Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha 3 évesen még nem szobatiszt...

Ha 3 évesen még nem szobatiszta, akkor lehet halasztani az ovival egy évet?

Figyelt kérdés

Tehát hogy 4 évesen kezdje?

Vagy felveszik az oviba, úgy, hogy pelenkás?


2019. okt. 11. 15:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

"Azért nem fogsz halasztást kapni, mert bepisil."


Dehogynem. Megszokott OK a felmentésre. Tapasztalat.

Egyébként a feltételezés is sértő, hogy viccből pelenkázná a szülő a 3 év feletti gyerekét.

A szobatisztaságot nem lehet kierőszakolni. Idegrendszeri érettség kérdése. Csak az nem érti eut, aki az életben nem találkozott ilyennel.

2019. okt. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
36%

Inkább úgy van, hogy nem kizáró ok már.

Következő szeptembertől menne? Az még messze van, bőven az lehet.

Mennyire nem szobatiszta? Folyton pelenkásan nem vinném, kérhetsz halasztást védőnőtől vagy dokitól. De ha csak napi 1-2 baleset van vagy csak a délutáni alvás kérdéses - hát minden csoportban akad pár ilyen gyerek, akár 6 éves korig is. Átöltöztetik és hordhatod haza az ágyneműt (mi is így jártunk az egyik gyerekünkkel, szóval tudom, hogy nem nevelés kérdése).

2019. okt. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
29%

11-es, pedig igaza van az előttem irónak, nem tudom, hanyas volt. A daduska néni szegény az oviban, de sokszor mondta, hogy kényelmes a szülőnek estére pelánkázni, mint nyáron mielőtt óviba jönne, szobatisztaságra nevelni, majd az óvoda meg az óvónéni megoldja.

Lustaság nem félegészség!!!!!

2019. okt. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

13,

ha felmentést kér, pont nem az ovira bízza...

Akkor miről is beszélsz?

Én se vittem az augusztus 31-i, így szerencsétlenségére pont oviköteles gyerekemet, mert annak ellenére sem sikerült, hogy megfeszültünk. Pedig elhiheted, hogy pont az jelentett volna könnyebbséget, ha a wc-be végzi a dolgát, és nem nekem kellett volna terhesen öklendezve cserélnem a pelenkáját.

Felmentést kértünk.

Egyébként következő tavasszal lett csak szobatiszta, de onnantól baleset nélkül.

2019. okt. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
44%

Sajnálom akik ilyen helyen dolgoznak,bölcsi, ovi, suli.

A szülők borzasztóak, naponta látom, amikor megyek a gyerekemért.Csak elvárás, kevés kivétel persze van, de nagyon kisebbség.

2019. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
20%
Igazad van utolsó, nekem felvettek a kisfiam oviba, nem volt szobatiszta, naponta kaptam az ágyneműt, de mindig at volt öltöztetve a kisfiam, nagyon sokat köszönhetek az óvónőknek, dadus néninek, volt, hogy ki is mosták a ruháját.
2019. okt. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyobbik gyerek két hét alatt szobatiszta lett az ovi előtti nyáron, a másik 5 éves koráig bepisilt a délutáni alvásnál. Voltunk urológusnál, jártunk pszichológushoz, meg drága fejlesztésekre és nem jókedvemben hordtam haza (meg előtte még különórákra pláne pl. még a hegedűvel vagy focicuccal is a nyakamban) naponta oda-vissza két rend ruhát és ágyneműt, meg utóbbit mostam ki még este, hogy másnapra megszáradjon. Aztán kinőtte.
2019. okt. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
33%
Birom ezeket az itt rinyáló szülőket. Nyávog, hogy neki terhesen milyen rosdz volt pelenkázni?! Akkor tegyél ellenne. Tudod, hogy óvodát kezd a gyereked 3 évesen, fél évvel előtte kezd el a szobatisztaságra nevelést. Igaza van aki azt irta, hogy kényelmesek a szülők, hát egyszerűbb is itt sirni, mint tanitani a gyereket. Majd az bölcsi, ovi megtanit enni,inni, poharat fogni, pisilni, Te mit csinálsz otthon????
2019. okt. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Pelenkában nem lehet a gyerek, ÁNTSZ-előírás. Ahol pelenkáznak, ott szigorú feltételeknek kell eleget tenni, és az leginkább közegészségügyi intézmény, a bölcsi is annak minősül, a közoktatási intézményekben nem pelenkáznak. Tehát ha viszed, akkor be fog pisilni. Több anyuka mondta nálunk is, hogy alváshoz adjanak pelenkát a gyerekre de nem voltak hajlandók, inkább bepisilt a gyerek. De hallottam olyan anyukát, akinek a gyerekére ráadták alvásra. Attól függ mennyire merevek.

Amúgy nyilván nem viccből pelenkáz egy 4 éves gyereket az édesanya. Egyébként ebben a korban pár hét is számít, nekem is 1 hónappal a 3 éves koruk előtt lettek szobatiszták.

2019. okt. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!