Mi a menete egy Afrikai gyermek örökbefogadásának?

Figyelt kérdés
Sajátot nem akartam sosem,fehéret nem fogok örökbefogadni itthon. Mindig is néger gyermeket szerettem volna, csodaszépek és okosak.
2019. ápr. 18. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Itthonról nincs menete , mert nincs ilyen. Elköltözöl Amerikába, onnan megoldható, ügynökségen keresztül több 10 000 $-ba kerül az összes költség. Javaslom nézz vlogokat, hogy megy.
2019. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Szinte lehetetlen legálisan, SOK pénz nélkül.

Több országban, a gyerekek védelme miatt kikötés az állampolgárság vagy 10+ év ottlét.


Ha tényleg fe k a puja kell, akkor jobban jársz az EU-n belül, pl.: Franciaország vagy Olaszország. Ott tele vannak ilyenekkel az otthonok és jogilag is egyszerűbb.


[link]

2019. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Lehet úgy örökbe fogadni hogy kinézel egy szervezetett egy gyereket választol és fizetsz.
2019. ápr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Persze, hogy innen távolról szépek és okosak, de ez nem egészen úgy működik, ahogy elképzeled. Az ott élő kisgyerekek egészen más körülmények között élnek mint mi, más kultúrában. A váltás hatalmas trauma nekik, ami az egész életüket meghatározza. Itthonról örökbefogadni külföldi gyereket rengeteg pénz, idő és energia. Gyakorlatilag a lehetetlenhez áll nagyon közel, mert nincs kitaposott útja, és az átlag ember elveszik a jogi útvesztőben. Egyszerűen nem éri meg.


Nagyon szép és romantikus elképzelés magadhoz venni egy afrikai kisgyereket. De ugyanúgy lehet beteg, viselkedészavaros, hiperaktív, problémás, mint bármelyik gyerek itthon. Ehhez add hozzá a múltját, amiben élt és azt, hogy kisgyerekként kiszakítják a megszokott környezetéből, és elcipelik egy teljesen idegen világba, ahol külsőre senki nem hasonlít rá. Ezt egy felnőtt ember is nagyon nehezen tudná feldolgozni. Egy ilyen "csomaggal" érkező gyerek nem egy könnyen kezelhető, cuki fekete baba lenne, akit elképzelsz, és ezért nem ő a hibás.


Ha az afrikai árvákon szeretnél segíteni, azt megteheted más módon is. Szervezetekhez lehet csatlakozni önkéntesként, vagy a pénzt, amit az örökbefogadási procedúrára költenél, adományozd nekik.


Örökbefogadni itthon is tudsz. Ha karitatív szándékkal tervezed, akkor is. (Ebbe is bele lehetne kötni, de ezt nem most.) Rengeteg idősebb, beteg vagy roma örökbeadható gyerek van, akinek nem találnak szülőket, vagy csak külföldön. Igaz, hogy náluk is hasonló problémákkal kell számolni a körülményeik miatt, de ha komoly a szándékod, akkor erről a tanfolyamon részletesen tájékoztatnak.


A kérdésed alapján fiatalnak tűnsz még. Tehát bőven van időd átgondolni ezt a kérdést. Ha nem így van, és komolyan fontolgatod az örökbefogadást, akkor egyeztess egy időpontot a körzeti Tegyeszhez. Minden örökbefogadási folyamat itt kezdődik, és ők tudnak segíteni, hogy milyen lépéseket tegyél.

Mindenképpen ajánlom az orokbe.hu blogot, ahol külföldi és karitatív örökbefogadásról is találsz infókat.

2019. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fiatal, 34 vagyok. Ha örökbefogadnék csak néger gyereket, itthonról semmi pénzért és kiköltöznék Afrikába. Már felvettem egy alapítvánnyal a kapcsolatot ők segítenek.
2019. máj. 5. 17:53
 6/6 anonim válasza:
Mi történt azóta?
2019. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!