Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Sokat eső, ügyetlen mozgású...

Sokat eső, ügyetlen mozgású gyermeket visszatartanátok egy évig az oviból?

Figyelt kérdés

A lányom éppen 3 éves, pár nappal szeptember 1 előtt töltötte be. Beírattam oviba, még ne kezdtünk, de nagyon bizonytalan vagyok. Második gyerek, az ovit is ismerjük a nagytesó által, tehát nem az a bajom, hogy friss a dolog és elszakítják tőlem.

A lányom megkésett mozgásfejlődésű, féloldalas volt sokáig, gyógytorna és Dévény is van mögöttünk. A mai napig rengeteget és nagyokat esik, mindenhova menni kell utána. Cserébe borzasztó eleven és szétszórt, tehát tényleg minden pillanatban résen kell lenni. Ő az, aki hanyatt esik a csúszdáról, aki megfejeli a radiátort, leesik a székről, hinta elé fut, stb.

Rettegek az ovitól, egyszerűen ebben nem érett rá, és képtelenség, hogy valaki mindig menjen utána, tehát vagy lesz baj vagy nem.

Gondolkodom a halasztáson, közben elkezdtünk egy újabb fejlesztést is. Ti visszatartanátok egy évre még? A terv az, hogy magánintézménybe hordom heti 1-2 alkalommal majd, hogy közösségbe kerüljön.

A jegyző ebben az esetben engedélyezné?


2019. szept. 6. 22:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%
Túlfélted.
2019. szept. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Már vártam a túlféltős választ. :)


Bár a kérdés ugye nem ez volt, tehát értelmezni azt nem sikerült, ellenben okoskodni igen.


Köszönöm, de továbbra is a kérdésemre várok válaszokat olyanoktól, akik értik azt, amit leírtam,nem pedig az én hozzáállásomat kérem minősíteni teljesen ismeretlenül.

2019. szept. 7. 12:20
 13/17 anonim ***** válasza:
A kérdésedre már válaszoltam, most a legutóbbi kommentedre reagáltam.
2019. szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A legutolsó ovis rendezvényen, ahol több gyerek volt jelen, elájult egy eséstől. Nyilván túlféltem.
2019. szept. 7. 12:35
 15/17 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell eldöntened. Ha ennyire durva mint írod akkor lehet jobb lesz neki 1 év múlva.

Enyém gyerek ugyanilyen volt mint a tiéd. A tsmt rengeteget fog segíteni. Mi 2,5 évesen kezdtük el. Ma már 4,5 éves és rengeteget javult, már nem esik-kel, nem botlik el a saját lábában, egyre jobb az egyensúlya. Mi még most is csináljuk egyéniben mert van még mit javulnia. Viszont a figyelemzavarán ez annyira nem segített, mai napig képes a hintázó gyerek mögé befutni mert nem figyel. Hálistennek oviban nincs hinta :D 3,5 évesen kezdte az ovit és akkor is voltak még gondok de baleset hálistennek nem érte.

2019. szept. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ekkora a baj, akkor nem a halaszás, hanem spec óvoda a megoldás.
2019. szept. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, mivel ennyire aggódsz (amit részben meg is értek), nem tudnád nyugodt szívvel oviba engedni, azt pedig megérezné a gyermeked, és lehet, hogy ő is ellen állna, esetleg még bizonytalanabb lenne.

Szerintem ha meg tudod oldani, hogy napi rendszerességgel járjon közösségbe, akkor semmilyen hátránya nem fog származni abból, ha kimarad még egy évet a kötelező állami ovizásból.

2019. szept. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!