Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kettős állampolgárként szülhet...

Kettős állampolgárként szülhetnék Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ha egyszer úgy adódik,hogy a babavárásra kerül a sor ,a picit Magyarországon szeretném megszülni.Lehetséges ez úgy ha nincs Magyarországon bejelentette lakcímem? Szerbiai vagyok,és amikor magyar vezeték és kereszt névvel bemegyek egy munkaközvetítőbe,egészségházba,rendőrségre...Szinte azonnal diszkrimináció ér a magyarságom miatt.. sok nőt is hallottam már ilyenről beszélni ,akik itthon szültek..teljesen máshogy(lekezelően és lenézően) viselkedtek velük a szülés alatt mint pl. szerb nőkkel..Én is éltem már át hasonló dolgot nőgyógyászaton.. Nem értettem pár szót amit a doki mondott ,erre ő teljesen fel volt háborodva és lehurrogott,hogy miért megyek oda ha nem tudok rendesen szerbül..
2017. okt. 12. 06:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol megszülheted,egyik országba se fogják azt mondani,hogy tartsd vissza mert itt nem lehet. A kórházi költségeket rendezned kell aztán ennyi.
2017. okt. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,és terhesgondozásra és egyéb vizsgálatokra is mehetek Magyarországra?
2017. okt. 12. 07:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Privát oda mégy, ahová akarsz.
2017. okt. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Magán kórházban,és magáborvoshoz simán mehetsz csak mindent ki kell fizetni.


Ha sima állami kórházban szülsz akkor sincs gond, de utólag ki kell fizetni azt is. Annak ingyenes aki itt fizeti a biztosítást.

2017. okt. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. okt. 12. 07:24
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Amiért nem szeretik pl a szerbiai magyarokat az az, hogy egy időben divat volt idejönni és a magyar egészségbiztosítás terhére intézni dolgokat.

Aztán méltányossági, vagy csak símán "felsőbb utasításra" nem kellett megtéríteni. Persze a kórháznak se nagyon fizettek érte.

De ha tudsz mutatni már az elején magyar TBkártyát, más lesz a hozzáállás.


De amúgy ahogy feljebb is írják: egyetlen ország sem tagadhatja meg az alapvető egészségügyi ellátást.

Csak legfeljebb számláznak a végén.

2017. okt. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azzal ,hogy fizetni kell semmi gondom,mivel ugye itt is kellene,de Ha már fizetnék legalább ne nézzenek le

...

2017. okt. 12. 07:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha magánba jársz és szülsz, biztos nem néznek le.

Abba azért gondolj bele, hogy ha neadjisten bármi probléma adódik, ami mentőt vagy hosszabb kórházi ellátást igényel - akár szülés előtt vagy után -, mi lesz a forgatókönyv.

2017. okt. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De azt ugye tudod hogy mire megszülsz ez az összeg, gondozással és szüléssel együtt kb 300 ezer körüli összeg lesz?
2017. okt. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most hogy le írtad így tudom,de mint mondtam inkább ki fizetem ezt az összeget csak legyenek velem normálisak,ne mint itt nálunk.. senki sem azért megy szülni,hogy megalázzák.
2017. okt. 12. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!