Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon nem akar...

A kutyám nagyon nem akar szobatiszta lenni. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

4 hónapos tacskóm van, lakásban élünk, csak erkély van. Alig vártam, hogy meglegyenek az oltásai és kihordhassam, mert onnantól szépen megtanulja a szobatisztaságot és szép lesz az élet.

Sajna nem megy ilyen egyszerűen, és el kell mondjam, eléggé csalódott vagyok, nem tudom, mit rontok el.


A kutya nem is törekszik arra, hogy kintre tartogassa a dolgát, szólni egy büdös szóval nem szólna, hogy kimenne (például az erkélyre, ahova szabad neki a homokba dolgot végezni). Rendszeresen megyünk sétálni, igyekszünk mindig ugyanakkor. Odakinn dicséretet kap, ha csinál valamit. Van szagmintája kinn, minden van, amit a szakirodalom javasol. Mégse. A kutya a mai napig (kvázi két hónap szorgos sétáltatás után) od hugyozik meg sz*rik, ahol rájön. Nem azt várom tőle, hogy makulátlan szobatiszta legyen mostanra, de basszus, legalább látnám a jelét annak, hogy felfogott valamit az egészből... Leugrik a kanapéról, és ahol földet és, oda brunyál. Ma reggelre két brunyatócsa és 3 kaki várt. Igyekszem egy ritmusban lenni vele, a megszokott időben mindig kimenni, de miért nem látom rajta, hogy felébredne az igénye, hogy ne csináljon maga alá? Ha kettőt nyüsszentene az ajtó előtt, vagy az erkély előtt, már hatalmas lépés lenne.

A leghosszabb idő, amit bent piszkolás nélkül megúsztunk, az egy nap volt (24 óra), szerintem jól elkaptuk a másik ritmusát.


Kérlek, adjatok tanácsot, mit csináljak, kipróbálok bármit. Ha képes vagyok vasárnap ötkor kelni, akkor minden menni fog.


Köszi előre is.



2016. jan. 17. 06:59
 1/7 anonim ***** válasza:

"Odakinn dicséretet kap, ha csinál valamit."

Csak dicséretet vagy meg is támogatjátok valami falattal? A dicséret nem mindig elég, lehet kellene neki valami SZUPERFINOM jutalomfalat, hogy felfogja, hogy ő valami NAGYON JÓt csinált. És hogy nagyon megéri neki kint végezni a dolgát, mert ilyen finomságokat kap.

2016. jan. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szokott a dicséret mellé jutalomfalatot kapni, igaz, semmi speciálisat. Ennek akkora szerepe lenne? Mert akkor veszek valamit.
2016. jan. 17. 07:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Türelem. Nagy dicséret odakint (de olyan, hogy ő is észrevegye és örüljön neki), aztán pici játék, hogy ne az legyen a séta vége, és idővel jobb lesz. A kutya még baba, és gyanítom, nem is olyan helyről való, ahol a szüleitől tanulhatott volna ilyesmit, pedig ez rengeteget számít. Jobb helyről való kutya már mire gazdához kerül, igyekszik nem becsinálni, mert ezt látta az anyjától meg a többi kutyától. Éppen emiatt próbálj meg más kutyásokkal együtt sétánli, az idősebbektől ellesheti, hogy lent kell elvégeznie a dolgát; a kölykök még szeretik másolni a felnőtteket :)

Jelezni pedig nem minden kutya szokott, azt nemigen lehet elvárni. Ha amúgy kommunikatív, és nem nyomod el az ilyen hajlamait, akkor amint rájön, hogy mi a lényeg, fog jelezni; de ha nem, nem, ez van.

Annyit tudsz még esetleg tenni, hogy ha rajtakapod, akkor pici ejnyebejnye (stresszelni nem szabad, csak érezze a helytelenítést), felkapod, és kiviszed a homokba (télen ugye nem mondom, hogy vidd le rögtön, mert az annyira nem kivitelezhető, pedig az lenne az ideális).

2016. jan. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos az anyakutya elpusztult, mikor még kicsik voltak. Volt dajkakutya, de nem hinném, hogy az nagyon hatásos volt.

Nyilván folytatok mindent, ahogy eddig, csak frusztráló, hogy nem jutunk egyről a kettőre. Egy ismerősöm a múltkor mesélte, hogy áááá, az ő kutyája még 5 hónaposan is becsinált. Úgy adta elő, mint valami nagy kivételes esetet, na de addig nekünk már csak egy hónap van, és szinte sehol nem tartunk. Ez is baj amúgy, hogy nagyon sok egymásnak ellentmondó tanács is érkezik, ugye a rokonok, barátok közt ilyenkor hirtelen mindenki szakértő lesz.

Veszek valami extra finom jutalomfalatot.

2016. jan. 17. 07:50
 5/7 anonim válasza:

Cesar Milan konyvet (Hogyan neveljunk tokeletes kolyok kutyat? c) vagy a youtube-on a Csodalatos Kutyadoki videoit nagyon ajanlom.

Egy hihetetlen jo tanacsa valt be nekunk; ne szid le ha bentre sikerul neki, mivel 1) nem tehet rola, hogy meg nem tudja visszatartani, es 2) ha leszidjatok szamara azt jelenti figyelmet kap, es utana tudja, hogyan manipulaljon titeket (nagy szineszek am!)

Lehet, hogy nem viszitek le elegszer? Mi 5 honapos koraig 4-5x vittuk le egy nap, majd 6 honaposan 3-4x. Eleg remisztonek tunhet, tudom, de a szobatisztadagra neveleskor egy setanak nem kell feltetlenul orakig tartania.

Probalj sokat jatszani vele, simogasd, erezze, hogy figyelnek ra.

2016. jan. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ki fog alakulni. Én napi 6szor viszem le a 3 hónapos kutyust, és már egy hete semmi baleset. Sőt, ma hajnalban visított, úgyhogy férjem futhatott. Milyen időközönként viszed le? Én eleinte ha felébredt, futottam. De azt vettem észre, hogy általában játék után rögtön kell neki.

De tényleg ne aggódj, találkoztam egy yorkis hölggyel, és büszkén (?) mesélte, hogy bizony az ő kutyája lenn semmit nem csinál. 7 hónapos a kutyája.

2016. jan. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

4x viszem le a kutyust, én alvás után ugrok azonnal, ugyanis azután szinte azonnal pisil.

Most ismét elkaptuk a ritmust, félnapja már mindent kinn végez ismét. Nagyon megdicsértem, és olyan jó érzés, hogy a reggel nem a felmosással kezdődik! :)

Jutalomfalatot (valami extrábbat) még mindig nem szereztem, de fogok. A szerencsém az, hogy szívesen megy sétálni a kutya ebben a hidegben is. Ma a munkában is van 2 és fél óra szünetem, haza fogok jönni egy sétára.


Köszi a tippeket mégegyszer!

2016. jan. 18. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!