Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hova tudok evvel fordulni?

Hova tudok evvel fordulni?

Figyelt kérdés
A lányomat folyton úgy hozom el az óvodából, hogy mondja,hogy "Anya a x bántott megint." Szóltam az óvonéniének,de ő sem tud vele mit kezdeni sajnos. Mondta,hogy ő is szólt az anyukának,hogy ideje lenne helyre tenni a gyereket, erre az volt az anyuka reakciója,hogy röhögcsélt rajta. Viszont valamit tenni kellene a gyerekkel,mert olyan dolgokat tesz,amit nem szabadna megengedie magának. A lányom mesélte,hogy nem tetszett xnek amit az óvónők kertek tőle, hozzájuk vágott egy széket, és egy felnőttet megszégyenítve káromkodott. A lányom szemüvegét dobálja, lökdöste, meg kapargatta. A vezető óvónő tud róla,mert nem én vagyok az első aki szólt. Évek óta tart már ez és semmit se tesznek. Hova tudok még fordulni?

#problémásgyerek
2019. nov. 25. 10:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nem tudok se csoportot váltani,se ovit. 1 ovink van 2 tagintézménnyel. Mindkettő oviban 3 csoport van. 1 kicsi,1 középső,és 1 nagy. Nem vihetem a másikba,mert mi ide tartozunk.


Nézd. Én elhiszem,hogy nem sok mindent lehet tenni egy ilyen gyerekkel, de nem fogom nézni,hogy a lányomat bántsa.

2019. nov. 25. 20:55
 12/18 anonim ***** válasza:
22%

Azért a közveszélyes túlzás :DDD

ha annyira durva lenne, már rég észre kellett volna venned, hogy bántják. Nem azt mondom, hogy a gyerek hazudik, de ha az óvónő sem lát konkrétan durva verekedést, a gyereken sincsenek sérülések és más gyerekével sem történt baj, ne jelentsük már ki, hogy közveszélyes. Persze véded a gyerekedet, de sajnos egy kis lökdösődés, durvulás MINDEN csoportban van bizonyos gyerekek részéről.

2019. nov. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

9# Te beismered,hogy problémás a gyereked.

De az anyuka az óvónők arcába vigyorgott.

2019. nov. 25. 20:59
 14/18 A kérdező kommentje:
Hallod székeket dobál a másikra.Meg amit ér. Ezt nem a gyerek mondta,hanem az óvónő. Konkrétan rá dobta a óvónőre,mert nem akarta a feladatot csinálni. Ez nem közveszélyes?
2019. nov. 25. 21:01
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem, ezt teszi egy frusztrált gyerek 4 évesen, a mi ovinkban tavaly mindenki csípett, csapott, és az udvaron a rugások ma is mindennaposak!


Nem lehet eltanácsolni, mert nem közveszélyes, csak a pedagógusok nem tudják kezelni. Az, hogy milyen problémája van, senki sem tudhatja, nem muszáj beszámolnia neked erről senkinek, sőt, anyukának még az ovi felé sincs kötelezettsége!


Én sem akartam, hogy a gyerekem ilyen legyen, mondtam hogy beülök figyelni rá, mert beszoktatás alatt ilyen nem volt. Nem engedték. Most én nem járatom, mert megkértek rá nem hivatalosan, meg a gyerekemet rosszul kezelték, kinevették, kiközösítették, ez neki is rossz. Én megtehetem, hogy nem dolgozok(már én se sokáig), más nem. Velem bárhol a gyerekem egy szent, mindenki imádja.


Két nem problémás gyerek szüleinek hallottam, hogy az óvónő elmondta, hogy a gyerekeik lehúztak egy gyereket a hintáról és megrugdosták. Van, aki csigát dob a vízbe, hogy meghalljon. Van, aki rug/harap, ebből rengetegen. Nem csak itt, máshol is. Az enyém legnagyobb gondja, hogy nem fogad szót, ha nem érti az okot, ilyenkor harapja az óvónőt, ha az kiküldi a teremből.


Veszélyes? Igen, hisz úgy védekezik, hogy bánt mást. Okozna 8 napon túl gyógyuló sérülést? Nem.


Anyuka nem tud mit tenni, mi is most váltunk, biztos nekik is az a két ovi van, lehet már jártak a másikba, vagy fel sem akarták venni a gyereket.


