Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek 5,5 éves verekedős...

Mit tegyek 5,5 éves verekedős kisfiammal?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem, itthon mindig kis angyalka, mindenben segít nekem, nem szoktam verni. Az oviban viszont állandóan verekszik, pedig rengetegszer megbeszéltük, hogy nem szabad. Apja 3-4 éve hagyott itt minket egy másik nő miatt, akivel együtt élnek. Engem nagyon megviselt a dolog, sokszor kiborultam, a válásunk is elég csúnyán zajlott, és nem túl jó a viszonyunk az apukával. Vajon ez az oka az agresszivitásának? Mit tegyek?

#óvoda #válás #verekedős gyerek #válás hatása a gyerekre
2014. szept. 10. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Vidd pszichológushoz légy szíves,most még nem késő.
2014. szept. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindenképp elviszem. Tervben van. De várom azoknak a tapasztalatait, javaslatait, akik hasonló cipőben járnak/tak.
2014. szept. 10. 19:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó lenne kitapasztalni, milyen szituációban verekszik. Az nem elég egy ovisnak, hogy nem szabad, kell neki használható alternatívát mutatni, miként viselkedjen. Lehet ilyesmit gyakorolni:

Elkérni udvariasan valakitől valamit,

kivárni, ha kicsit később adná csak,

mással lefoglalni magát, ha nem kapja meg,

megköszönni, ilyenek.

2014. szept. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jófejek az óvónők kérj tanácsot tőlük, hátha van valami jó ötletük.

Egyébként próbáld meg eljátszani otthon, hogy mi történik az oviban, hátha kiderül mi váltja ki a verekedést.

2014. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Hass rá valahogy kicsit diktatórikusabban! Előbb-utóbb el fogják kapni...a Fiúk ilyenek.
2014. okt. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!