Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvonénik tényleg lenézik...

Az óvonénik tényleg lenézik az anyákat?

Figyelt kérdés
mert nekik nem 30 gyerekre kell figyelni és nem tudnak jol nevelni,fejleszteni 1-2 gyereket se
2019. dec. 13. 13:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%

Ugyan, Előző, én orvos vagyok, és ahány idióta, ártalmas, korszerűtlen dokumentációt olvastam a területemen... még csak nem is tévesztést, hanem egyértelműen képzetlenségből vagy nagyképűségből vagy hanyagságból adódót.


Meg amit gyerekorvosok, védőnők, csecsemősök, még gyógytornászok a babákról összehordanak, nyilvánvalóan a szakmai ajánlásokkal ellentétes dolgokat (pl amíg a házimunkát végzed, tartsd az autós hordozóban melletted, én is így csináltam- gyógytornász szuper ötlete).


Nyilván van ilyen meg olyan óvónő és szülő és ezek minden kombinációja, de az nem lehet érv egy rossz javaslat vagy attitűd mellett, hogy milyen diplomával mondták.


A szülő ráadásul az adott gyerek szakértője, legjobb ismerője.

2019. dec. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%

10-es, hát jónak mondod, mert tanár voltam én is, csak otthagytam.

Gyermekpszichológia címén a csecsemőlélektant tanították, kisgyermekről, pláne kamaszokról semmit.

A legtöbben azért, mert van saját gyerekük, vagy már több osztályt tanítottak simán diagnosztizálnak bármit. Egy autisztikus tünetekkel rendelkező gyermek pl. simán neveletlen szerintük, hiába is lobogtatom a gyermekpszichiáter szakvéleményét.

A tanító néni elvégzett egy 3 éves főiskolát, és mindenkinél jobban tud mindent, orvosnál, szülőnél. Szakmai gőg, pedig azért az orvos kicsit többet tanult, de ők azt hiszik mindenki felett állnak.

Le lehet pontozni, de sok pedagógust láttam már, simán beléjük látok, tudom mit gondolnak. Voltam tanári kar részese, és tudom mik mennek a tanáriban. Ezért én egyik tanárban sem bízom meg, megtartom a 3 lépés távolságot.

9-es voltam.

2019. dec. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
87%
Biztosan van ilyen is, mint minden más szakmában. Én eddig még nem éreztem egyik óvónéninktől sem ilyet, pedig nem vagyok "szuperanyu", felejtettünk már el macit vinni vagy fényképész listára feliratkozni.
2019. dec. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy 95 százalékban roma gyerekkel téli oviban dolgozom. Az anyukák konkrétan Lecarják a gyerekeiket, koszos rongyokba járatják őket, mosdatlanul hónapokig. Mégis nekik van a legnagyobb hangjuk mikor az óvónőt gyalázni kell, mert pl rászól a gyerekre hogy ne kenje a sarat a falra a kinti cipőről, vagy azt kéri ugyan vágja már le a gyerek körmét. Az ilyet igen, lenézik mert ezt érdemli, csak sajnos őket ez nem érdekli mert sekkhülyék.
2019. dec. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
azert nem ilyen elhanyagolt esetekre gondoltam,azt megertem. inkabb h az anyak mit nyafognak egy ket gyerek miatt az nem nagy dolog, hol van az a tobb tiz gyerekhez kepest,az nem nagy munka. egyebkent minden valaszt koszonok
2019. dec. 18. 07:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!