Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadásnál hátrány a 4...

Örökbefogadásnál hátrány a 4 kutya és a macska?

Figyelt kérdés
Gondolkodunk a férjemmel az örökbefogadáson. Viszont van 4 kutyám (oltott chipes). Szeretem őket nem tudom elajándékozni egyiket sem...viszont nagyon szökössek és 2 kenelben vannak villanypásztor őrzi őket ...a célnak megfelelő nem tudnak kiszökni...viszont így úgy néz ki az udvar mint a putriknál...nincs mocsok büdös nem szemetes csak esztétikailag nem szép...illetve nem tudom h beleköthetnek e hogy 4 kutya van...nem agresszívak csak nagyon ugrálnak és lelkesek ha jön valaki...nyilván a gyerekkel nem lennének összeengedve...

2018. márc. 29. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem számít, de gyereket se válogathatsz. Mivel a magyarok ritkán teszik ki a gyereküket, 90% eséllyel cigányt kapsz, valószínűleg beltenyészetet. Nem az van, hogy azt a cuki kékszemű kéthetes babát akarom, lehet az kancsal kétéves testvérutód is.
2018. márc. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kórházban dolgozom...sajnos több magyar babát hagynak ott mint gondolnád...a cigányokba több az anyai ösztön tőlük általában elveszik a gyereket de nem mo danak le róluk...sőt magyarok járnak abortuszra főleg a 30 as normális körülmények között élők...cigányt ritkán látsz abortuszon
2018. márc. 29. 20:50
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Ettől még igen 90% közeli a tényleges cigányok aránya az örökbeadhatók közt. Nem függ össze a kettő annyira szorosan (nagyot dob a számokon a szaporodási rátájuk meg az, hogy ugyan le nem mond, de egyszer csak elfelejti látogatni, aztán mehet a gyerek kétévesen a rendszerbe). És azért a gondozatlan terhességek arányait is megnézhetnénk egy családszerető cigányok kontra rohadt karrierista magyarok felmérésben!
2018. márc. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Bocsánat, hogy nem a témához szólok, de szemet szúrt a 4 kutya helyzete.

Nem biztos, hogy be kellene vállalni még egy gyereket is, ha a 4 kutyával sem tudsz/akarsz megfelelően foglalkozni.

Szökősek, hiszen nincsenek kellőképp lemozgatva, foglalkozva velük. Bezárod őket egy kennelbe, adsz nekik enni, néha kapnak simogatást és azt hiszed ennyi elég? Nagyon nem!

Ugrálnak, szöknek, vagyis nincs velük foglalkozva, nem kiegyensúlyozottak.

A mi 2 kutyánk soha fel se borította a lányomat, beléjük kapaszkodva tanult meg járni, most 4 évesen már ő dobálja nekik a labdát.

Fel kell mérni a határaid és a kutyák érdekében, ha nincs rá időd/kedved, keress nekik olyan gazdát, aki méltó életet tud nekik biztosítani a mostani vegetálás helyett.

Egy gyereknek pedig igenis öröm kutya mellett felnőni, nem elzárni kell tőle a kutyákat, hanem megfelelően szocializálni, nevelni és együtt élni velük.

2018. márc. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy ennyire tájékozott vagy a körülményeimmel...képzeld van a kutyákkal foglalkozva napi szinten viszem őket sétálni...utcáról befogadott kóbór kutya volt az összes sztem ezért nem tudtam leszoktatni őket a szökésről ...mármint hazajöttek mindig csak akkor sem tartom egészségesnek hogy az utcán csatangoljanak...de ha téged sért a kennel meg a villanypásztor hagyom had futkossanak non stop az utcán vagy jobb lenne szted láncra verni őket mint ahogy sokan teszik? Az hogy gyerek korában hazaviszel egy kutyát az megint más...De neked ha fontosabb egy kutya mint egy gyerek akkor tudlak sajnálni (sajnos már valóban sok embernek fontosabb a kutyája macskája mint egy gyerek...ez a társadalomnak nagy betegsége...már túlzásokba esnek az állatvédelemmel de ha a szomszéd veri meg éhezteti a gyerekét azt leszarják) Imádom a kutyáimat több éve velem vannak...de nem fogok lemondani a gyerekről miattuk...nem is tudom hogy gondolhat ilyet bárki is...illetve tudom hogy én vagyok zsidó de nekem megfelel a csúnya kerítés...az árából rengeteg hasznosabb dolgot lehet venni...pl nekem most fontosabb volt az új autó mint a cuki csini kerítés...a gondozatlan terhességekről...az elmúlt fél évben 3 kolléganőm szült otthon mert elmondásuk szerint nem tudták hogy terhesek...és egyetlen vizsgálaton sem vettek részt (magyarok) ...
2018. márc. 30. 07:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
hogy valaki válaszoljon is a kérdésedre: nem számít ha van 4 kutya, emiatt semmilyen hátrány nem fog érni teteket.. (örökbe fogadó szülő vagyok :) )
2018. márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még az udvarra se ment ki az ügyintéző.

2 kutyánk van meg egy benti macska.

Ha el vannak látva,törődve vannak vele szerintem nem lesz gond.

Öf.

2018. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Persze el vannak látva oltott chipes ívartalan az összes...napi szinten (vagy ha úgy dolgozok de akkor is max 2 naponta) megvannak mozgatva...csak egy befogadott kutya annyira hálás hogy minden egyes alkalommal az ember nyakába mászik...na ezért nem engedem rá az ügyintézőre vagy a gyerekre őket....
2018. márc. 30. 18:41
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

Korhazban dolgozol es a kolleganoid otthon szulnek? Meg nem tudjak hogy terhesek? Milyen korhaz ez?


Ahhoz egyebkent nem kell penz, hogy valakinek rendrzett tiszta legyen a portaja. Tobb kutyat szerintem ne vallalj. 1 kutya is nagy feleloseg nem meg 4!


Sok sikert az orokbefogadathoz.

2018. márc. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Remélem az ilyen nem kap gyereket. Plüss való neki
2022. júl. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!