Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor adnátok óvodába?

Mikor adnátok óvodába?

Figyelt kérdés

Január végén lesz 3 éves a nagy, a kicsi akkor lesz 3 hónapos. Apuka 2 műszakba jár (6-14, 14-22), heti váltásban.

Beadnátok február elejétől a nagyot oviba, vagy csak szeptember 1-től?


2020. jan. 18. 08:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

Február elejétől hogy szeretnéd? Ahhoz tavaly kellett volna tavasszal beíratni! És nem is kötelesek felvenni, hisz nem oviköteles még. Majd csak szeptembertől.

Természetesen szeptembertől vinném.

2020. jan. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%
Másfél kilométer nem távolság, gyerekkel sem, de ettől függetlenül a ti esetetekben nem adnám be, minek. Szeptemberben már egyszerűbb lesz a tesóval is közlekedni, erősebb lesz az immunrendszere, kialakul jobban a rendszer, a kicsi közel egy éves lesz, összeszoknak, ideális helyzet. Minek menne a felső légúti betegségek szezonjában, a nevelési év közben, mikor piffpaff itt a tavasz, Te otthon vagy, nem indokolja semmi sem, ráadásul úgy tűnik nyűg is lenne hozni vinni (ezt amúgy nem értem, de oké, még kicsi a másik és tél van). Szerintem éppen elég érv szól az otthonmaradás mellett, sőt konkrétan egyet sem tudok ellene. Apuka meg gondolom ősszel is ilyen munkarendben fog dolgozni, de akkor kezdéskor jobb idő lesz és a kicsi is közel egy éves.
2020. jan. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is januári a fiam, még kicsi, 1 éves. Én úgy tervezem, hogy szeptemberben fog menni, kivéve, ha már ő szeretne menni (van ovis nővére, úgyhogy nem kizárt, hogy kedvet kap), látványosan unja a fejemet :D Ha ilyesmi nem áll fenn, akkor ráér ősszel, 3,5 évesen. Én home officeban itthon vagyok vállalkozóként, úgyhogy ha nem is kényelmes, meg tudom oldani. Egyébént nálunk kb márciusig simán beveszik a gyerekeket.
2020. jan. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%

Szeptemberben adnám be.


Amúgy nem értem az óvodai rendszert. Ha a gyerek mondjuk májusban tölti a 3at már nem veszik be, csak szeptemberben. De gyes után vissza kell menni dolgozni, akkor májustól szeptemberig hová teszi az ember a gyerekét? Vagy arra a pár hónapra bölcsibe kell adni? Itt például nincs bölcsi, viszont nem tudnám másik településre hordani a gyerkőcöt mert akkor nem érnék be melóba.

A fiam júniusban tölti a 3at. Én márciusban tervezem beadni. Már be van iratva. Kis település két csoportos ovi, itt rugalmasan kezelik.

De tényleg ahol nem és dolgozni kell, hogy oldják meg a szülők?

A hülye törvényeket és jogszabályokat igazán akakíthanák a való élethez, mert most köszönőviszonyban sincsenek.


Bocs kérdező ha off, de nekem érthetetlen és bosszantó a rendszer.

2020. jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó: igen, ez borzasztó rosszul van megcsinálva. Szerintem azért nincs ennek akkora visszhangja, mert akinek kell a pénz az már évesen bölcsibe adja vagy valamilyen formában megoldja, mert a gyes az semmi, akinek meg nem annyira kell, az még ovis mellett sem dolgozik (majd lesz másik munkahely..)
2020. jan. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%
Szóval már 2 évesen bölcsibe adja, kimaradt. 3 évesen már akkor sem veszik be bölcsibe ha van hely. Bár aki régi munkahelyre megy vissza, általában van annyi szabadsága hogy ezt áthidalja nyári gyereknél. Csak nem szabad olyan hülyeséget csinálni mint egy ismerősöm hogy kivette a szabijait amíg otthon volt mert úgy több a pénz (papíron visszament addig), aztán meg fel volt háborodva hogy nem tudja bölcsibe szoktatni, mert nem előlegeznek meg több szabit.
2020. jan. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
82%
Írtad, hogy felveszik bármikor, (mondjuk ez elég fura, főleg, ha nem írattad be tavaly áprilisban), de a gyereknek mit mondasz? Felkészítetted, hogy kevesebb mint 2 hét múlva már óvodás lesz?
2020. jan. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
82%

Biztos hogy nem adnám be. Vagy ment volna szeptembertől vagy következő évtől. Evkozben sztem marhasag. Osszeszokott csoport, naluk mar kialakultak szabalyok... Ő meg belecsoppen a kozepebe. Vagy pl lesz farsang... Jar egy hetet... Keszulnek a farsangra, ő meg azt se tidja mi van... Vagy esetleg 2 hetet, bele is lendul, mert mondjuk olyan tipus, aztan beteg lesz es megint kimarad...


En max neha elsetalnek vele az ovi fele, te is meglatod hogy mennyit bír menni.. Esetleg h masok visznek e futobicajt, mert azzal konnyebb a távot letudni...Meselsz neki h jovore nagyfiu lesz, ide fog jarni...stb. A kicsit is szoktatod a hosszabb babakocsizasra. Esetleg szerzel be a nagynak testvérfellépőt.. Igy felkészülsz te is es ő is az ovira.

Ja es tokmindegy hogy a parod hogy jar dolgozni meg vagy ugy 3 evig... Amig a kicsi is ovis nem lesz, addig te is is meg tudod oldani a sétát. Nem kell mar most elkenyelmesiteni a gyereket az autoval.

2020. jan. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
79%
Nekem hasonlo a szitu. Nagy marciusban 3 eves, kicsi 5 hos. Ha lesz hely az oviban, akkor beadjuk. Unatkozik mar velem itthon. A kicsi miatt is korlatozottak a program lehetosegek. Nyaron termeszetesen nem megy majd.
2020. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
35%
Utolso vagyok. Nalunk az oviban erdeklodni kell h van-e hely es ha van, beveszik. Es az ovono azt mondta, tok jo a tavaszi beszoktatas, m kevesebb uj gyerek van aki ordit az anyja utan, jo ido van, tobbet vannak kint stb. En mar reg mondogatom neki. Ha arrra megyunk, megbeszeljuk, h oda fog jarni. Ismeros gyerek is kezdett ott nemreg, vele is peldalozok. Konyvet is olvasunk rola. Akar menni, erdekli. 1.5 km nem lehet aladaly. Nekunk tesofellepo van, ennel sokkal robbet maszkalunk napi szinten. Konnyu ravagni, h miert akarja beadni. De, nem olyan egyszeru am egy par honapossal pl jatszoterre vinni a nagyot. Odaerunk, megall a babakocsi, kb 10p es felebred. Rovid idon belul orditas. Fel kell venni, igy a naggyal se tudok jatszani, a kicsinek is rossz, meg nekem is. Minden nap atelem ezt. Vannak jobb es rosszabb napok, de sztem sokkal jobban telne a napja az oviban. Az is lehet, h csak fel napos lesz egyelore. 3 evesen mar kell a tarsasag sztem. Add be nyugodtan
2020. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!