Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan vehetem ki a gyermekem...

Hogyan vehetem ki a gyermekem az óvodából?

Figyelt kérdés

Azt mondja nem szeretne járni, én pedig úgyis itthon vagyok a másik gyerekemmel, így tudok foglalkozni vele is.

Beszéltem az óvónővel, hogy bántják-e vagy valami, de nemmel válaszolt.

Milyen törvényi lehetőségek vannak?


2019. szept. 21. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

az óvoda azért van, hogy a szülő tudjon dolgozni menni. Régen sem volt óvoda, mégis szocializalódtak a gyerekek..

Egyébként a nagycsoport kötelező, vagyis az iskolakezdés előtti utolsó év, és a jegyzőtől lehet felmentést kérni.

2019. szept. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem kötelező már a kiscsoport is talán, de tud felmentést adni a jegyző, hozzá kell fordulni.
2019. szept. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

Erre volt régen a magántanulóság, de megszüntették, hogy minden gyerek agyát jól át tudja mosni a közoktatás :(


Mondjuk másik oldalról nézve az azért fontos, hogy a gyerek megtanulja, hogy az életben sokszor nem számít, hogy szeretne-e egy adott dolgot vagy nem. Vannak bizonyos dolgok, amiket ha tetszik, ha nem, meg kell csinálnia. Én se szeretek dolgozni járni, de szépen is néznénk ki, ha fognám magam és nem járnék be többet azzal az indokkal, hogy nem szeretnék járni.

2019. szept. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Az óvoda 4 napi 4 órában kötelező 3 éves kortól. Kiscsoportosok esetében a helyi jegyzővel kell beszélni, ő adhat felmentést indokolt esetben. Mennyi idős a gyermek? Betöltötte a 3. életévét? Ha igen, mikor?
2019. szept. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Az óvoda kötelező, nem kedv kérdése. Inkább derítsd ki, mi baja van.
2019. szept. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

3 éves kortól napi 4 órában kötrlező az ovi. Erre nem kifogás az, hogy otthon vagy a kicsivel. Különben pedig nem venném ki csak azért, mert azt mondja nem szeret járni. Mondd meg neki, hogy ez nem kivanságműsor, mennie kell, de ebéd után elhozod. Ezzel csak azt tanulja meg, hogy elfingja magát, és az van, amit ő akar.

Csak azért nem akar járni, mert otthon vagy a tesóval. Az enyém is bepróbálkozott, eleinte, de már abbahagyta.

Nyugi, majd megszereti.

2019. szept. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
4 éves korig lehet a jegyzőtől felmentést kérni, később nem. Hány éves a gyerek?
2019. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj h elkezdtétek!

Tegyük fel h most kiveszed, mert Ő azt mondja h nem szereti.

Jövőre ugyan ezt fogja mondani, hiszen már tavaly is bejött neki. És így tovább és így tovább!

Akkor ha otthon vagy a picivel, egyáltalán minek vitted még oviba?

Gondolom csak ismered annyira a gyerekedet h tudtad kb h hogy fogja lereagálni.

Ha teljesen másképp mint amire tőle számítottál akkor ki kell deríteni h mi az oka.

De az nem megoldás h kiveszed őt

2019. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
5 éves korig lehet felmentést kérni a jegyzőtől, van egy nyomtatvány, keress rá a neten. Az óvodavezetőnek és a védönönek kell aláírnia, rajtad kívül persze, és a jegyzőhöz kell benyújtani.
2019. szept. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mekkora gyerek?
2019. szept. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!