Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Verekedős gyerek az oviban,...

Verekedős gyerek az oviban, mit tennél?

Figyelt kérdés

Kezdő ovis anyuka vagyok, a kisfiam eléggé barátságos, szociális típus. Az öltözőben három gyerekre jut egy kispad, nem is férnek el rendesen. Múlt héten megvártuk, míg a mellette levő kisfiú elkészül, aztán leült a kisfiam, mire a másik gyerek (aki már kész volt) rákiabált, és egy esernyő hegyes végével megpróbálta hasba döfni a kisfiamat, akinek az volt a mazlija, hogy távol ült tőle. Anyuka üvölteni kezdett a gyerekkel.

Ma mentünk be, és mondta a kisfiam, hogy nem szeretne Petivel játszani, mert mindig racsap. Ahogy beléptünk a csoportszobába, a kisfiam egy nagyot hatralepett, mert épp arra szaladt Peti. Az ovononek jeleztem, hogy a kisfiam panaszkodott rá, illetve azt mondtam a kisfiamnak, hogy szóljon az ovoneniknek, ha Peti bántja.

Hallottam az öltözőben, hogy más szulok is panaszkodtak a gyerekre. Nyilván szegény valamiért ilyen (ez lenne a másik kérdésem: szerintetek ez állati dolog, vagy otthonról hozott stressz, ha egy gyerek folyton verekedik?), de hogy érdemes kezelni?

Tapasztalatok? Más hogy oldja/oldotta meg?


2019. szept. 20. 08:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%
Persze, nem kell hagyni, hogy odáig fajuljon a dolog. De miért az az első, hogy leüvöltöm a fejét és megruházom? Igen, ha nem válik be a normális módszer, keményebben fel kell lépni, de első körben normálisan kéne megpróbálni intézkedni.
2019. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy ruházza meg?

Tudod, szerintem az esernyővel való szurkálás olyan kategória, aminél jogos a ráüvöltés. Jól tette az anyja. A másik gyereknek sem reflexe nincs, hogy elhajoljon se ereje, hogy elkapja az esernyő végét, ha a szeme felé csúszik.

Ezek az agresszióból származó balesetek nem megelőzhetőek szép szóval, meg ha nem működik ez, akkor kipróbálom azt. Mert nincs második esély.

2019. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Csak most jutottam géphez, köszi a sok választ!
2019. szept. 20. 21:16
 14/18 A kérdező kommentje:

Azóta írásban jeleztem az óvónőnek, hogy a kisfiam Petike miatt nem akar oviba menni, ma ki is borult itthon, üvöltött, csapkodott, zokogott, ilyennek sosem láttam még. Azt írta, tudnak a dologról, ma nem engedték, hogy amíg a kisfiam felöltözik, addig odamenjen (sajnos egymás mellett van a helyük a padon), és más szülők is panaszkodtak, és szóltak a gyerek szüleinek.

Én eldöntöttem, ha nem lesz megoldás, a gyerekem addig nem megy oviba, amíg ezt nem kezelik. Engem bántalmaztak gyerekkoromban az iskolában, és megfogadtam, az enyém ezen nem fog átmenni.

2019. szept. 23. 14:17
 15/18 anonim ***** válasza:
27%
Mi a szarért kell mindent túlreagálni? A gyerek legalább megtanulja milyen az élet.
2019. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
97%

A fiam 4 évesen kezdte az ovit, kimondottan magas, izmos gyerek. Az első napjától ütötték még a nála kisebbek is. Ő nem ütött vissza, a családban nincs verés, ütés, agresszió. 1 éven keresztül hiába kértünk segítséget az óvónőktől, a vezető óvónőnek mikor megmutattam a lila harapást a fiam vállán, annyit válaszolt, hogy ő nem fogtechnikus, minek nézegesse.

Beszéltünk a verekedős gyerekek szüleivel, a gyerekekkel. Semmi haszna nem volt. Májusra eljutottunk odáig, hogy már a szemem láttára is megütötték, mikor érte mentem.

A kisfiam jól megutálta az óvodát, folyton "fájt a hasa", hogy ne kelljen menni.

Nyáron megtanítottuk kicsit verekedni, és megbeszéltük, hogyha valaki megüti,háromszorosan adja vissza.

Szeptemberben újra rápróbálkozott pár gyerek, mikor rájöttek, hogy most már nem boxzsák, békén hagyták. Azóta a verekedős gyerekek ütik az új gyerekeket. Nekünk sajnos csak ez segítetett, szerencsére a fiam továbbra sem verekszik, de most már megvédi magát.

Van egy gyerek, aki tavaly nagyon rászállt, ő néha még most is odarohan az udvaron, és hátulról fejbeüti a fiamat, 2 hete hátulról fejbe verte egy faautóval.

Apuka, anyuka értelmiségi, velem közölték, hogy a gyerekük soha nem ütne meg senkit. Van baj a fejükben, rendesen.

2019. okt. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Megtanítanám a fiamnak hogyan kell odabaszni a Petinel egy méreteset....:)
2019. dec. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Petinek*
2019. dec. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!