Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 3 éves gyermekem 5 napja...

3 éves gyermekem 5 napja kezdte az ovit, máris beteg. Ez tényleg a megszokott?

Figyelt kérdés

Hetfon kezdte az ovit, azonnal elkezdett higat kakilni, persze mi is rosszul lettunk, nem nagyon csak ereztuk a hasunkat.

Ma pedig benathasodott. Es a hig a kakija ugyanugy.

Gondolom akkor hetfon nem mehet oviba. 😐😏

Ennyi volt a beszoktatas, az ovi?

En azt hittem tenyleg nem lesz majd beteges, utoljara 2 eve volt beteg. Erre paff.. 5 nap utan nathas.

Bele se merek gondolni mit fog majd szolni a munkahelyem ha tenyleg 5 naponta lesz beteg en meg maradhatok itthon vele. Ez a normalis?


2018. szept. 8. 13:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%

Volt előtte közösségben? Vagy otthon, mindig steril körülmények között?

Egy barátnőmnél is ez volt... Alig hagyta a gyereket kúszni-mászni, nem koszolhatta össze magát, mindig minden csilli-villa ragyogóan tiszta. De ez nem igazán segít a gyerek immunrendszerén. Oviba került, és betegség betegség hátán

2018. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos előfordul, főleg ha nem volt bölcsis. Az én lányom járt oda is, anno így kezdtük. Az első 3 hónapban töbnet volt otthon,mint a bölcsiben. Aztán megerősödött. Nem is emlékszem mikor voltam vele utoljára otthon,talán január környékén. Az ovit mi is most kezdtük, eddig semmi jele betegségnek. Meg kell szoknia a közösséget a szervezetének is. Kap vitamint?
2018. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Falun lakunk, csirke kutya macska napi szinten a gyerek mellett van. Kuszik maszik a koszban, kb alig mostunk kezet csak kaka es pisi utan. Nincs szetfertotlenitve semmi, anyameknal 12 fos nagycsalad van, ott is sokat volt.

Nem jart bolcsibe se sehova

Kap vitamint c es d vitamint pluszba.

2018. szept. 8. 14:13
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Családi házban élünk, a kisfiam megkóstolta a vakondtúrást, a falevelet, a szenes fadarabot, este alig lehet róla lesikálni a mocskot. Ennek ellenére a beszoktatási hét (heti 2 óra) utáni hétvégén taknyos volt, aztán mivel hétfőre elmúlt, ment rendesen a második héten egész napra. Tegnap estére már tiszta takony volt, szívom az orrát, nincs is jól. Én itthon vagyok a kicsikkel, ilyen évre készülök, hogy 80% betegség, valaki mindig taknyos lesz. Pedig ő sem volt beteges, értelemszerűen, mert nem járt közösségbe, a kicsik most előbb kezdik a kiképzést, mert nekik házhoz jön a kórokozó. Mindenkivel ez van, amikor közösségbe kerül, nekünk mondták is szülőin, hogy számíthatunk erre...
2018. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

De ez meddig tart.. evekig ?

Akkor tenyleg hogy fogok menni dolgozni. Edes istenem.

Igen nekunk is mondtak a szuloin hogy erre szamithatunk de en remenykedtem, h mi leazunk a kivetel.

Na ez majd csak akkor lesz jobb, ha en is es apja is elkapjuk.

2018. szept. 8. 14:19
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az első év erről fog szólni. Legalabbis nalunk igy volt. Soha nem féltettük semmitől, sokat jártunk mindenhová, de ahogy bekerült az oviba, kb többet volt beteg. Ilyenkor nincs mit tenni, ha a nagyszülők nem tudnak segíteni, akkor te maradsz otthon.

Mondjuk nálunk apa is eljött táppénzre, mert próbaidős voltam, mind2 nagymama vigyázott rá, mert engem nem engedtek volna el. Tavaly középsős volt, 2x volt itthon. Szóval nem tart örökké...

2018. szept. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
2-es vagyunk. Nálunk az első 2-3 hónap volt ilyen,utána 6 hetet ment egyhuzamban betegség nélkül. Ez hatalams mérföld kő volt. De az első év úgy ment el,hogy 1 hónapból egy hetet itthon.
2018. szept. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Es ti elkaptatok?
2018. szept. 8. 15:18
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer nagyon beteg lettem, akkor járt egy hónapja a lányom. Ő is az volt,de semmi komoly, nekem viszont tüszös mandulagyulladásom lett, 2-3 napig 40 fokos lázzal... Ezt eltekintve, maximum egy kis nátha meg torokfájás volt,de volt,hogy mindenkin végig ment.
2018. szept. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 batta80 ***** válasza:
87%

Sajnos igen. 😒

Én pont ezért nem is tudtam dolgozni menni csak 5 éves korában. Sajnos nálunk nincs nagymama nagypapa, ki is rúgtak a munkahelyemről emiatt.

Minden létező tartalékunkat feléltük.

Pedig nem volt olyan gyakran beteges volt tőle sokkal betegebb gyermek is. Középsőben volt havi egy hét betegség, váltva az apjával próbáltuk megoldani.

Nagycsoportban már kéthavonta volt betegség, de volt kétszer kéthetes is.

Sajnos sok múlik a többi szülőn, saját szememmel láttam több olyan esetet, hogy reggel begyógyszerezve vitte a csoportszobába a láthatóan beteg gyermekét. Természetesen volt orvosi igazolása. Így ilyenkor az óvónő nem tud mit tenni. Vagy a legdurvább amikor a kötőhártya gyulladással vitte a gyerekét és megkérte az óvónőt hogy ebből cseppentsünk már a szemébe napi háromszor. Azt hittem sokkot kapok. a kötőhártya gyulladással a háziorvos egy hétig tuti nem enged közösségbe. Ès ott igazán nincs is rosszul a gyerek, nem is lázas, de marhára fertőző betegség.

Szóval nem egyszerű.

2018. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!