefogadásnál?

Figyelt kérdés
Egyre több helyről hallani olyanról, hogy van aki már 4-5 éve várakozik és még nem kaptak értesítést, van aki csak 1-1,5 és már beteljesült az álmuk, pedig hasonló paraméterekkel rendelkezett mindkét család. Tudom, hogy van az a bizonyos sorszám, illetve azzal is tisztában vagyok, hogy a várakozási idő attól is függ, hogy melyik megyében várakoznak,mennyire elfogadó a várakozó család a gyermeket illetően (kor,származás, egészségi állapot). És azt is tudom, hogy a nagyobbacska gyerkőcöknek már ők választanak szülőket. A kérdésem csak annyi, hogy mindentől függetlenül,hogy pl csecsemőt dönthetnek-e valakik javára külső tényezők miatt szimpátia, jó anyagi körülmények, mondjuk azért mert fiatalok, vagy bármi más...Van esetleg valakinek bármi ilyet tapasztalata?

2018. szept. 28. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Nincs ilyen.
2018. szept. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Bocs de remélem ilyen nincs!
2018. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Ilyenkor mindig a gyerek érdekeit nézik. Ez nem egy verseny, ahol aki előbb ér oda az kap gyereket. Reméled, hogy nincs? Pedig lennie kellene. Ha a gyereknek az a jó, akkor ne a sorban elöl állónak adják, hanem annak akinél a legjobb helyen lesz. Elhiszem, hogy rohadtul vágytok már gyerekre, de a gyerek igényei és érdekei kellenek, hogy legyenek az elsők és itt most nem anyagi körülményekre gondolok, de az életkor például tipikusan előny (ha fiatalabbak).
2018. szept. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Én az anyagi részére gondoltam.Én konkrétan arra írtam,hogy remélem ilyen nincs.

Nem a korra.

2018. szept. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem, olyan szerintem sincs. Max. olyan, hogy valakit eleve elkaszálnak már az alkalmasságnál ha nem megfelelőek a körülményei. Egyébként szerintem számítanak az anyagi körülmények, legalább is a gyermek érdekeit alapul véve mindenképpen.
2018. szept. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Protekció.

A világon mindenhol jelen van (bölcsis felvétel, iskolai osztályzat, állásinterjú stb.)..miért gondolja bárki hogy az örökbeadásnál nincs?! Ha én lennek az egyik főmufti aki dönt hogy ki kihez kerül, és a testvérem is a listán van akkor evidens hogy igen, bevallom, bürokratikus szemhunyás és előreveszem. Ahogy MINDENKI ezt tenné.

Illetve: ez már nekem sem olyan evidens hogy előrevenném, de bizony szoktak a várakozók felajánlani az alapítvanyvezetőnek kis támogatást, persze kis gyorsított eljárást remélve. Ez is a való világ.

2018. szept. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

De igen, van ilyen. Nyílt örökbeadásnál a vér szerinti anya dönthet, hogy kinek adja a gyerekét. Ha egy pár szimpatikus neki, választhatja őket akkor is, ha csak egy hónapja várnak, míg más évek óta. Nyílt örökbeadásra és örökbefogadásra azonban nem mindenki vállalkozik. Abban az esetben, ha a felek nem kapnak információt egymásról, titkos örökbefogadásról van szó. Ilyenkor a vér szerinti szülőnek nincs beleszólása, hog kihez kerül a gyerek, és nem is tud róla. Mivel nem ő választ, a soron következő kapja, természetesen amennyiben minden feltételnek megfelelnek és elfogadják egymást. Vannak kivételek: a rokonok és nevelőszülők előnyt élveznek. A házaspárokat is mindig előnyben részesítik a nem hazásokkal (egyedülállók, meleg párok, élettársak stb.) szemben. Az örökbefogadók bármikor visszautasíthatják a kiajánlott gyereket, és ilyenkor nem kerülnek vissza a sor végére.


A tegyeszesek, ügyintézők, nevelők stb. tehát nem kerülhetik meg a meghatározott szabályokat, és nem adhatják a gyereket valakinek csak azért, mert úgy látják jónak. Az alkalmassági vizsgálaton minden fontos körülményt megnéznek, és ha valaki alkalmasnak bizonyul, attól kezdve egyformán kezelnek mindenkit. Egyedül a vérszerinti szülő dönthet másképp, de ő is csak olyan párnak adhatja a gyereket, akik részt vettek a tanfolyamon és az alkalmassági vizsgákon, és egy nyílt örökbefogadással foglalkozó alapítványon keresztül fogadnak örökbe.

2018. szept. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó nagyon sok jót ír de hozzátenném: nincs a világon olyan bürokratikus szegmens, ahol ne kivételeznének az ügyintézők ill. vezetők az ismerőseikkel vagy ismerőseik ismerőseivel. Itt is el lehet intézni, mint bárhol máshol.
2018. szept. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Inkább a megye számít.pl pest megyében sokkal többet kell várni mint itt nálunk.

Attól is függ mennyi gyereket ajánlanak ki.decemberébe sok volt meg év elején is.

2018. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
örökbe fogadó szülőként: a helyi TEGYESZ igazatója ismerősünk ( tinikorom óta ismerem) mikor finoman érdeklődtem nála hogy lehetne-e előbb,(korunk miatt.. mindketten 40-esek voltunk) teljesen elzárkózott.. azt mondta, ilyet nem tehet... várjunk a sorunkra.. nem teheti meg.. másrészt a férjem korházi dolgozó, ott a szülész főorvos azt mondta szóljunk neki ha nagyon sürget minket már az idő , ha lesz örökbe adható baba, beszél anyukával.. Nem volt erre szükség, mert teljesen más úton ismerhetem meg egy kismamát aki örökbe adta nekünk a kisfiát.. de a kérdésre válaszolva... a mi megyénkben nincs rá lehetőség az tuti.. de kórházi doglozóként előrébb lehet "jutni" ha kiahsználja az ember az ismerttdégét... Úg ondolo mindenhol van olyan hogy "protekció" az örökbe foadás sem kivétel ez alól.. de abban is biztos vagyok, hogy nem emiatt kell másoknak éveket várnia..
2018. szept. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!