Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egy 3,5 évesnek már kell...

Egy 3,5 évesnek már kell tudnia cipőt kötni?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak tanítgatom a cipőfűzést, egyelőre nem megy egyedül, de érdeklődő. Vittem be az oviba is fűzős cipőt neki, h gyakorolhasson, mondtam neki reggel, h kérjeeg óvónénit, segítsen, ha mennek ki az udvarra. Erre nekiállt kétségbeesetten sírni, h vigyem haza a cipőt és hozzak térpőset, mert az óvónéni múltkor is azt mondta neki, h vegye fel egyedül, ő nem segít. És potyogtak a könnyei, h legyek kedves, hozzak másik cipőt. Látszott, h nagyon megrázhatta az eset, amikor nem segítettek neki. Vittem neki tépőzárasat, majd itthon gyakoroljuk a fűzést, de én ezt nem értem. Tényleg nem segítenek ilyesmiben az óvónénik a kicsiknek sem?

2019. dec. 9. 09:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%

Nem, nem kell tudni és nem is tudnak.

Igaza van a fiadnak, oviba tépőzáras cipőt vegyetek! Most gondolj bele, ha 22 pár cipőt kell kötözgetni az óvónéniknek meg a dajnkáknak. Elég öltöztetni segíteni, kabát kesztyű stb. Gyerek érdeke.

2019. dec. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
94%
Nem jellemző, hogy 5-8 éves kor előtt tudnak cipőt kötni. Egy kisgyereket ismerek, aki már kezdő kiscsoportosként tudott, de csodájára jártak. Bölcsiben még segítenek, de az óvónők nem tudnak minden gyereknek, hiszen sokan vannak egy emberre. Vegyél neki tépőzárasat, és gyakoroljatok otthon vagy majd nyáron.
2019. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell. Még egy elsosnek se mindig megy. Fipuzos cipőt meg nem adunk olyan gyerekre, aki enm tud biztosan masnit kötni. Mondjuk ezt az első szülőin is elmondják az óvodaban. Nem az óvónő dolga a cipo kotozgetese.
2019. dec. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Jól emlékszem, hogy öt éves koromra tanultam meg masnit kötni. Annyira élveztem, hogy egész nap mindent össze akartam kötni, anyukáméktól viccből egy csomó cipőfűzőt kaptam az ötödik szülinapomra. Mondjuk akkoriban még ritkaságszámba ment a tépőzáras cipő, úgyhogy iskolás koromra muszáj volt megtanulnom.
2019. dec. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
22%
Nem kell tudnia. Idiota ovono.
2019. dec. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém másodikban tanulta meg.


Addig ne vigyél oviba fűzőset, amíg nem tudja megkötni (nagycsoportosoknak szokott már menni, kisebbeknek nagyon ritkán), mert csak gondja lesz. Felesleges stresszforrás.

2019. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
92%

5!


Aztán ugyan miért az óvónő az idióta? Nem ő tálalta ki, hogy fűzős cipőt hordjon a gyerek, hanem a gyerek butuska anyja. Megegyszer: az oviban elvárás, hogy kis segítséggel egyedül elles legyen a gyerek öltözni. Ezért aztán az is elvárás, el is mondják az első szülőin még ovodakezdes előtt, hogy ennek megfelelő ruházatot adjanak a gyerekre. Ha anya annyira hülye, hogy pl 180 gombbal hátul záródó magasnyaku blúzt ad a gyerekre, mert az szép, akkor ne csodálkozzon rajta, ha a gyerek majd abban alszik pizsama helyett. Fűzős cipőt nem dolga ah óvónőnek bekötni. Szerinted ha 20ngyerek cipőjét kellene körözgetnie az udvarra indulás előtt, egyáltalán kimenjenek meg játszani? Nem az óvónő az idióta, hanem a szülő, aki nem fogja fel, hogy a, a ygerek nem tud cipőfűzőt kötni, b, az óvónőnek nem ez a dolga.

2019. dec. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Eszembe se jutna kiscsoportosnak nem tépözárasat venni.
2019. dec. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Megint a kommunikáció a ludas úgy látom, mert mikor először vittem neki kötőset, délután oda léphetett volna hozzám az óvónéni és ezt megbeszélhettük volna. Mivel a gyerek soha semmit sem mesél el az oviról és az óvónők se mondanak soha semmit, csak ha konkrétan én kérdezek rá, így nem is tudtam, hogy ilyesmi gond van. Arról sem tájékoztattak szülőin se, hogy milyen cipőt hogyan vigyünk sajnos. Szintén csak azt beszéltük meg, amire konkrétan rákérdeztem esetleg. Mivel vegyes csoport és 4 új gyerek van, a többi nagy, így kb úgy vannak az óvónénik, hogy mindenki mindent tud és ha valami mégse, akkor folyton kérdezgetni kell. Na, mind1. Én nem tudtam magamtól, hogy az óvónéniknek nincs idejük segíteni cipőt kötni.
2019. dec. 9. 10:54
 10/36 A kérdező kommentje:
Azért azt is érdekesnek találom, hogy régen, mikor mi voltunk gyerekek, a világon nem volt tépőzáras cipő, mégis jártunk valahogy oviba, most meg elvárás, hogy ne is vigyek fűzőset? Nem akarok én ellene menni az óvónéniknek, de azért ez érdekes.
2019. dec. 9. 10:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!