Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadás, így mennyire...

Örökbefogadás, így mennyire esélyes?

Figyelt kérdés
Van egy 30-as pár ismerősöm. Nem lehet természetes úton gyermekük. A lány endometriózisa szenved, most lesz a 3.műtétje ami a beleket is érinti, valamint pánik beteg, valamint folyamatosan egészségügyi problémákkal kűzd mert elhanyagolva magát(Pl:meg árja amíg menthetetlen lesz a foga és húzni kell mert fél a fogorvostól, vagy 1 éve kellet volna vissza mennie az endo dokihoz, de letojta, ha akkor visszamegy most nem lenne ennyire súlyos fokú az endo) A fiú az építőiparban dolgozik, jól keresnek, de csak 4 órában vannak bejelentve. Nincs banszámlájuk, albiban laknak. Érdekes figurák.. Nem ítélkezés, de személyes véleményem szerint nem való nekik gyerek. Na most kitalálták, hogy a műtét után elindítanák az örökbe fogadás. Ha jól tudom azért komoly feltételei vannak ennek. (a lány szerint nem annyira) Aki jártas ebben a témában, mit gondol így kapnának babát? Ha jól tudom pszichológiai vizsgálaton is át kell esniük. El tudná ott titkolni a pánik betegséget és a depresszióját? Hozzá teszem a fiú alkoholista, bár magának sem vallja be, és jól elő is tudja adni magát. Az otthonuk tisztának és rendezett ék látszik, leszámítva,hogy konkrétan átjáróház. Minden nap vannak náluk, a hét 5 napján alszanak is náluk ilyen olyan haverok. Szóval mit gondoltok, így mennyi esélyük van, illetve ezt. Eltitkolni?
2018. okt. 23. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem a saját életeddel vagy elfoglalva?
2018. okt. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

2 ismerősöm is fogadott örökbe. Kimentek hozzájuk egyszer-kétszer környezettanulmányra, azaz beszélgetni a lakásban.

Az albérlet nem akadály ha tiszta.


De ha ilyen rosszindulatú kis kotnyeles nyanya vagy, nyomd fel őket az ügyintézőnél és máris megnyugodhat a lelked.

2018. okt. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mivel évek óta hallgatom őket, azért érdekel az életük. Pusztán az érdekel, hogy ezekkel az adottságokkal van-e esélyük. Nyílván nem fogom felnyomni őket, mivel bár mint említettem, szerintem nem való nekik gyerek, azért örülnék ha boldogok lehetnének!
2018. okt. 23. 19:30
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Te vagy az a lány szerintem.
2018. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan ismerősöm aki úgy kapott alkalmasságit hogy még jó pár éve igaz,de volt egy öngyilkossági kísérlete azóta hol jobban van hol szarul,bipoláris és depressziós,az alkoholt sem veti meg,totálisan kiegyensúlyozatlan...pánikbeteg vagyok jó magam is,szóval részemről nem ítélkezés,de szerintem nem való neki gyerek.

Viszont azok után,hogy ő alkalmasságit kapott,szerintem mindenki megkaphatja,ha egy kicsit megjátsza magát ...

2018. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-re:

De gondolom, ebből semmit nem vallott be.

És ha szerencséje volt, nem is vették észre.

2018. okt. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem én vagyok az a lány, de ha az lennék is számítana?!5-ösnek, köszönöm szépen a normális választ, végre valaki a kérdésre felelt!
2018. okt. 24. 05:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Majd a szakember (pszichológus)megmondja.

Hát kétlem,hogy nem venné észre ha valóban ilyen problémák lennének.

Elég jó pszichológiai teszt van erre.Elég jó leírást fognak kapni magukról és a gyerekválalásról.Na persze lehet fellebbezni csak lehet nincs értelme.

De lehet már az első Tegyegy es találkozón elbuknak.

Egy örökbefogadó.

2018. okt. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Nem vallotta be természetesen,hiszen tudta,hogy akkor nem kaphat alkalmasságit,csak akkor nem tudom mire való a pszichológiai kivizsgálás ha az ilyet nem tudják kiszűrni???Akkor mit tanulnak 4 évig az egyetemen?

2018. okt. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!