Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A gyermekem novemberben lesz...

A gyermekem novemberben lesz 3 éves, nem jár bölcsibe, GYESen vagyok vele. Novembertől oviba szeretném íratni, de elutasítottak, mivel nem tölti be a 3 évet szeptemberig. Írták, hogy fellebbezni lehet. Hogy kell kinéznie egy ilyen fellebbezésnek?

Figyelt kérdés
Valami kérvény féleség? Kell hozzá csatolni valamit?

2018. jún. 15. 06:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

És ha igen? Ha nem ilyrn területen foglalatoskodik, nem muszáj neki tudni.

Védőnő esetleg segíthet megfogalmazni.

2018. jún. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Bölcsibe is írathattad volna.

Ha elsőre elutasítottak, akkor másodikra sem biztos hogy felvesznek.

Mert pl nálunk is teli van az ovi. Ami azt jelenti, hogy 30-33 fős csoportok vannak. Mert annyi a gyerek, és ugye kötelező felvenni.

Tehát ha helyhiány miatt nem vették fel az oviba, akkor fellebbezés után sem valószínű, hogy felvesznek.


Amúgy egy sima levél, semmi extra.

Hivatkozol az ő levelükre, hogy azt szeretnéd megfellebbezni. Kb ennyi.

2018. jún. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

a bölcsi nem opció? 1 évig menne bölcsibe és jövőre, amikor óvodaköteles lesz, oviba.


Fellebbezés a tárgy.

Tisztelt cím! X számú elutasító határozatuk ellen szeretnék fellebbezést benyújtani az alábbi indokkal: novembertől munkába állok (vagy akármi, pl fejemet vesztem, kislovakkal fogok minden nap ebédelni), így gyermekem napközbeni ellátása nem megoldott. Kérem, hogy x intézménybe való felvételének pozitív elbírálását.

Köszönettel: Végh Béláné

Dátum


Kolompár Dzsínó még ilyet sem tud írni, mégis megoldja ;)

2018. jún. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
-"hogy"
2018. jún. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem a hivatalos level fog ki rajtam, olvasd el a kerdesemet.

Kedves tobbiek, a bolcsis beiratkozasrol mar lecsusztunk, de felhivtam oket is es onnan is elhajtottak, merthogy oda mar tul "oreg". Az oviba meg tul "fiatal". En is ettol felek, h ha az elso kor nem sikerult, akkor a masodik sem fog, viszont 3 eves koraban muszaj visszamennem dolgozni.

Jo otlet a vedono, o biztos tudja, mi kell egy ilyennez. Munkaltatoi? Vagy mi? Meg egy kerveny?

2018. jún. 15. 08:02
 6/13 A kérdező kommentje:
Jaj a tobbi valaszt csak most lattam, koszi, tehat lenyegeben egy kerveny.
2018. jún. 15. 08:03
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

Ez meg milyen eljárás már? A bölcsihez idős, az ovihoz kicsi?

És akkor a októbertől évvégig született gyerekkel nem kezdenek semmit? Mert adott tanévben -vagy minek hívják? - nem annyi a kora amennyinek kéne lennie?

És tanévközben felveszik ha már betöltötte? Kétlem.. de akkor anyuka hogy megy vissza dolgozni?


Bocsánat, még nem szültem, de érdekes és ismeretlen terület ez nekem. Mert én dec 25-re várom a babám, és akkor ezekszerint erre számíthatok majd én is?

2018. jún. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

9-es, időben kell gondolkodni.

Az én fiam áprilisi, és időben írattam bölcsibe, 2,5 évesen kezdte. Végig maradt ott, és 3,5 évesen szeptemberben ment csak oviba.

A kérdezőnek már tavaly végig kellett volna ezt járnia, és megérdeklődni, hogy hova írassa, esetleg bölcsibe is, meg oviba is beíratni.


De ha nincs más megoldás, akkor magán ovi, vagy családi napközi. Igen, drága, de a fizetés még mindig több... És az állás megmarad.

2018. jún. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

Oké értem, köszönöm, előre kell gondolkozni. Ebben nem lesz hiba, mert ebben jó vagyok :)


És mivel nem édesanyának születtem és felmerülnek bennem kérdések (méghozzá a kérdés jellegét tekintve, és azt beleszámítva, hogy 12 hetes vagyok, meglehetősen időben kiváncsiskodom), ezért már 0%-ra le kell pontozni? Eeez igen, imádom ezt az oldalt... :D

2018. jún. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Próbáld meg a fellebbezést, meg én futnék pár kört másik ovikba. A bölcsi ennyi idősen tényleg nem ideális már. Végszükségben magánintézmény, bébiszitter.
2018. jún. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!