Én megértem, hogy félted a gyereked. Az anyuka is félti a sajátját. Az én gyerekem is bántja más, azt mondtam eddig, kerülje el őket. Óvónő nem szól a piszkáló gyereknek, mert” ő ilyen”.


A pedagógus azért tanul 3 évet legalább, hogy tudjon kezelni egy dühös gyereket. Ha nagyon rossz lenne, már ott ülne a gyógyped asszisztens a csoportban, ha már a kollega nem tudja kezelni a valóban problémás srácot.


Anyuka nem tud mit tenni! Amit tudna nem engedik(beülés, már aki ezt a luxust fel tudja kínálni). Napi 4 óra ovi kötelező ebben a korban, szerintem 6 évesen tobb is..


Amikor azt mondta az óvónő, hogy a gyerekem nem megy be az udvarról, mikor kérik, hanem elszalad és azt mondja bemegy, ha elkapják, engem is elkapott a nevetés. Valamennyi értelmesek az óvónők, mert rájöttek, hogyha fogják a kezét és aztán mondják, hogy bemennek, nem tud elszaladni. Aki nem képes ilyen gondokat megoldani, azzal valami nincs rendben. Megfogod a gyerek kezét, leülteted és megkérdezed, hogy érzi magát, mi a baja, aztán elmondod, hogy megérted, ezt akkor sem szabad, legközelebb ha mérges, szóljon neked, segítesz neki, mert fontos neked.


Anyuka kilóméterekről órákkal később semmit sem tud tenni. Vagy mit vársz, mit csináljon? Nekik is csak 2 ovi van, ha nem jár a gyerek elveszik tőle, rászabadítják a gyámügyet, megvonják a támogatásokat... ez rosszabb anyagi helyzetnél akár a létfentartást is ellehetetleníti, ha meg több gyerek van, akkor pláne.

2019. nov. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van dühkitöréses (egyébként nagyon kedves, okos, udvarias, tehetséges) autista az iskolában. Nem az ő hibája, az egyébként nagyon rendes szüleié sem, és a pedagógusé sem, és a többi gyereké sem, mert ugyan ők sem szentek, de ők nem így reagálnák le ugyanazt és elég máshol van az ingerküszöbük is. Totál ön- és közveszélyes dolgokat művel és már sok anyagi kárt okozott.

Teljesen érthető elvárás, hogy ha pláne többeknek van sérelmük bármi miatt egy közösségben, akkor a pedagógus hajlandó legyen időt szánni arra, hogy tájékoztassa a szülőket arról, hogy egyrészt tudják, látják a problémát, másrészt, mit tettek eddig és hogyan kívánják megoldani. Szóval a helyedben a többi szülővel együttesen követelném azt a rendkívüli szülőit. Az lenne a legegyszerűbb, ha ezt meg tudnátok beszélni az óvónővel, akár személyesen, akár ha van valami közös levelezőlistája a csoportnak, oda bedobni a témát. Ha nem megy, csak fogalmazd meg két rövid mondatban, hogy kéred a tájékoztatást és írasd alá azokkal, akikkel az öltözőben találkozol, aztán azt vidd be vezetőnek. Mindenhol előfordul sajnos, hogy végül eltanácsolnak gyereket, mert nincs rá kapacitás, de olyan is létezik, hogy felvesznek valaki mellé még egy ped. asszisztenst nyugtatóul.

2019. nov. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Itt nyilván nem arról van szó,hogy vonjuk be a gyámügyet is,mert mit fognak kezdeni? A gyereken nem fog változtatni. Egyébként is felügyelet alatt vannak már,illetve az anyuka.

Én megértem,hogy a szüleinek se egyszerű, de ők evvel nem foglalkoznak. Mondtam beröhögött az óvónő arcába. Szerintem meg nem vicces,ha összetöri a szemüvegét a lányomnak. Se ők, se én nem vagyok most olyan anyagi helyzetben,hogy újra kifizessem a szemüveget.

2019. nov. 26. 09:40
 18/18 A kérdező kommentje:

Az autista gyerek az más. Azok persze,hogy nem tehetnek semmit. De x egészséges gyermek.

Szóltam reggel,hogy szeretnék erről beszélni egy szülő értekezleten, de a félévin lehet csak.

2019. nov. 26. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!