Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a teendő akkor, ha egy 3...

Mi a teendő akkor, ha egy 3 évest a kora miatt nem vesznek fel bölcsibe, de oviba sem, mert nem szobatiszta?

Figyelt kérdés

És mind a két szülő 8 órás munkahelyen dolgozik, lakáshitellel (ergo nem lehet egyikünk munkanélküli).

//Megjegyzem, 1 évig bölcsis volt korábban, akkor álltam vissza munkába én is, csak meg kellett szakítani a bölcsit..//


Óvoda kötelezett már a kora miatt, ilyenkor mi van??



2020. jan. 15. 22:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsiben gond nélkül maradhatott volna szobatisztaságig ha bent van, nem tudom miért kellett megszakítani de így már tényleg nehéz sajnos. Gondolom mostanában töltötte a hármat nem fél éve, így viszont lehetett tudni hogy csak jövő évtől óvodaköteles. Sajnos nagyon sokan vannak így ezt az időszakot át kell vészelni.
2020. jan. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, sajnos nemrég lett 3. Ismerősöm azt javasolta, hogy ilyenkor érdemes elmenni a helyi önkormányzatra, ahol van ember aki ilyen esetre tanácsot ad.

Másik lehetőség a bölcsiknek a játszó szobája, de az is havi 50 körül van és nevelő és hely függő hogy épp tud-e menni a gyerek.

2020. jan. 16. 08:22
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha most töltötte a hármat, akkor sajnos az ovi simán megránthatja a vállát, mert nem óvodaköteles. Lehet, hogy tényleg nincs hely (nálunk például annak is be kell iratkozni tavasszal, aki csak tanév közben csatlakozik, nem szívesen vesznek fel évközben senkit). De az is lehet, hogy nem akarnak egy pelenkással bajlódni.

Az én lányomat felvették pelussal is, de mivel a peluscsere nem volt megoldott, így mi magunk döntöttünk úgy, hogy jegyzői engedélyt kérünk a halasztásra. Piszok nehéz év volt, a férjemmel próbáltunk ellentétes műszakban dolgozni, én például mindig hétvégén dolgoztam. Illetve a nagyszülők segítségére is sokszor volt szükség, bár maguk is dolgoznak.


Miért vetted ki bölcsiből. A legtöbben pont azt használják áthidaló megoldásnak, hogy otthagyják egy plusz évre, hogy ne kerüljenek két szék között a földre. Egy 3 évest már nyilván oda sem szívesen vesznek fel.

2020. jan. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!